Co donést na sociálku kvůli MD?

Anonymní
13.3.16 19:28

Co donést na sociálku kvůli MD?

Ahoj, zítra bych měla na sociálku donést formulář na mateřskou a můj dotaz zní, jestli tam musím nést ještě nějaké potvrzení ze zaměstnání nebo pouze ten formulář od lékaře? Nemůžu se nějak zkontaktovat s účetním, aby mi dotaz zodopověděl :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

658
13.3.16 19:44

Já teda nevím, ale jestli jsi zaměstnaná tak ten papír OD LÉKAŘEodevzdáš zaměstnavateli, teda alespoň já jsem to tak měla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.16 19:48

@Kačta presne. ja to strcila na personalnim v praci. Neni treba extra nikam chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.16 20:13

Ja jsem i svůj zamestnavatel, akorát se nemůžu zkontaktovat s účetním a nástup mam už zítra, tak nevim co s tím…

• Nahlásit
  • Citovat
71451
13.3.16 20:18

Počkej, jak i svůj zaměstnavatel? To znamená, že máš s. r.o., které tě zaměstnává, nebo jsi OSVČ? A jinak, to že nastupuješ zítra nic neznamená, stejně to budou zpracovávat až koncem měsíce, tak když to tam bude o pár dnů později, tak se houby děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
13.3.16 20:22
@Anonymní píše:
Ahoj, zítra bych měla na sociálku donést formulář na mateřskou a můj dotaz zní, jestli tam musím nést ještě nějaké potvrzení ze zaměstnání nebo pouze ten formulář od lékaře? Nemůžu se nějak zkontaktovat s účetním, aby mi dotaz zodopověděl :-(

Je třeba vyplnit přílohu k žádosti o dávku http://www.cssz.cz/…/8962110.pdf, kdy je potřeba doplnit hrubé příjmy za posledních 12 měsíců, takže to bez účetní asi stejně „nedáte“. Jinak si myslím, že to stačí dodat do 8-dnů od nástupu na PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.3.16 21:34

@j.a.n.i1 ano, mam srocko. Jen můj účetní je zrovna mimo a ja nevim, co teď s tím.. At to nějak neprosvihnu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.3.16 21:36

@Snecek67 a s touto přílohou a s formulářem od lékaře půjdu na OSSZ? Zneklidnuje me, ze den nástupu je tam zítra, tak at neco neprosvihnu :(

• Nahlásit
  • Citovat
71451
13.3.16 21:38
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 ano, mam srocko. Jen můj účetní je zrovna mimo a ja nevim, co teď s tím.. At to nějak neprosvihnu…

V klidu počkej na účetního :-) nic se nestane, maximálně tak to, že ti první mateřská přijde později, ale to je tak všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
13.3.16 22:55
@Anonymní píše:
@Snecek67 a s touto přílohou a s formulářem od lékaře půjdu na OSSZ? Zneklidnuje me, ze den nástupu je tam zítra, tak at neco neprosvihnu :(

Tak na 100 % to nevím, ale myslím, že je to tak, jak se píše v předešlém příspěvku, že se nestane nic, jen Vám PPM přijde později. A na OSSZ odnesete papír od gynekologa a ten vyplněný formulář. Stejně tam to musíte nahlásit na zdravotní pojisťovně, resp. to musí nahlásit „zaměstnavatel“. Také je na to formulář. Ty jsou dostupné na všech webech pojišťoven. Pokud vše stihnete do 8-dnů, tak bude vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama