Co jako prevenci na zánět zvukovodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 12.07.18 14:13
Co jako prevenci na zánět zvukovodu

Ahoj, prosím o radu:syn (7let)dost trpí na zánět zvukovodu jakmile jde do veřejného bazénu a teď jedeme na dovolenou kde se bude hodně koupat a bojím se aby zas neměl zánět. Nevite, jestli existuje něco jako prevence, třeba nějaký kapičky co se nakapou do uší?
Moc moc děkuji za rady :srdce:

Reakce:

pannda
Kelišová 6579 příspěvků 35 inzerátů 12.07.18 14:15

Dej mu špunty do usi

Janik101
Neúnavná pisatelka 16666 příspěvků 12.07.18 14:16

@SarkaNovo Vaxol. Osobní zkušenost zatím nemám, syn na záněty ucha taky trpí, doporučili nám to doktorka po posledním zánětu ucha. Dnes si pro něj jdu do lékárny.

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 12.07.18 14:18
@Janik101 píše:
@SarkaNovo Vaxol. Osobní zkušenost zatím nemám, syn na záněty ucha taky trpí, doporučili nám to doktorka po posledním zánětu ucha. Dnes si pro něj jdu do lékárny.

Děkuji a je na předpis?

Janik101
Neúnavná pisatelka 16666 příspěvků 12.07.18 14:21

@SarkaNovo není, je volně prodejný.

radulaur
Zasloužilá kecalka 968 příspěvků 12.07.18 14:25

Nebo obyčejné lihove kapky do uší…taky bez předpisu…

Ivulita
Kecalka 457 příspěvků 12.07.18 14:28

Já trpěla na záněty zvukovodu pravidelně, i bez nutnosti koupání. Zkoušela jsem různé kapičky, ale jediné, co mi pomohlo je nečistit uši vatovými tyčinkami (doktor mi řekl, že právě tím „špáráním“ se maz natlačení někam, kde nemá co dělat, zvukovod se ucpe a vznikne zánět). Tuto zásadu porušuji pouze, když mě začne ucho lehce pobolívat, lupat, takový ten diskonfort před nastoupením zánětu a v tu chvíli si vytřu ucho vatovou tyčinkou napuštěnou arganovým olejem. Funguje skvěle, od doby, co to tak dělám jsem zánět neměla (cca 3 roky).

memka
Kelišová 5323 příspěvků 12.07.18 14:35

@SarkaNovo Vaxol, preventivně před každým koupanim, nebo dle potřeby i bez koupání a jak píše paní, vyhnout se uchostourum, maximálně setřít to, co vytece :palec:

LaraA
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 12.07.18 14:47

Existují i koupání čepice, které ucho utesni. Ale podrobnosti nevím…

Janik101
Neúnavná pisatelka 16666 příspěvků 12.07.18 14:52

Ještě jsem si zapomněla napsat, že když byl syn malý (6 měsíců) a měl první zánět ucha, tak jsme na plavání používali neoprenovou čelenku. Prodává se v různých velikostech.

Veroniika84
Stálice 63 příspěvků 12.07.18 14:52

Dobrá je i Alpa nebo slivovice na kus vázy a dát do ucha mně pomáhá

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 12.07.18 15:07

Strašně moc vám všem děkuji za rady :* ;)

sediza
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 12.07.18 15:14

Určitě špunty do uší.

laaka
Kecalka 123 příspěvků 12.07.18 15:15

Doporučuji neoprenovou čelenku se špunty do uší, vyzkoušeno s dítětem s grometkami a super. https://www.malyplavec.cz/…ltra-vc_/806. Voda se ke zvukovodu vůbec nedostala a i bez špuntů bylo ucho jen lehce vlhke. Při mytí vlasů je vody v uchu mnohem vice. Jediné čeho lituji je fakt, že jsem ji neobjevila o rok dříve :lol: Ušetřilo by nám to mnoho nervů u vody. Kdo zná, ten ví.

SarkaNovo
Závislačka 3447 příspěvků 12.07.18 15:28
@laaka píše:
Doporučuji neoprenovou čelenku se špunty do uší, vyzkoušeno s dítětem s grometkami a super. https://www.malyplavec.cz/…ltra-vc_/806. Voda se ke zvukovodu vůbec nedostala a i bez špuntů bylo ucho jen lehce vlhke. Při mytí vlasů je vody v uchu mnohem vice. Jediné čeho lituji je fakt, že jsem ji neobjevila o rok dříve :lol: Ušetřilo by nám to mnoho nervů u vody. Kdo zná, ten ví.

No to je supeer :palec: Já to znám, stačí mu aby se jednou potopil a už v noci nespime jak ho bolí uši

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >