Co doopravdy způsobuje kouření?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.10.21 22:01

Co doopravdy způsobuje kouření?

Ahoj holky,

Mam takový blby dotaz. Sama jsem prestala kouřit když jsem zjsitila ze jsem těhotná neslo to hned ale postupně jsem prestala.

Teď k otázce, mam známou která otěhotněla po 3 měsících známosti. Její styl života je otřesný ale do toho mi nic není. Je mi jen vůči tomu miminku líto ze ji je vše jedno, nic si poradně nezajišťuje, nad vším mávne rukou a nechci říkat co vše děla protože mě to vytáčí a zároveň je mi líto kolik žen chce děti a nejde jim to a pak někdo kdo si toho neváží se chová takto.
Ale nedávno mi řekla ze proste vykouří krabičku denně, je to normální? Zajímalo by mě co doopravdy (ne přeháněné reakce žen) ale doopravdy co to plodu/miminku způsobu buď už v těhotenství nebo následně? Já sem sebe proklínala za těch par cigaret na začátku a nedovedu si představit ze jednám takto. Do toho to není, ze by si dala sklenku vina jednou za měsíc a jednu. Ale poměrně často a myslím ze i jiné věci. Ale do toho už nevidím.
Neříkám ze ji dítě nepřeji, vůbec tak nechci myslet, jen mě trápí cely přístup a proto se ptám vás, zkušených zda opravdu třeba i znáte někoho kdo prokouřil cele těhotenství a jak je na tom dítě teď?

Děkuji za odpovědi, a pardon ze se patlam v něčem, po čem mi nic není. Jen mě zajímá jakou má šanci miminko na zdravý život

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1366
11.10.21 22:10

Asi absťák po porodu, z toho plynoucí zvýšenou nervovou labilitu. Bývají tam menší hlavičky u dětí (dřív se třeba cigarety naopak užívaly kvůli tomu, aby dítě nemělo moc velkou hlavu a byl pohodový porod), což může ale nemusí mít vliv na mentální schopnosti. Taky s tím souvisí rozvoj nervové soustavy obecně - klasicky jsou tam oční vady, sluchové vady apod. Ale je to spíš o vyšším riziku než o jasném a průkazném vlivu. Určitě se najdou i děti kuřaček, co jsou zdravější než děti nekuřaček - ale většinově to bude spíš naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 22:16

@listento děkuji, právě mě to zajímá z pohledu toho zda má dítě už dopředu jasné ze bude mít nějaké zdravotní potíže. Což mu samozřejmě nepřeji, doufám ze v tomto případě bude více štěstí než rozumu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 22:18

Moje matka taktéž kourila když mě čekala, a já si prošla astmatem, dodnes trpím mnoha alergiemi, ekzémem, měla jsem ocni problémy a dodnes nosím brýle. Mam i skoliózu ale těžko říct zda toto vše souvisí s tím ze matka kourila a sem tam popijela v těhotenství. Také vím jen něco samozřejmě, ona mi nikdy neprizna jak to bylo …

• Citovat
  • Nahlásit
747
11.10.21 22:54

Jen poznamka k tematu, koureni muze mit i nektere pozitivni ucinky na organismus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 23:06

@Aneta.Berg a jaké?

• Citovat
  • Nahlásit
4553
11.10.21 23:17

Prokázaná byla mj. hypotrofie plodu - miminka jsou menší, mají nižší porodní váhu a statisticky větší pravděpodobnost SIDS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.21 23:51

@Whitedog děkuji za názor, snad bude mimi zdravé.

Mě jen zajímal zdravý názor bez takových těch hysterických záchvatu jak dítě umírá ještě v břiše kvůli jedné cigaretě..

• Citovat
  • Nahlásit
66
12.10.21 14:59

Já jsem v těhotenství snížila krabičku cigaret denně na cca 7 cigaret denně, takto jsem kouřila celé těhotenství i v době kojení. :oops: Nedokázala jsem přestat. Dceru jsem přenášela, narodila se s průměrnou porodní hmotností, apgar 10-10-10. Dnes má 5,5 roku a jeví se zcela zdravá, na svůj věk je vysoká a statná. Ale rozhodně je lepší nekouřit, o tom žádná. Já už dnes taky nekouřím, ale potřebovala jsem k tomu fakt pořádný kopanec v podobě nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
12.10.21 20:29
@Anonymní píše:
@Aneta.Berg a jaké?

Pusobi preventivne pri Parkinsonove chorobe, Alzheimerovi, osteoporoze, biochemicky zlepsuje schizofrenii, snizuje riziko umrti pri infarktu, snizuje stres…je toho mnohem vic, ale neni moc moderni to rikat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5888
12.10.21 20:43
@Aneta.Berg píše:
Pusobi preventivne pri Parkinsonove chorobe, Alzheimerovi, osteoporoze, biochemicky zlepsuje schizofrenii, snizuje riziko umrti pri infarktu, snizuje stres…je toho mnohem vic, ale neni moc moderni to rikat.

Ty vogo, tak to abysme doporučili :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
12.10.21 20:53
@GabinkaCh píše:
Ty vogo, tak to abysme doporučili :zed:

Jo tak urcite :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
13.10.21 07:47
@Aneta.Berg píše:
Pusobi preventivne pri Parkinsonove chorobe, Alzheimerovi, osteoporoze, biochemicky zlepsuje schizofrenii, snizuje riziko umrti pri infarktu, snizuje stres…je toho mnohem vic, ale neni moc moderni to rikat.

Tak to se mi ulevilo, že se tím zabrání, aby miminka měli Parkinsona, Alzheimra nebo infarkt, to je pro ně v dětství opravdu velká hrozba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
13.10.21 11:22
@kbrz píše:
Tak to se mi ulevilo, že se tím zabrání, aby miminka měli Parkinsona, Alzheimra nebo infarkt, to je pro ně v dětství opravdu velká hrozba.

Lepsi nez nic :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
13.10.21 12:12
@Aneta.Berg píše:
Lepsi nez nic :lol:

Lepší jako těhotná nekouřit, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit