Co jde poznat z krve a co ne - imunita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 21:43
Co jde poznat z krve a co ne ?

Zdravím, potykam se poslední rok se zvýšenou nemocnosti, cca 6× za rok neschopenka, mimo to menší zdravotní obtíže mimo PN. Nyní se cítím stále vyčerpaná a mám bolesti hlavy, vše ke hned unaví. Dle lékařů, jak praktik tak imunolog, mám dobré krevní výsledky, krevní obraz naprosto v normě. Nejsem zadny hypochondr a nechci nic přivolávat, ale která nemoc nelze poznat z krevních testů? Už jsem celkem zoufalá, krev dobrá, ale stále je mi zle…Beru antidepresiva, ale už dlouho a toto je jen poslední rok.

Reakce:
Ou
Kelišová 7414 příspěvků 15.05.19 21:53

Jsi v psychoterapii? Jak jíš? Jak spíš? Jak často se hýbeš venku? Otužuješ se? Jak se ti daří pravidelně se věnovat činostem, co tě těší? Zvládáš kontakty s lidmi, co tě těší? Pravidelně? Jak ti fungují vztahy?

Deprese jako taková imunitní systém snižuje, navíc vede člověka k tomu, aby o sebe nepečoval, vyhýbal se lidem, zvyšuje únavu a podobně. Což docela snadno vede k oslabení obranyschopnosti organismu. Což může zase prohloubit depresi.

Léky můžou otupit největší propady, ale nenaučí člověka těm nepatologickým vzorcům - od toho je psychoterapie.

Pro začátek zkus tuhle knížku, je srozumitelná a hlavně praktická. https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/#…

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 15.05.19 21:55

Ze základních krevních testů toho lze poznat dost málo, doktor si musí vyžádat testování na kazdou nemoc zvlast, zaskrtava se to v zadance.Ne kazda laborator je schopna udelat rozbor na vzacnejsi nemoci.
Jsou urcite indicie, které by ho mohly navest i k vaznejsim a vzacnejsim nemocem diky nesrovnalostem v krevním obrazu, ale to záleží na znalostech a zkusenostech doktora, pro potvrzení je potreba dovysetrit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 21:56
@Ou píše:
Jsi v psychoterapii? Jak jíš? Jak spíš? Jak často se hýbeš venku? Otužuješ se? Jak se ti daří pravidelně se věnovat činostem, co tě těší? Zvládáš kontakty s lidmi, co tě těší? Pravidelně? Jak ti fungují vztahy?

Deprese jako taková imunitní systém snižuje, navíc vede člověka k tomu, aby o sebe nepečoval, vyhýbal se lidem, zvyšuje únavu a podobně. Což docela snadno vede k oslabení obranyschopnosti organismu. Což může zase prohloubit depresi.

Léky můžou otupit největší propady, ale nenaučí člověka těm nepatologickým vzorcům - od toho je psychoterapie.

Pro začátek zkus tuhle knížku, je srozumitelná a hlavně praktická. https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/#…

Děkuju, teď začínám novou psychoterapii, o vše ostatní se snažím, akorát ten pohyb teď není možný z míry vyčerpání. Proto přemýšlím, co by to ještě mohlo být mimo psychiatrickou diagnózu, aby se zase vše nesvedlo na psychiku a neměla nějakou nemoc. Já nevím, cukrovka, Štítná žláza… Nevím co vše lze vyčíst z krve, nebo rakovina?

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 15.05.19 22:00
@Anonymní píše:
Děkuju, teď začínám novou psychoterapii, o vše ostatní se snažím, akorát ten pohyb teď není možný z míry vyčerpání. Proto přemýšlím, co by to ještě mohlo být mimo psychiatrickou diagnózu, aby se zase vše nesvedlo na psychiku a neměla nějakou nemoc. Já nevím, cukrovka, Štítná žláza… Nevím co vše lze vyčíst z krve, nebo rakovina?

Na cukrovku a stitnou zlazu se musí v zadance zaskrtnout zvlast, stejně tak jaterní testy.
Co se týče rakoviny, tak z krevniho obrazu snad jen akutní leukemie, jinak by musel lekar zadat onkomarkery a pri zvysene hladině nechat dovysetrit. Rakovina se bohuzel z běžné preventivni prohlídky a krevniho obrazu poznat nedá. Jsou ale onkologicke preventivni prohlidky, cena cca 5000,některé zp přispívají v rámci svych preventiv. programů. Nabízí treba Masarykuv onkologicky ustav Brno nebo FN Olomouc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 22:09
@Jana206 píše:
Na cukrovku a stitnou zlazu se musí v zadance zaskrtnout zvlast, stejně tak jaterní testy.
Co se týče rakoviny, tak z krevniho obrazu snad jen akutní leukemie, jinak by musel lekar zadat onkomarkery a pri zvysene hladině nechat dovysetrit. Rakovina se bohuzel z běžné preventivni prohlídky a krevniho obrazu poznat nedá. Jsou ale onkologicke preventivni prohlidky, cena cca 5000,některé zp přispívají v rámci svych preventiv. programů. Nabízí treba Masarykuv onkologicky ustav Brno nebo FN Olomouc.

Takže z kreve se fakt moc nezjistí? Co třeba meningitida, mononukleóza nebo neivm co dál? No uvidíme;,zítra tam jdu. Já už jsem na větu máte dobré výsledky alergická, protože se cítím čím dál hůř, ale doktor je spokojený.

Zuzanec
Kecalka 483 příspěvků 15.05.19 22:10
@Ou píše:

Pro začátek zkus tuhle knížku, je srozumitelná a hlavně praktická. https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/#…

Jo a spím blbě i s prášky… :,(

luca241
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 15.05.19 22:12
@Anonymní píše:
Zdravím, potykam se poslední rok se zvýšenou nemocnosti, cca 6× za rok neschopenka, mimo to menší zdravotní obtíže mimo PN. Nyní se cítím stále vyčerpaná a mám bolesti hlavy, vše ke hned unaví. Dle lékařů, jak praktik tak imunolog, mám dobré krevní výsledky, krevní obraz naprosto v normě. Nejsem zadny hypochondr a nechci nic přivolávat, ale která nemoc nelze poznat z krevních testů? Už jsem celkem zoufalá, krev dobrá, ale stále je mi zle…Beru antidepresiva, ale už dlouho a toto je jen poslední rok.

Co borelióza? Zkus být neodbytná a vyžádat si podrobnější vyšetření -stitna žláza, cukrovka,…

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 15.05.19 22:14
@Anonymní píše:
Takže z kreve se fakt moc nezjistí? Co třeba meningitida, mononukleóza nebo neivm co dál? No uvidíme;,zítra tam jdu. Já už jsem na větu máte dobré výsledky alergická, protože se cítím čím dál hůř, ale doktor je spokojený.

Mononukleoza zvlast, nedela kazda laborator, ceka se na to delsi dobu. Meningitida je dot casto prukazna i bez krevních testů, jiste znaky, tuhá šíje. Musí se ale zjistit původce.
Jsem take spíš pro pozitivní myšlení. Jen odpovídám na původní dotaz, z bezneho vyšetření, pokud lekar vyloženě nepatra, se toho moc nezjistí.

Ou
Kelišová 7414 příspěvků 15.05.19 22:30

Štítnou ti určitě vyšetřovali a ne - rakovina to nebude, to by si měla nějaké další příznaky. Jestli něco, tak únavový sydnrom.

Ale -pokud jsi v ambulanntí psychiatrické péči už několik let a nezabírá to, měla by si mít nárok na lázně - jsou místa, kde nabízí léčbu psychických poruch z oblasti úzkostných poruch a poruch nálady. Kromě soustředěných psychoterapií (když je to každý den, tak je to lepší, než jednou za týden), jsou tam lidi také motivovaní k pohybu v pěkné přírodě a fyzioterapeuti jim dávají dohromady záda, procedury uvolňují zatuhlé svaly a všeobecně to dělá dobře na děle i na duši - i to, že člověk vypadna na několik týdnů pryč, z prostředí, které tomu všemu přispívá a věnuje se vážně jen sobě.

Jde to, jde to i u zaměstnaných matek.

free333
Generální žvanilka 24539 příspěvků 15.05.19 22:33
@Anonymní píše:

Vyšetřovali Ti boreliózu?
Ta umí dost potrápit a mohou být právě bolesti hlavy a únava…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 23:08
@Ou píše: Štítnou ti určitě vyšetřovali a ne - rakovina to nebude, to by si měla nějaké další příznaky. Jestli něco, tak únavový sydnrom.

Ale -pokud jsi v ambulanntí psychiatrické péči už několik let a nezabírá to, měla by si mít nárok na lázně - jsou místa, kde nabízí léčbu psychických poruch z oblasti úzkostných poruch a poruch nálady. Kromě soustředěných psychoterapií (když je to každý den, tak je to lepší, než jednou za týden), jsou tam lidi také motivovaní k pohybu v pěkné přírodě a fyzioterapeuti jim dávají dohromady záda, procedury uvolňují zatuhlé svaly a všeobecně to dělá dobře na děle i na duši - i to, že člověk vypadna na několik týdnů pryč, z prostředí, které tomu všemu přispívá a věnuje se vážně jen sobě.

Jde to, jde to i u zaměstnaných matek.

Děkuji, doktorky se určitě zeptám

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 23:11
@free333 píše:
Ta umí dost potrápit a mohou být právě bolesti hlavy a únava…
Ne, zítra se na to přeptam
@free333 píše:
Ta umí dost potrápit a mohou být právě bolesti hlavy a únava…

Ale já zase neměla klíště x let

Jana206
Nadpozemská drbna 27366 příspěvků 16.05.19 03:15
@Anonymní píše:
Ale já zase neměla klíště x let

Boreliozu mohou prenaset i některé druhy komárů.

Váš příspěvek
Reklama