Co do kočárku na zimu pro miminko?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pikola
Generální žvanilka 21688 příspěvků 07.08.19 23:09
Co do kočárku na zimu pro miminko?

Jelikož první dítě mám letní, vůbec netuším co nakoupit druhému které se má narodit na začátku listopadu. Mám hlubokou korbu a dál? Fusak? Deku? To je stejný jako pak do sporťáku nebo jak? Mám koupelnou teplou kombinézu, to je asi jediný :lol: budu muset hned nějak fungovat a nejspíš chodit každý den pro starší do školy, tak ať jsme připravený.

Děkuji za rady

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
dog.s
Kecalka 130 příspěvků 07.08.19 23:14

:mrgreen: Hackuju se :D mám termín konec listopadu a první, takže vůbec nevím. Zatím mám vyhlédnutý jen fusak z ovčí vlny, zároveň s dírami do autosedačky, hluboký kočár a objednanou teplou nepromokavou kombinézu. Určitě i nějaké teplé deky. Dál už mě nic nenapadá :)
Objednala jsem i hodně svetříku a mikin :D ještě nějakou tu teplou čepici, rukavice, ponožky nebo rovnou botky? :nevim:

Příspěvek upraven 07.08.19 v 23:16

Aduš8
Kelišová 5352 příspěvků 07.08.19 23:15

@pikola malej byl listopadové dítě, dávala jsem body, punčošky, lehkou kombinézu a lehčí fusak. Někdy jsme pro pocit přehodila ještě deku.

janickaIII
Závislačka 4449 příspěvků 07.08.19 23:28

@pikola mam dite na konci rijna. Davala jsem overal (ten ve kterem byl doma s dl. rukavem), teply overal s kapucou, lehkou cepicku a fusak (od emitexu, neni vyslovene zimni, ale vydrzel i v mrazech) ge velkem mrazu jsem pak pridala deku a spis na zada, aby nemel zimu od spodu. Fusak budu pozivat i dalsi zimu do sportaku, je rostouci.

werajsik
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 07.08.19 23:32

Mám listopadové dítko a takhle byl „vybaven“ na venek. Kombinézku jsem měla taky a když ji měl na sobě, dělal v kočárku hrozný křik. Takže jsem používala zimní overalky.

ugluk
Hvězda diskuse 47376 příspěvků 07.08.19 23:32

Já nedávno kombinézu posílala do světa nedotčenou :mrgreen: Měla jsem teplej fusak, do kterýho jsem dítě max. trochu přioblíkla (mikina, když fakt mrzlo), přes to víko od vložné tašky (nebo korby), na hlavu čepici/kuklu a jelo se. Fusak je pak použitelný i do sporťáku, když koupíš rostoucí - některé jsou krátké jen do té hluboké korby. Jo a docela bodla španělská deka do autosedačky, pokud nemáte auto, co si vyhřejete předem. Do školy vodím buď s kočárem nebo nosím v šátku, do toho se obléká ještě méně, hřejeme se navzájem.

Janli
Echt Kelišová 9876 příspěvků 07.08.19 23:33

Mám dítě začátkem listopadu. Dala jsem jí body, punčocháčky nebo legíny, na nohy ponožky a háčkovaný capáčky, pokud hooodně mrzlo, tak i svetřík, oblíkla do lehčí kombinézy, měla jsem takový ty chlupatý a dala do fusaku z ovčí vlny. Ten doporučuju, protože drží teplotu akorát a dítě se v něm nepřehřeje ani mu není zima. Svetříky jsem měla jen dva, víc nebylo potřeba. Kombinézu nedoporučuju kupovat šusťákovou, ale plyšovou. Zjistila jsem totiž, že ty plyšový tolik nekloužou a dítě se pak mnohem líp drží v náručí a nesjíždí ti. Vatovaný šusťákový kombinézy jsem pořizovala až na další zimu, když už malá běhala po sněhu. Teplou deku jsem dávala na fusak jen při velkým mrazu. Na hlavu pletenou nebo flaušovou čepičku, stačila jedna, na jízdu v autě jsem dávala bavlněnou. Já jsem měla jeden fusak do hlubokýho kočárku a jiný do sporťáku, ale šila jsem si je sama. Kdyby měl někdo zájem si je ušít, věnuju ovčí rouno. Botky nejsou potřeba, ideální jsou háčkovaný capáčky.

Moni0101
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 07.08.19 23:40
@pikola píše:
Jelikož první dítě mám letní, vůbec netuším co nakoupit druhému které se má narodit na začátku listopadu. Mám hlubokou korbu a dál? Fusak? Deku? To je stejný jako pak do sporťáku nebo jak? Mám koupelnou teplou kombinézu, to je asi jediný :lol: budu muset hned nějak fungovat a nejspíš chodit každý den pro starší do školy, tak ať jsme připravený.Děkuji za rady

Ono zalezi na tom, jak samotne mimi bude snaset zimu. Mam syna narozeneho na vanoce, ale on byl od zacatku dost „horkokrevny“ a stacil mi i v nekalikastupnovem mraze vzdy jen fusak s berankem a hluboka korba/taska s takovym tim prikryvacim potahem. Casto mel na sobe jen obycejne obleceni a nahoru vlneny svetr + cepici+rukavice+hrube vlnene ponozky, ale tez doporucuji treba vlnene spodni pradlo (body + leginy) nebo cely vlneny overalek, ale takova ta tenounka vlna na telo jako prvni vrstva. Kdybych mela „zmrzlinku“ pridala bych jeste nejakou vatovanou bundicku a hrubsi vlnene kalhotky do toho fusaku, ale kombinace tlusta kombineza+deka+fusak s berankem+zapnout do korby kocaru mi prijde az vrazedne horka. Ten beranek ve fusaku totiz krasne reguloval teplotu, prcek byl vzdy krasne teploucky. A k tomu nedam dopustit na nekolik vrstev vlneneho obleceni, je super, pokud pletes, nebo mas sikovne babicky. Ziju v Norsku a to vlnene spodni pradlo u nas dostanu treba v Cubus, Kaphal, Lindex a HM, myslim, ze v Cechach take jsou, jen je otazka, jestli to vlnene vedou, nebo je to jen mistni specialita.
Koukam, ze treba tady maji: https://www.vlneneoblecky.cz/…obleceni_k2/ Neni to nejlevnejsi, ale staci jeden set jako zakladni vrstva a je 100% jistota, ze i „zmrzlinka“ bude v pohode. :)

Příspěvek upraven 07.08.19 v 23:52

Lucie_Sx
Závislačka 4023 příspěvků 07.08.19 23:45
@dog.s píše: :mrgreen: Hackuju se :D mám termín konec listopadu a první, takže vůbec nevím. Zatím mám vyhlédnutý jen fusak z ovčí vlny, zároveň s dírami do autosedačky, hluboký kočár a objednanou teplou nepromokavou kombinézu. Určitě i nějaké teplé deky. Dál už mě nic nenapadá :)
Objednala jsem i hodně svetříku a mikin :D ještě nějakou tu teplou čepici, rukavice, ponožky nebo rovnou botky? :nevim:Příspěvek upraven 07.08.19 v 23:16

Hlavně to nepřehnat :-). To miminko bude pidi pidi, moc toho na něj nepůjde obléknout.
Já dávala body s dlouhým + dupačky, na to ve velkých mrazech mikinu (spís tenčí) a normální kominézu z Lidlu (nepromokavá není třeba, běhat ti ve sněhu nebude ;-), a má ťapky, takže boty taky ne, stejně by tomu mikročlovíčkovi nešly nazout…). Na hlavu čepice. Rukavice jsem nedávala, zase - na ty pidi ruce je neoblečeš. Buď má kombinéza obracecí konec rukávu na přetažení přes ruce, anebo - a to spíš - dáš mimi do fusaku s rukama dovnitř a rukavice prostě nepotřebuj.
Mimčo v kombinéze do fusaku (měla jsem teplý od Little Angel, super značka, dá se stáhnout šňůrkou kolem obličeje jako spacák-mumie).
Toť vše, ve velkých mrazech přes to deku.
Nahoru jen šusťákový kryt korbičky (takže nic tlustého), aby tam nepršelo/nesněžilo.

Když je tepleji, ubereš fusak a necháš jen deku, nebo dáš tenčí fusak, ale kombinézu jsem nechávala, to radši uberu vrstvu nahoře. Protože když potřebuju vyndat třeba na kojení, tak v kombinéze je mu pořád teplo, a kdežto málo oblečené mimino v teplém fusaku bych musela kojit i v tom fusaku ;-).

Do autosedačky taky pouze kombinézu, ve větší zimě přikrýt dekou. Cokoliv dáš přímo do sedačky pod mimčo, bude ti tam zavazet při poutání.
Když bylo mimčo hodně malinké, nechávala jsem tam flísový (není moc tlustý) „fusak“ dělaný přímo do autosedačky. Jezdil jsem autem často a rozhodně by se mi nechtělo mít stejný fusak pro sedačku i pro kočár, musela bych to furt vytahovat z těch pásů, přendava, to by bylo na palici.

Jogrr
Kelišová 5001 příspěvků 07.08.19 23:49

Mam lednove dite a vystacila jsem si s teplym fusakem, do neho jsem ho davala jen v bodycku a teplakach (mame do minus 20), denne jsem davala 10-14 km venku prochazky.

Hoa Mai
Kelišová 6647 příspěvků 14 inzerátů 08.08.19 00:15

@pikola Mam listopadove dite. Nemam rada zdlouhave oblekani, ale zaroven jsem nechtela nejaky hodne teply fusak typu beranek, protoze ten pak jde pouzit jen na zimu. Takze jsem to resila ‚celorocnim‘ fusakem, Konkretne Lodger Bunker, nepotrebovala jsem pak vubec zadne deky do kocarku, da se pouzit v podstate od podzimu do jara. V mrazech jsem do nej davala dite v kombineze, pod kterou mel domaci obleceni (vetsinou body a polodupacky), pri teplotach okolo nuly nebo nad v merino overalu (pod kterym mel opet domaci obleceni). Takto mi to prislo nejjednodussi, dite oblecene a nalozene do kocarku behem pul minuty, zadne svetriky, capacky, rukavicky… Do sportaku jsem to delala podobne, pokud uz dite capalo venku, tak jsem ho oblekla tak, jako bychom sli bez kocarku, deti uz v te dobe stejne v kocarku dlouho nevydrzely.

Hoa Mai
Kelišová 6647 příspěvků 14 inzerátů 08.08.19 00:18
@Moni0101 píše:
A k tomu nedam dopustit na nekolik vrstev vlneneho obleceni, je super, pokud pletes, nebo mas sikovne babicky. Ziju v Norsku a to vlnene spodni pradlo u nas dostanu treba v Cubus, Kaphal, Lindex a HM, myslim, ze v Cechach take jsou, jen je otazka, jestli to vlnene vedou, nebo je to jen mistni specialita.Příspěvek upraven 07.08.19 v 23:52

Da se sehnat i u nas, v HM jsem videla neco malo, u ostatnich obchodu nevim, kazdopadne pomerne dost je toho na netu, napr. eshop https://www.minimol.cz/ nebo na Fleru. Ja merino taky miluju, tensi vrstvy kupuju, svetry a cepice pletu sama.

Uživatel je onlineVeru1987
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 08.08.19 06:00
@Lucie_Sx píše:
Hlavně to nepřehnat :-). To miminko bude pidi pidi, moc toho na něj nepůjde obléknout.
Já dávala body s dlouhým + dupačky, na to ve velkých mrazech mikinu (spís tenčí) a normální kominézu z Lidlu (nepromokavá není třeba, běhat ti ve sněhu nebude ;-), a má ťapky, takže boty taky ne, stejně by tomu mikročlovíčkovi nešly nazout…). Na hlavu čepice. Rukavice jsem nedávala, zase - na ty pidi ruce je neoblečeš. Buď má kombinéza obracecí konec rukávu na přetažení přes ruce, anebo - a to spíš - dáš mimi do fusaku s rukama dovnitř a rukavice prostě nepotřebuj.
Mimčo v kombinéze do fusaku (měla jsem teplý od Little Angel, super značka, dá se stáhnout šňůrkou kolem obličeje jako spacák-mumie).
Toť vše, ve velkých mrazech přes to deku.
Nahoru jen šusťákový kryt korbičky (takže nic tlustého), aby tam nepršelo/nesněžilo.

Když je tepleji, ubereš fusak a necháš jen deku, nebo dáš tenčí fusak, ale kombinézu jsem nechávala, to radši uberu vrstvu nahoře. Protože když potřebuju vyndat třeba na kojení, tak v kombinéze je mu pořád teplo, a kdežto málo oblečené mimino v teplém fusaku bych musela kojit i v tom fusaku ;-).

Do autosedačky taky pouze kombinézu, ve větší zimě přikrýt dekou. Cokoliv dáš přímo do sedačky pod mimčo, bude ti tam zavazet při poutání.
Když bylo mimčo hodně malinké, nechávala jsem tam flísový (není moc tlustý) „fusak“ dělaný přímo do autosedačky. Jezdil jsem autem často a rozhodně by se mi nechtělo mít stejný fusak pro sedačku i pro kočár, musela bych to furt vytahovat z těch pásů, přendava, to by bylo na palici.

Já nikdy nedávala kombinezu i fusák. my vlastně ani kombinezu neměli nikdy. A do autosedačky bych vůbec nedávala kombinezu. Dcera jezdila max.ve fleesovém overálku, a v autosedačce jsem měla fusák, ten pak odkryla v autě. A do fusáku jen v body, punčochy ten overálek fleesový, čipice. A do fusáku. Vždy byla teplá. Neumím si představit dítě v zimní kombinezé a ještě v hrubém zimním fusáku. Přesně jako @Jogrr

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 53620 příspěvků 08.08.19 06:14

Dcera leden a mrazy: tepla kombineza, cepice, fusak a na to deka, vlozna taska. Zpocena nebyla nikdy. A krem na zimu na oblicej ;)

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 53620 příspěvků 08.08.19 06:18
@Jogrr píše:
Mam lednove dite a vystacila jsem si s teplym fusakem, do neho jsem ho davala jen v bodycku a teplakach (mame do minus 20), denne jsem davala 10-14 km venku prochazky.

Jako ze do fusaku zimniho jen v tomto a to vse? Nedovedu si predstavit. Ten fusak prece ani uplne netesni a novorozenec neudrzi telesnou teplotu dobre

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama