Co dělat, když dítě odmítá mléko i jiné tekutiny?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1751
6.3.12 16:41

co dělat,když dítě odmítá mléko i jiné tekutiny?

zdravím maminky,
poslední dobou je to u nás jako noční můra, naše dcera 8M odmítá pít mléko, pila ho ze spaní, ale teď už ani to ne a navíc nepije vodu, ani čaj, jsme už zoufalý.
Dnes máme vypito 250ml :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1030
6.3.12 16:47

Já bych řekla, že často nabízet (ale nenutit) a dělat řídké příkrmy. Moje dcerka začala pořádně pít až teď (13m), (ale teda byla kojená, tak jsme to doháněli tím). Možná zkusit jinou lahvičku na pití :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26654
6.3.12 16:53

mate vypito 250ml tak tohle vypije pravidelně moje dcerka 4 roky.od mala pila malo ba skoro vubec.mličko taky tak od 8-10m nechtěla apiti jsem do ni nutila i po lžičkach.naštěsti ji polevky a hodně ovoce.taky jsem z toho neštastna,ale je to věčny boj.
malej 11m vypije tak 250-500ml za den.s nim to je už lepši,ale taky žadny zazrak.
jsem ti asi moc neporadila,ja jen,že v tom nejste sami.myslim,že mužeš byt rada i za těch 250ml.to vypada,že by mohla za čas pit pěkně,v tomhle věku mi vypila tak možna 100ml :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
6.3.12 16:59
Žižule píše:
Já bych řekla, že často nabízet (ale nenutit) a dělat řídké příkrmy. Moje dcerka začala pořádně pít až teď (13m), (ale teda byla kojená, tak jsme to doháněli tím). Možná zkusit jinou lahvičku na pití :nevim:

snažím se, ale nechce, mlíko už cca měsíc pije jen ve spánku, ale teď opět odmítá i ve spánku, naposled měla mléko v půl šesté ráno a ať děláme co děláme nemůžeme to do ní dostat, ze lžičky to plive, ať je to mléko, nebo voda, ze stříkačky jí to vytejká všude a z pítka nic neucucne :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
6.3.12 17:01
mucinka2 píše:
mate vypito 250ml tak tohle vypije pravidelně moje dcerka 4 roky.od mala pila malo ba skoro vubec.mličko taky tak od 8-10m nechtěla apiti jsem do ni nutila i po lžičkach.naštěsti ji polevky a hodně ovoce.taky jsem z toho neštastna,ale je to věčny boj.
malej 11m vypije tak 250-500ml za den.s nim to je už lepši,ale taky žadny zazrak.
jsem ti asi moc neporadila,ja jen,že v tom nejste sami.myslim,že mužeš byt rada i za těch 250ml.to vypada,že by mohla za čas pit pěkně,v tomhle věku mi vypila tak možna 100ml :think:

no ona pije normálně kolem těch 600ml, ale právě jen z toho spánku, nedávno jsme měli taky takový den, kdy odmítala i ze spánku, ale byla na tom lépe, dneska měla naposled ráno, pak masozeleninu, ovoce a teď zase zkoušíme, nejhorší je, že se za chvilku vzbudí a to už nevypije nic, bojím se šíleně dehydratace :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
6.3.12 17:15

Mléko bych zkusila nahradit jogurtem, kaší, sýrem a nenutila. Ostatní tekutiny bývají často oříšek. Maminky po zoufalém vyzkoušení všech možných pítek bývají úspěšné s obyčejnou PET-lahví od Rajce/Jupíka. Já učila dítka pít na ředěných džusech (dětské nebo 100%ní). A k obědu bych dávala hodně polévky. Hodně ovoce, aby si dítě vytáhlo tekutiny i z „pevné“ stravy :nevim:
A 250ml za den mi u 8měsíčního dítěte přijde jako velký úspěch :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
6.3.12 17:36
My právě ještě nemůžeme jogurty a sýry, kaše nejí, po nich je jí na zvracení.
Ona právě ještě včera dala svých 600ml, ale samozřejmě ve spánku, už jsme měli jeden podobný den, kdy nechtěla, ani ve spánku, ale byla na tom s tekutinami lépe
Ywett píše:
Mléko bych zkusila nahradit jogurtem, kaší, sýrem a nenutila. Ostatní tekutiny bývají často oříšek. Maminky po zoufalém vyzkoušení všech možných pítek bývají úspěšné s obyčejnou PET-lahví od Rajce/Jupíka. Já učila dítka pít na ředěných džusech (dětské nebo 100%ní). A k obědu bych dávala hodně polévky. Hodně ovoce, aby si dítě vytáhlo tekutiny i z „pevné“ stravy :nevim:
A 250ml za den mi u 8měsíčního dítěte přijde jako velký úspěch :oops:

My právě ještě nemůžeme jogurty a sýry, kaše nejí, po nich je jí na zvracení.
Ona právě ještě včera dala svých 600ml, ale samozřejmě ve spánku, už jsme měli jeden podobný den, kdy nechtěla, ani ve spánku, ale byla na tom s tekutinami lépe. Dmeska pouze pila ráno a to na dvakrát, na což jsme si už zvykli, hlavně, že pila a od té doby ve spánku nechce, vystrkuje lahvičku a za bdělého stavu ani náhodou. Doufám, že dnes ještě do ní něco dostaneme a zítra se to opět srovná. Dnes měla ráno těch 250ml UM, ovoce, masozeleninu a pak mívá v časech, kdy spí mléka a dnes to prostě nejde, je to šílený..
Tnehle měsíc celý je nějaký na houby s jídlem a pitím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72251
6.3.12 17:52

Nepotěším tě, dcera zkončila na kapačkách. U ní to bylo tedy kojením, nepila ani nic jiného. Vyzkoušela jem fakt všechno - pítka, lahev dudlíkem, normální kleničku, tříkačku na léky, lžičku. Z tekutin vodu, čaj, slazené, UM, odstříkané MM… Nic se nechytl. Když jem se dotala na 3 kojení za 24 hodin, tak jsme jeli. Podle výsledků to bylo zatím na hraně. Dostala jednu kapačku. Druhý den se naštěstí rozpila.

Ta tvoje alepoň jí? Pak bych to naředila co to jde. Po lžičce tekutiny jsi zkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
6.3.12 18:05
Alpaka píše:
Nepotěším tě, dcera zkončila na kapačkách. U ní to bylo tedy kojením, nepila ani nic jiného. Vyzkoušela jem fakt všechno - pítka, lahev dudlíkem, normální kleničku, tříkačku na léky, lžičku. Z tekutin vodu, čaj, slazené, UM, odstříkané MM… Nic se nechytl. Když jem se dotala na 3 kojení za 24 hodin, tak jsme jeli. Podle výsledků to bylo zatím na hraně. Dostala jednu kapačku. Druhý den se naštěstí rozpila.Ta tvoje alepoň jí? Pak bych to naředila co to jde. Po lžičce tekutiny jsi zkoušela?

Ona takhle blbne dneska právě :/
Jí příkrmy normálně, dnes měla ráno to mléko 250UM, pak ovoce, masozeleninu a dvakrát ještě ovoce, je tam dost vody, tak jí to hodně dávám.
Ale právě přes den, kdy spí, tak mi to mlíko nechce, ani ve spánku, navíc nemůže ještě bílkoviny, takže jogurty, sýry apod :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
6.3.12 18:07
Irisska píše:
Alpaka píše:
Nepotěším tě, dcera zkončila na kapačkách. U ní to bylo tedy kojením, nepila ani nic jiného. Vyzkoušela jem fakt všechno - pítka, lahev dudlíkem, normální kleničku, tříkačku na léky, lžičku. Z tekutin vodu, čaj, slazené, UM, odstříkané MM… Nic se nechytl. Když jem se dotala na 3 kojení za 24 hodin, tak jsme jeli. Podle výsledků to bylo zatím na hraně. Dostala jednu kapačku. Druhý den se naštěstí rozpila.Ta tvoje alepoň jí? Pak bych to naředila co to jde. Po lžičce tekutiny jsi zkoušela?
Ona takhle blbne dneska právě :/
Jí příkrmy normálně, dnes měla ráno to mléko 250UM, pak ovoce, masozeleninu a dvakrát ještě ovoce, je tam dost vody, tak jí to hodně dávám.
Ale právě přes den, kdy spí, tak mi to mlíko nechce, ani ve spánku, navíc nemůže ještě bílkoviny, takže jogurty, sýry apod :/

Po lžičce jedeme vodu, ale dá max 20ml, pak to plive, ale alespoň něco

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72251
6.3.12 18:13

Mě ani nejedla, takže se jelo. ona navíc měla teploty. nAkonec to byl ai zub. už je venku, zae pije. syn mi dělal to amé, ale alespon jedl ty příkrmy a pil ve pánku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3513
6.3.12 18:14

Irry, tak když to tak vezmu, tak měla ráno snídani (mlíko), pak normálně svačinu, pak oběd, pak ještě dvě svačiny (ovoce). Já bych se dehydratace v tomto případě asi nebála. My máme třeba dneska v tekutinách 290 ml. Možná to mlíko nechce proto, že je najezená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
6.3.12 18:22
MMartina1 píše:
Irry, tak když to tak vezmu, tak měla ráno snídani (mlíko), pak normálně svačinu, pak oběd, pak ještě dvě svačiny (ovoce). Já bych se dehydratace v tomto případě asi nebála. My máme třeba dneska v tekutinách 290 ml. Možná to mlíko nechce proto, že je najezená.

Jé ahojky, já si taky říkám, že alespoň papá, ale právě, že když nechce, ani v tom spánku, jak pije obvykle, tak to mě vždy už děsí :/
Tenhle měsíc je opravdu záživnej, jsem si říkala, že byl docela „divnej“ klid :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
6.3.12 18:23
Alpaka píše:
Mě ani nejedla, takže se jelo. ona navíc měla teploty. nAkonec to byl ai zub. už je venku, zae pije. syn mi dělal to amé, ale alespon jedl ty příkrmy a pil ve pánku.

Malá příkrmy papá, ale právě to mlíčko, jsem se smířila už s tím, že pije jen ve spánku, ale když nepije, ani v něm, to už je blbý, tak jsme alespoň zase pár lžiček vody dali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1749
6.3.12 18:27

Irissko - náš malej v té době nevypil vůbec nic, ani kapku a odmítal kojení, takže jsem mu všechny příkrmy ředila vodou. Rozpil se asi za měsíc( ne mléko ).Zkus ředit.A můžu se ještě zeptat - proč nemůže jogurty? Kubík už v té době bílé dostával - není v mich zase tolik bílkovin jako třeba ve tvarohu. :think: Takže pokud nemá žádné zdrav. problémy, tak by je taky mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat