Co doma vaříte/pečete sami a ostatní to většinou kupují?

Anonymní
24.3.21 15:13

Co doma vaříte/pečete sami a ostatní to většinou kupují?

Ahoj všichni. :)

Mám teď během lockdownu doma víc času a chci ho smysluplně využít. Vrhla jsem se tedy na domácí vaření a pečení. Zatím to dopadlo následovně:

• housky a chleba (první dvě várky nic moc, ale nakonec lepší než kupované)
  • majonéza (proč jsem kdy kupovala z krámu?)
  • jogurty (dobrý)
  • přesnídávky (pěkně hnusný, zkusím jiný recept, zatím budu kupovat)
  • o domácí šunku v šunkovaru z Tescomy se budu snažit zítra

Děláte vy doma něco zajímavého, pro co si okolí většinou chodí do krámu? Máte dobrý recept nebo tip na něco, co jde doma udělat zdravěji či levněji? Budu ráda, když poradíte. Je mi 20, nemám moc zkušeností s domácností a tak. :D

PS: :srdce: Prosím všechny o laskavou, chápavou a příjemnou diskuzi. Určitě nechci, aby se to tady zvrhlo v šikanu matek, co „chodí do příkrmy do DMka, když správná máma mixuje brokolici vždycky doma“. Ne každý má na tyhle věci čas a už jsem online narazila na pár pěkně hnusných věcí a takové komentáře tu prosím nechci. Špatnou mámu přece nedělá chleba z krámu. Díky. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13634
24.3.21 15:19

Strouhanku :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2789
24.3.21 15:22

Marmelády, jíška, knedlíky, vývar do rezervy do mrazáku, těstoviny, pěstuji si bylinky na balkóně… Teď mě kolegyně inspirovala a chci zkusit sušené maso. Něco nekupuji nikdy (marmelády, knedlíky), něco dělám jen občas pro radost (pečivo, těstoviny)… Třeba šunku a jogurt jsem ještě nezkoušela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
24.3.21 15:37

Sušené maso, chleba (máme pekárnu :srdce:), pizzu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17777
24.3.21 15:39

Ono je tezke rict, co kupuje vetsina. :) Ted jsem ubrala, tak snad jen strouhanku, pizzu (vetsina koui alespon testo??) a proteinove tycinky. Obcas zmrzlinu. Az zacne zase plodit zahrada, bude toho vic. Treba hodne susim zeleninu..nahrada chipsu. Muj syn zboznuje kapustove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2556
24.3.21 15:40

Já dělám často domácí testoviny. Jak široké nudle, tak tenké do polévky.

Noky
Knedliky
Pečivo - housky, chleba, croissanty

Pastiky
Sádlo

Šunku jsem ještě nedelala. Ale napadlo mě to taky  :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
24.3.21 15:44
@Lenka_Hal píše:
Ono je tezke rict, co kupuje vetsina. :) Ted jsem ubrala, tak snad jen strouhanku, pizzu (vetsina koui alespon testo??) a proteinove tycinky. Obcas zmrzlinu. Az zacne zase plodit zahrada, bude toho vic. Treba hodne susim zeleninu..nahrada chipsu. Muj syn zboznuje kapustove.

Máš nějaký dobrý recept na proteinové tyčinky? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17777
24.3.21 15:48
@Veru1987 píše:
Máš nějaký dobrý recept na proteinové tyčinky? Děkuji

Delam z trochy masla a mandloveho masla nebo tahini, rozpustim, primicham beef protein isolate (jde delat i ze syrovatkoveho), dam ruzne supplementy, pak HLAVNE sladidlo na bazi inulinu (pardon, to hned po tech maslech, at se to dobre promicha), aby to udelalo tu spravnou konzistenci (neco jako Quest bar), muse se pridat i jemna mandlova mouka nebo kakao. Naporcuju lzici na folii, zabalim a vytvaruju do podoby tycinky a dam do lednice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
24.3.21 15:51

Šunku z sunkovaru delame pravidelně a je vynikající, mňam :palec:

Jinak občas müsli tyčinky, nudle, marmelády, povidla, kompoty, křizaly, zkusila jsem kváskovy chléb ale ten nic moc, udělala jsem si domácí vegetu do polívky (mňam)… jinak občas dělám i noky, muž připravuje knedliky (bramborový i houskovy umí)… občas peču…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
24.3.21 15:52

A chystám se udelat i takové to zapekane krupave musli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 16:01

Delame sunku, chleba, rohliky, dalamanky, veku, jatrove knedlicky, grilovaci klobasy, uzene klobasy, uzene maso, gervais
Prosim anonym nebo smazat, podle toho by me poznal kazdy :D

• Citovat
  • Nahlásit
7381
24.3.21 16:08
@Anonymní píše:
Delame sunku, chleba, rohliky, dalamanky, veku, jatrove knedlicky, grilovaci klobasy, uzene klobasy, uzene maso, gervais
Prosim anonym nebo smazat, podle toho by me poznal kazdy :D

Muzu poprosit o recept na dalamanky? :) Jinak ja bych teda nepoznala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
24.3.21 16:09

Pro sebe kváskový tousťak, pro manžela těstoviny, a pro děti domácí cini minis :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5139
24.3.21 16:15
@Kormidelnice píše:
Pro sebe kváskový tousťak, pro manžela těstoviny, a pro děti domácí cini minis :-)

Můžu recept na cini minis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8958
24.3.21 16:19
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. :)

Mám teď během lockdownu doma víc času a chci ho smysluplně využít. Vrhla jsem se tedy na domácí vaření a pečení. Zatím to dopadlo následovně:

• housky a chleba (první dvě várky nic moc, ale nakonec lepší než kupované)
  • majonéza (proč jsem kdy kupovala z krámu?)
  • jogurty (dobrý)
  • přesnídávky (pěkně hnusný, zkusím jiný recept, zatím budu kupovat)
  • o domácí šunku v šunkovaru z Tescomy se budu snažit zítra

Děláte vy doma něco zajímavého, pro co si okolí většinou chodí do krámu? Máte dobrý recept nebo tip na něco, co jde doma udělat zdravěji či levněji? Budu ráda, když poradíte. Je mi 20, nemám moc zkušeností s domácností a tak. :D

PS: :srdce: Prosím všechny o laskavou, chápavou a příjemnou diskuzi. Určitě nechci, aby se to tady zvrhlo v šikanu matek, co „chodí do příkrmy do DMka, když správná máma mixuje brokolici vždycky doma“. Ne každý má na tyhle věci čas a už jsem online narazila na pár pěkně hnusných věcí a takové komentáře tu prosím nechci. Špatnou mámu přece nedělá chleba z krámu. Díky. :srdce:

Teď jsem pekla housky, výborné ale nepecu je každý den. Vareni mám jako hobby takže pořád experimentují. Ten šunkovar určitě koupím…dobrý nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat