Reklama

Co do porodnice - vlastní zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monýsek92
Kecalka 138 příspěvků 11.01.17 12:07
co do porodnice-vlastní zkušenost

Holky budu rodit v únoru a už si chystám pomalu tašku a seznam co s sebou do porodnice… Chtěla jsem se zeptat, co byste si vzali z vlastní zkušenosti vy.. Co je potřeba a není nikde napsáno (např.: jelení lůj, teplé ponožky, hroznový cukr apod)

samozřejmě mám seznam co s sebou do mojí porodnice, jde mi především o vaše zkušenosti co se hodí navíc ;) nějaké vychytávky :think:

Děkuji za rady a nápady :mavam:

Příspěvek upraven 11.01.17 v 13:13

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 11.01.17 12:08

Deodorant :mrgreen: a mýdlo na ruce.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 11.01.17 12:12

Kuchyňské papírové utěrky na otírání spodku. Jsou na tohle super.
Nemáš ručník od krve a hned to vyhodíš.

Jarka K
Závislačka 3903 příspěvků 11.01.17 12:12

Určitě ten jelení lůj, deodorant jsem zapomněla a hodně jsem trpěla. Neparfemované mýdlo a dobrou náladu :mrgreen:
jinak klasika - oblečení pro miminko, kojící noční košili, vložky do podprsenky, kojící podprsenku, dudlík, vložky, jednorázový spoďáry, pleny, prohlášení o jménu, doklady, podložku do auta… teď mě nic nenapadá jiného…
taky jsem rodila v únoru. Ale to už bude šest let :mrgreen:
hodně štěstí :mavam:

Little_Talker
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 12:12

Mycí gel s dubovou kúrou a gel z dubové kúry, papírové utěrky, na šestinedělí jsem si nechala dovézt kojící polštář. Naopak jsem vůbec nepoužila župan nebo teplé ponožky, na šestinedělí bylo kvůli mimčům i v únoru strašné horko.

Barabull
Kecalka 368 příspěvků 11.01.17 12:17

Ja, ikdyz je mi vzdy silene horko, jsem po porodu v Rijnu velmi ocenila teply zupan..

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 370 inzerátů 11.01.17 12:17

Záleží na každém, já třeba byla ráda za teplé ponožky a gelové polštářky při nástupu laktace!-) Pokud není chřipková epidemie jako ted, tak každý den dorazí někdo na návštěvu kdo něco co je potřeba dodat s radostí donese!-) Všude na netu je spousta seznamů co je potřeba vzít, takže se jimi řídit.

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 11.01.17 12:17

Vicero nocnich kosil, deodorant. A kdyz jsem byla na pokoji, tak mi muz donesl balik vod (nesnasim nemocnicni caj), jogurty a ovoce. Pri prvnim diteti jsem totiz po te jejich neprojimave diete (dva dny stare pecivo, bez cukru, bez tuku, vlakniny a vseho) jsem mela total zacpu, coz je po cisari super. U druhe jsem jedla svoje jidlo a vse bylo bez problemu :)

Lendeš
Kelišová 5150 příspěvků 11.01.17 12:17

Kojící polštář
Teplé ponožky
Hroznový cukr, energetické tyčinky
Krém na bradavky
Látkové plenky na utírání mimča
Intimní gel poporodní s dubovou kůrou
Tužka (na zapisování váhy apod.)
Přezůvky vhodné i do sprchy
Oblečení pro mimčo i na pobyt v porodnici (my jsme dostali jen košilku a zavinovačku, potřebovala jsem aspoň čepičku a ponožky)

Kloistr
Kecalka 139 příspěvků 11.01.17 12:17

Já bych si z dnešního pohledu vzala chůvičky - u nás v porodnici maminky nesmějí brát děti do jídelny, takže oběd byl vždy o tom naházet to do sebe závodní rychlostí a běžet na pokoj. To stejné ve sprše. Já jsem navíc byla na pokoji sama, takže jsem ani nemohla nikoho poprosit, aby mi na mládě kouknul.
A pak jsem velmi ocenila jednorázové kalhotky a ty papírové utěrky. Hroznový cukr jsem měla k porodu, ale jednak ten byl celkem rychlý, takže energie netřeba doplňovat a druhak byl ten cukr dost hnusný.
A ještě kojící čaj :)

sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2143 příspěvků 11.01.17 12:23

Já postrádala pleny s indikátorem vlhkosti, novorozenec toho moc nenačůrá tak se těžko rozpozná zda je či není počůraný a u nás v porodnici se to zapisovalo.

Little_Talker
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 12:28

@Kloistr to se ještě někde dělá? 8o Nám nosili jídlo normálně na pokoj 8o

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 11.01.17 12:30

Jinak co jsem já třeba nevyužila (a objevilo se to tu), tak to byl župan. Rodila jsem v červnu a v červenci, obě děti do 40 veder, po porodu ze mě lilo šíleně, v noci se spalo s rozvalenými okny, bylo to šílené. Nevyužila jsem taky noční košile, používala jsem erár, který byl kdykoliv k dispozici, ani oblečení pro mimčo. Měli jsme toho haldy připravené v přebalováku a každý den se to v případě potřeby doplnilo. Na co jsem si naopak zase vzpomněla, tak pakl vod. Jak já normálně moc nepiju, tak po porodech jsem nevěděla kdy s tím pitím přestat a dvě láhve za den padly jak nic.

Kriss Tina
Závislačka 4712 příspěvků 11.01.17 12:38

Ja v prvni rade vyuzila ty sitovany kalhotky po porodu, nekolik rucniku, kojici podprdu, jinak sem ani nic moc nepotrebovala. Vlozky a plinky sme meli v nemocnici volne dostupny, na teply ponozky a zupan tam bylo moc horko (a to byla venku vanice), na nejaky velky cteni a podobne sem nemela silu a ani cas :D akorat bylo fajn mit po ruce jeleni luj, kapesnicky a neco sladkyho na piti jo a propisku, vyplnovala sem papiry pred porodem a pak se zapisovala vaha a tak. Ono i zalezi kde budes rodit, mi meli vsechno tam takze sem ze sviho prakticky nic nevyuzila, ale jinde musis mit svoje komplet vsechno tak to si chce zjistit predem :)

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 11.01.17 12:39

Já doporučuju pro jistotu hodně poporodních vložek, někdo má spotřebu fakt velikou, mě je museli neustále vozit :D
Doporučuju se podívat na stránky porodnice, někde chtějí, aby maminky měly i vlastní toaleťák, tak ať nejsi překvapená :kytka:

Příspěvek upraven 11.01.17 v 12:40

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama