Co dělat, když kojené dítě nechce pít z láhve?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Killi
Kecalka 141 příspěvků 22.01.10 16:52
co dělat,když kojené dítě nechce pít z flašky

Mám prosbu,co děláte s dětma které odmítají pití z flašky?Malá bude mít 7.měsíců.Stále kojím a začali jsme s příkrmy.Po jídle se už z prsa napít nechce tak jí dávám čaj ,ale lžičkou.Učíte někdo na hrníček a pokud ano ,který je dobrý.Starší dcera měla nuk a nešlo jí z něj pít.Díky za rady

Nejnovější recenze z kategorie Kojení a krmení

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26854 příspěvků 22.01.10 17:23

Moje děti nikdy láhev s dudlíkem neměly - teda až na to,že Emička musela v týdnu pít z láhve převařené MM,měla těžkou žloutenku.

Později už láhev nechtěly.Učila jsem rovnou na hrníček.Nám se moc nesvědčily drahé nekapající hrníčky.Zbytečná investice,aspoň u nás.Jinak jsme měli Avent,MaM i Nuk nekapajicí.Doma jsem jim dala obyčejný hrníček s pítkem,pak bez pítka,na venek má Emička nekapající pítko Avent,ale nepije z toho :nevim: Nechce.Jen,aby to nevyteklo.

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 22.01.10 17:37

Ahoj moje mala take nidk nemela flasku.
Asi jako u vas 8 mesicich jsme zacli ucit z tech ruznych nekapajicich hrnecku,trvalo to ale naucila se,nejdriv vodicku,ted s kapkou jablecnyho dzusu.

Mam i zazracny od Aventu,ale ten nam teda dost kape,ja mam nejradsi Gerber..ale ten se asi v Cr neprodava tak vic neporadim :think:

mroe
Neúnavná pisatelka 15078 příspěvků 22.01.10 18:38

Jsme na tom stejne, uz mam doma nekolik ruznych lahvi s dudliky vcetne nejakeho jako bradavka. Pak jeste lahev s mekkym pitkem a nekapajici hrnecek z DM. Nic, zadny uspech… se vsim si jen hraje, pit z toho neumi… zkusila jsem normalni svuj hrnek a parkrat se napila… za uspech to zatim nepovazuju, bylo to jen jednou, uvidime…
zkousela jsem i ruzne tekutiny vcetne MM, takze v tom to neni…
Starsi pila ze vseho co teklo…zcela bez problemu…

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 22.01.10 18:55

Oba kluci pili z Avenťáckého hrnečku se zeleným pítkem. Vždycky jsem vyndala ten silikonový ventilek, aby pochopili, že to teče. Po pár dnech jsem ho dala zpět a pili bez potíží. Ale musí dost tahat, což některé děti nebaví.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 22.01.10 19:26

Taky jsme nakoupili spoustu lahviček a hrníčků, ale výsledek nulový. Nakonec jsem taky učila rovnou pít z obyčejného hrnku nebo skleničky. Teď jsem malou musela po roce a půl kojení odstavit a chytla se na AVENT s pítkem, ale to opravdu jen na mlíčko ráno a večer. Přes den se z něj nenapije :roll:

Killi
Kecalka 141 příspěvků 22.01.10 19:44

Díky za postřehy.MM mi z Avent flašky pila,to měla 3.měsíce.Teť ani ťuk.Ale to zkoušíme jen ten čaj kdyby teklo mlíčko tak se asi chytne.Vyzkoušíme hrneček a uvidíme.Zatím kojíme hodně tak tekutin je dost.Spíš ji pomalu připravuju až budeme kojit míň.

Betyha
Stálice 89 příspěvků 22.01.10 20:10

Killi,
malého jsem učila pít tak od pátého měsíce z flašky s dudlíkem. ze začátku to nešlo, ale pak se chytil a pil moc pěkně. tak kolem sedmého měsíce jsem začínala používat různé hrnečky. nejvíce se nám osvědčil z DM nekapající. měli jsme ještě jednu flašku z DM, která je prý vhodná při přechodu z dudlíku na hrneček. z toho se mu pilo taky moc dobře. vůbec se nám neosvědčil ten zázračný hrneček od aventu. vůbec se malému nelíbil. nejlépe se mu fakt pije z těch lahviček MaM z DM.

Perma
Kecalka 150 příspěvků 22.01.10 20:36

Jí jsem začala malému dávat čaj kolem 6.měsíce. Z flašky jej také odmítal - zřejmě si myslel, že je tam mléko a protože hlad neměl, flašku odmítl. Začali jsme pomalu dávat čaj po lžičce a pak jsme hned najeli v 7.měsíci na obyčejný plastový klasický hrnek bez pítka. A malý se naučil pít z hrnečku bez problémů, za což jsem vděčná, protože tak vypije mnohem více, než např. z nekapajícího hrnečku, který také používáme.

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 22.01.10 21:39

my máme doma Nuby, Avent a MaM, malej teda pije v pohodě ze všeho, ale trvalo tak dva měsíce, než se to naučil, do té doby si s tím taky víceméně jenom hrál :-) máme ty nekapací hrnečky hlavně proto, že malej je po napití zásadně pokládá na bok, takže to bysme měli doma neustále potopu

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 24.01.10 17:42

u nás to bylo podobné, kojila jsem 4 měsíce, a to 2 měsíce jsme učila malou na láhev, mám doma asi 10 druhů, po dvou měsících každodenního zkoušení začala malá pít z první láhve, kterou jsem měla doma-avent. v 9 měsících jsem ji koupila hrneček od nuby, má měkkou násosku a dlouho pila z něho i mlíko. v 1,5 roce začala pít z aventu s pevnou násoskou od 18měsíců

nikaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.10 23:25

syn po pul roce kojeni odmital take lahev. zkouseli jsme vsechno - od ruznych savicek pres hrnicky a jedine, co se chytlo byla savicka z mothercaru se tremi variabilnimi prutoky. obal uz nemam, ale sortiment tam maji zrejme stale stejny. prodavala se samostatne. savicka je hodne mekka, tak mu to asi pripomina bradavku. a chytil se poradne poprve, kdyz byl rano jeste rozespaly a vyhladly. lehla jsem si k nemu, jako kdyz jsem ho sla kojit, ale misto toho jsem mu soupla flasku. a mleko musi mit telesnou teplotu, jinak, i kdyby mel umrit zizni, se nenapije.

E.Malenakova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.11 20:10

Moje dcera ma 11 mesicu a stale kojim.Chci ji pomalu zacit odstavovat,ale odmita pit z veskerych tipu lahvi,i hrnicku.Uz 2 krat jsem byla na pohotovosti z rozkousanou bradavkou a nemusim asi ani rikat,jak moc je to bolestive.Kojila bych ji nejradeji az do 2 let,ale kojeni je pro me bolestiva zalezitost.Prosim poradte mi,jak ji naucit pit,kdyz chce jenom to prso.Jsem z toho uz zoufala.Problemem je i to,ze od porodnice pije pouze z jednoho prsa,pit z leveho odmita a stava v noci kazde 2 hodiny,jak novorozene

Beeba
Nováček 2 příspěvky 31.01.12 13:54

Naší malé je tento týden 5 měsíců. Já se musela vrátit do práce a tak hlídají babičky, které už v poledne dokrmují zeleninovou kašičkou, jinak MM co zvládnu odstříkat a sunarem. Jenže krmení z lahve je horor, vyzkoušeli jsme i různé druhy lahviček i dudlíků (placaté, kulaté, silikonové…) Pokaždé chvíli přežvykuje, dvakrát polkne, pak se začne zlobit a dostane histerický záchvat. Krmení většinou proběhne lžičkou, ale to sní tak 70ml mlíčka max. Já kojím ráno a večer, ale přes den mi vypije max 100ml. Nechce flašku ani ode mne. S kojením potíže nemáme, saje krásně. Kdo poradí, jak naučit na lahvičku, nebo mám už teď začít s hrnečkem? Díky za radu

kerolajna
Nováček 3 příspěvky 21.04.12 17:12

TO BEEBA: mam uplne stejnej problem, musim do prace, malymu jeste neni 5 mesicu, a musi se naucit pit z lahvicky. tak jsem se chtela zeptat jak jste to vyresili vy?

dik za odpoved, a promin ze otravuju, ale jsem trosku zoufala, umis si to predstavit…

dik

karolina

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >