Co dřív?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 09:20
Co driv?

Je mi 30 a prace na dobu určitou mi skončila behem RD. RD mam na 4 roky. Mala ma cerstve 3 roky a zacala chodit do skolky. I kdyz jsem mela obavy zvlada to dobre. Touzim i po druhem diteti ale pokukuju po nove praci. Mam strach, ze po 7 letech na RD bych uz zadnou praci nenasla. Ale dost casto se setkavam s tim, ze zamestnavatele nechteji davat smlouvu na dobu neurcitou, tonradeji po urcite dobe vyhodi a naberou nekoho jineho. Mam tedy strach abych se par let nehonila za smlouvou na donu neurcitou (v žádném typu zaměstnání) a nebo vzit méně zadané prace kde rovnou mabizi smlouvu na neurcite abych se pak po druhe materske mela kam vratit.
Myslim tím prodavačku v penny a podobnych institucich ale tam berou vlastne pemanentne :(
Tak ted mám životní dilemata, zda otěhotnět aby mezi detmi nebyl velky vekovy rozdíl a nebo hledat tu práci. :? :?

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11725 příspěvků 09.03.18 09:31
@Anonymní píše:
Je mi 30 a prace na dobu určitou mi skončila behem RD. RD mam na 4 roky. Mala ma cerstve 3 roky a zacala chodit do skolky. I kdyz jsem mela obavy zvlada to dobre. Touzim i po druhem diteti ale pokukuju po nove praci. Mam strach, ze po 7 letech na RD bych uz zadnou praci nenasla. Ale dost casto se setkavam s tim, ze zamestnavatele nechteji davat smlouvu na dobu neurcitou, tonradeji po urcite dobe vyhodi a naberou nekoho jineho. Mam tedy strach abych se par let nehonila za smlouvou na donu neurcitou (v žádném typu zaměstnání) a nebo vzit méně zadané prace kde rovnou mabizi smlouvu na neurcite abych se pak po druhe materske mela kam vratit.
Myslim tím prodavačku v penny a podobnych institucich ale tam berou vlastne pemanentne :(
Tak ted mám životní dilemata, zda otěhotnět aby mezi detmi nebyl velky vekovy rozdíl a nebo hledat tu práci. :? :?

To za tebe nikdo nerozhodne. Ale řekla bych, ze práce se najde vždy, ale dítě nepočká.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 09.03.18 09:35

Já bych hledala práci a do toho pracovala na mimču, ono se taky nemusí povést hned, my budeme mít mezi dětmi 3roky místo plánovaných dvou, prostě jsem neotěhotněla hned a připletl se tam i jeden spontánní potrat. V nejlepším případě seženete práci na trvalo, v nejhorším přinesete nějaké peníze navíc do rodinného rozpočtu. Ono i při rodičovské můžete zvyšovat svou kvalifikaci, já si teď udělala certifikát AJ na úroveň C1 a s druhým dítětem plánuji nějakou nadstavbu v IT, protože mě to baví a lidí je málo, takže budu mít větší šanci sehnat dobře placenou práci na zkrácený úvazek než budou děti trochu samostatnější.

Kalbe
Kecalka 328 příspěvků 09.03.18 09:39

Chápu že chceš smlouvu na dobu neurčitou, to ale opravdu trvá než ji člověk dostane (vetsinou), a pak když ji dostaneš tak budes zase doma… Já bych Teda nejdřív byla na mateřské a až potom si hledala práci - vadila by mi ta pauza, navíc nikdy nemáš jistotu že tě nevyhodí i když máš dobu neurčitou… aLe určitě je to na tobě jak to cítíš, někdo třeba potřebuje,, vypadnout do prace '' a nastartovat se na další mateřskou :-)

radkka
Generální žvanilka 20693 příspěvků 09.03.18 09:39

Tak ona ani smlouva na neurčito není spásná, někde prostě matku s dítětem nechtějí a po navrátí z RD ji celkem snadno vyhodí :nevim:

Tohle si musíš rozhodnout sama, já bych si práci hledala, ale mně není třicet. Jestli vás tlačí čas a máte dost peněz, bude asi přesnější to dítě.

terinka4444
Hvězda diskuse 67952 příspěvků 09.03.18 09:49

No tak se nediv, sama chceš druhé dítě a kdybys měla smlouvu na dobu neurčitou, tak do toho jdeš. A zaměstnavatel nechť si trhne, klidně budu doma sedm let, když se mám kam vrátit. Co dělá zaměstnavatel sedm let je ti putna. Takže já naprosto a plně chápu, že zaměstnavatelé nechtějí dávat smlouvy na doby neurčité.
A ty sama, až dostaneš smlouvu na dobu neurčitou, po pár letech, stejně zase půjdeš na pár let na rodičák, vždyť to vidíš sama ze své situace.
Já bych při plánování dítěte smlouvu na určito nebo neurčito neřešila.

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 09.03.18 10:38
@Anonymní píše:
Tak ted mám životní dilemata, zda otěhotnět aby mezi detmi nebyl velky vekovy rozdíl a nebo hledat tu práci. :? :?

Taky jsem takto přemýšlela, zda novou práci nebo další dítě, aby nebyl mezi dětmi velký věkový rozdíl..dala jsem přednost dítěti, pracovali jsme na tom, ještě když jsem byla na rodičovské, pak rodičák skončil a já těhotná nebyla.
Tak jsem se musela zaměstnat. Našla jsem si dobrou práci, ale po 2 měsících zaměstnání jsem zjistila, že jsem těhotná. Pak jsem ještě chvíli pracovala a šla na nemocenskou, mateřskou. Smlouva mi zkončila už během neschopenky. Na druhém dítěti jsme pracovali skoro rok.

Amys
Generální žvanilka 20781 příspěvků 09.03.18 11:33

Tak já osobně si myslím, že práci jako prodavačka najdeš vždycky a tudíž bych se tím nestresovala. Někam bych nastoupila a snažila se otěhotnět. Ono stejně, abys měla nárok na mateřskou, musela bys odpracovat určitý počet dní, zas na druhou stranu v dnešní době není problém si pak volit výši rodičáku a délku přes otce, takže pokud tvůj manžel pracuje a tak vás netrápí ani toto, tak popravdě nechápu, co řešíš. Pokud se nebudeš moct vrátit do práce, kam nastoupíš teď, tak pak nastoupíš jinam. Horší je, pokud bys měla práci odbornějšího chrakteru, kterou nelze tak snadno získat, pak bych tvé obavy chápala.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 2 inzeráty 09.03.18 12:58
@Heivka píše:
Já bych hledala práci a do toho pracovala na mimču, ono se taky nemusí povést hned, my budeme mít mezi dětmi 3roky místo plánovaných dvou, prostě jsem neotěhotněla hned a připletl se tam i jeden spontánní potrat. V nejlepším případě seženete práci na trvalo, v nejhorším přinesete nějaké peníze navíc do rodinného rozpočtu. Ono i při rodičovské můžete zvyšovat svou kvalifikaci, já si teď udělala certifikát AJ na úroveň C1 a s druhým dítětem plánuji nějakou nadstavbu v IT, protože mě to baví a lidí je málo, takže budu mít větší šanci sehnat dobře placenou práci na zkrácený úvazek než budou děti trochu samostatnější.

Ahoj, můžu se zeptat jak zvládáš studovat při RD? Taky mám v plánu si zvyšovat kvalifikaci a nebo pokud bude zaměstnavatel chtít pracovat pri RD, ale zatím netuším jak to zkloubim s péčí o dítě bez babiček. Dik za případné rady. ;)

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 09.03.18 14:10

@janickaIII Tak hlavní je pomoc manžela i když ten si dodělává dálkově VŠ, jinak tu AJ jsem 2× týdně rok a půl chodila do kurzu a zbytek se učila po nocích, ale mě jazyky do hlavy lezou samy. On i syn je relativně nenáročné dítě, spí 12 hodin v noci, takže to jde kouknout na učení když usne a pak jít i relativně včas spát. Když jsem potřebovala hodně zabrat tak jsem kluka posadila k pohádce. Když měl manžel zkouškové období tak během mých hodin hlídal kdo se sehnal, naštěstí máme funkční prarodiče z obou stran. Já kromě svého učení ještě pomáhala manželovi s matikou, fyzikou, statistikou a základy IT a k tomu ještě chodím na cvičák se dvěma psy, ale když jsem zvládla 4 měsíčního kojence a vrh štěňat, zvládnu už snad všechno o když pak všichni padáme na ústa.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 2 inzeráty 09.03.18 14:50

@Heivka tak to jsi vážně dobrá! :potlesk: je vidět, ze kdyz se chce jsou k tomu podminky tak to jde. No uvidíme jak to dopadne u nás. Zatím si nedovedu představit, že bych 3 roky trávila mezi plotnou a pískovištěm.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >