Co děláte zadarmo? Dobrovolnictví, pomáhání

13849
16.11.17 16:14

Co děláte zadarmo? Dobrovolnictví, pomáhání

Zdravím všechny dobré duše, :mavam:
pojďme se inspirovat k tomu, co dělat pro dobrý pocit a hlavně pro pomoc ostatním.

Pracujete pro nějakou charitu jako dobrovolník? Jednorázově/každoročně/pravidelně? Nebo jak ostatním pomáháte zadarmo, neorganizovaně? :) Může to být pomoc sousedce, jakákoliv manuální nebo duševní práce, která pomáhá slabším. Možná přijdete na něco, čím pomáháte ostatním.

Za každou zkušenost a pomoc děkuji, :hug:
admin Monika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15902
16.11.17 16:36

Kdyz jsem byla doma s prostrednim, dvakrat tydne jsem byla pomahat ve specialni skolce, mohla jsem tam chodit i s miminem. A kazdy rok delam nekterou z akci, kde se dela fundraising formou jakehosi sponzorstvi me osoby jako ucastnika zavodu (bydlim v USA, tady je to bezne). Lide mne prispeji penize, ktere pak odevzdam organizatorum a pak treba beham nebo plavu, porad platim registraci…napr. Swim a mile for hospice, atd. Pak jsem pomahala s organizaci Walk for diabetes, kupovani darku k vanocum pro deti z chudsich rodin. Pristi rok v lete premyslim, ze se prihlasim jako dobrovolnik pri uprave stezek v Adirondacku. Napadu by bylo, ale casu je tak malo… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19244
16.11.17 17:02

Ja se letos prihlasila do akce Jeziskova vnoucata a dnes, cestou z porodnice z prvniho monitoru, jsem dorucila darek pro pana z domova pro seniory. Byl strasne dojaty a vyhlizel me pry uz od rana z okna :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5359
16.11.17 17:16

@LindaPraha to je krásný.
já už asi 9 let nechávám přes inkaso posílat něco pro Člověka v tísni. Na jaře se mi konečně podařilo jít na celodenní úklid okolí našeho města na Den země - Ukliďme Česko, jsou tu lužní lesy a je to hodně turistické ale lidi jsou čunata, taky tam bydleli bezdomovci.. https://www.facebook.com/UklidmeCesko/?… a teď o víkendu jsem byla jako dobrovolník na Národní potravinové sbírce, v supermarketu nám lidé přispívali zakoupenými potravinami a půjde to do skladu, který vede katolická charita a lidi si tam na poukázky ze sociálky chodí pro sestavené balíčky potravin a drogerie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4298
16.11.17 17:30

Několikrát ročně proberu dceřiny hračky a donesu do speciální školky u nás ve městě. Během roku tvořím pomůcky pro celou třídu do školy, kam chodí naše dcera. Nakupuju didaktické pomůcky jak do školky, tak do školy.
Teď o víkendu byla přehlídka tvorby dětí s postižením a v pondělí byla pro školy v okolí. Pro vystupující děti i dospělé jsem napekla plno dobrot a mezi prvním a druhým kolem jsem jim to rozdala.
Po akci neměli dost lidí jako doprovod pro děti zpět do speciálky, tak jsem spolu s dcerou přibrala ještě jednoho suprovního mladíka a dovezla jsem ho do školy, vzala bych jich klidně víc, ale bohužel byli malí a já neměla sedačku pro další dítě.
Přispívám do sbírkových kasiček a vedu k tomu i dceru ( i když je sama postižená).
Minulý týden jsem se balíčkem připojila do sbírky pro děti léčené ve FN na Vánoce.
Pokud dcerka vyroste ze zdravotních botek, tak je nechávám u fyzioterapeutky, která je následně předává potřebným dětem, kterým rodiče tyto boty nemohou pořídit. (dcerka je ani moc neošlape, používá je jako přezůvky ve škole a moc toho nenachodí)
Kdykoliv potkám něco co by se mohlo hodit do školky či školy pro naše děti, tak to v rámci možností koupím, či vytvořím.
Mám z toho moc dobrý pocit. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7193
16.11.17 17:32

Háčkovala jsem chobotničky a ponožky pro nedonošeňátka. Až dokoupím příze, budu pokračovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
16.11.17 18:53

Naše rodina se zapojuje do různých projektů. Babicka dělala 18 chobotnicek, já sila panenky do dražby pro UNICEF, manžel na fb videl dva onkologicky nemocné chlapecky, kteří zbožňovali hasiče a zemědělce, tak jim v práci (je hasič) udělal „sbirku“ ksiltovek, nasivek, tricek atd. a kazdemu jsme koupili malou tatru. Nebo se ke me dostala prosba, ze jedna 80 leta pani strasne rada cestovala, ale kvuli zdravi uz nemuze a tak jeji vnucka zadala at ji kdokoli posle pohled s pranim k narozeninam z ruznych mist. No a naposled jsme vybraly dva dárky v projektu jeziskova vnoučata. Oba dárky už dorazily, tak doufáme, ze udělaly radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14281
16.11.17 21:09

Když vidím výplatní pásku, tak mám pocit, že svou práci. :mrgreen:
Jinak jsem háčkuju chobotničky pro nedonošeňátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7398
17.11.17 07:51

Naše rodina dává už pár let (skoro od začátku) něco na Dobrého anděla.
Občas dám neco na Fb do dražby pro onkoláčky, nebo na něco přihodím..
2roky po sobě jsem posílala dětem do klokánků vánoční dárky. Teď jsem našla Ježíškova vnoučata a už máme částečně nakoupeny dárky, o víkendu napečeme perníčky, po víkendu ještě přikoupit nějaké drobnosti a rozešlu seniorům :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
24.11.17 20:04

Jsem už skoro dva roky zapojená do Dobrého Anděla (vřele doporučuji), ale přispívám i dárcovskýma SMSkama když jde něco v televizi. Teď se chystám přispět na Adventní koncerty. Když je potřeba, pomůžu nezištně ráda i jinak. Např. daruji zdarma oblečení po dítěti jedné chudé mamince, nebo sbíráme víčka…je toho víc. Akorát nemám ráda, když mě někdo osloví na ulici s magnetem v ruce. Tenhle způsob nátlaku se mi nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
24.11.17 20:34

Podporuji občanské sdružení, které zachraňuje psy z množíren. Ať už koupí kalendáře, nebo třeba nákupem toho, co sdružení potřebuje - třeba klec.. Nejradši ale pomáhám konkrétním lidem z psí komunity, jejichž miláčkům je potřeba poskytnout nějakou větší péči a oni na to nemají prostředky. To mi dává největší smysl :srdce: Jo..a několikrát za rok přeberu skříně a oblečení dám na charitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
24.11.17 20:37
@bublinek píše:
Háčkovala jsem chobotničky a ponožky pro nedonošeňátka. Až dokoupím příze, budu pokračovat.

:) :) to je moc pěkné :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2644
24.11.17 22:20

Spolupracuji s nadací, která se stará o nevidomé a těžce zrakově postižené spoluobčany.
Učím je pracovat s internetem, a mobilním zařízením. Jsou to lidé, kteří se rádi učí, mají velkou radost, když se jim podaří napsat první email, „přečtou“ si na netu co potřebují. Zvládnou běžně i internetové bankovnictví. Vyznají se v jízdních řádech, prostě vše co běžně děláme my, zvládají také.

Ovládání není nijak technicky náročné, stačí běžný PC + internetový prohlížeč Google Chrome, který je naprosto dokonalý.
Tuto práci dělám ráda, ve svém „volném“ čase, dobrovolně, zdarma, jen pro radost, vidím hned výsledky, jejich snažení, radost z toho, že mohou i oni být součásti našeho internetového a mobilního života.
Buďte na takové lidi hodní, pomáhejte jim, neklopte oči, když je vidíte. Potřebují nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.18 22:46

Ahoj

Ahoj, chtel bych pozádat o názor k jednomu pribehu.
Pan Petr nasledujici den odjizdi dlouhodobe pracovne na druhy konec republiky (cca 500km).
V predvecer odjezdu zvoni zoufala kamaradka Martina (sousedka), ze se rozcházi s pritelem a jestli si u Petra v byte
muze nechat par veci (ma strach aby ji je pritel nevzal). Petr souhlasi a protoze nasledujici den odjizdi, nechava
Martine klice od sveho bytu aby se svymi vecmi mohla disponovat.
Za dva dny prichazi Petrovi sms (pise Martina), ze Martina s kamaradkou Petrovi uklidily byt.
Petrovi se to nelibi a odepisuje Martine , ze okamzite jede zpet (500km), vymeni zamek a ze to nemela delat.
Po prijezdu Petr vymeni zamek a zjistuje, ze v jeho byte si Martina s kamaradkou (nebo jeste s nekym jinym?)
udelaly mejdan - vypily alkohol, pri uklidu vyhodily veci, ktere pro uklizejici nemaji zadnou hodnotu ale pro Petra ano
a navic (krome jineho ale to uz Petr nezjistoval) snedly cokoladu ze zahranici, kterou mel Petr dlouho uschovanou
v lednici pro dceru na narozeniny.
Zamek je vymenen, dalsi den ve 3 rano Petr odjizdi zpet (500km) do prace aby byl vcas na miste.
Na Petruv sms dotaz proc to Martina udelala, kdyz ji vysel vstric a dal moznost uschovat si v jeho byte
veci - se Martina neciti vinna a pise , ze ma svedomi ciste, ze uklidila s umyslem podekovat za pomoc s uschovou veci.
K alkoholu a cokolade a vyhozenych vecem se nevyjadrila, proste neciti vinu.

Jednoduchy dotaz - je Petr nastvany pravem nebo to s reakci prehani?
Ma Martina jinak nastavenu hranici chapani soukromi nebo prestrelila, kdyz smejdila po cizim byte
vcetne konzumace alkoholu a likvidace zahranicni cokolady, ktera se v cesku neda koupit?

Dekuji za nazory.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama