Co je častější Zamlklej nebo spontánní potrat

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 19:25

Co je častější Zamlklej nebo spontánní potrat

Ahoj holky prosím nevíte co je častější jestli zamlklej nebo spontánní?
Nejsem těhotná… Jen mě to zajímá protože jsem do nedávná ani nevěděla že je něco jako zamlklej potrat…
A jsou nějaké příčiny(důvody) zamlkleho:??
Zajímá mě to pouze jak často se to děje…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1105
13.11.21 19:41

Tvrdilo se, že zamlklý je vzácný. Nejspíš to ale bylo před vyšetřeními ultrazvuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 19:46

@Takco takže pokud žena má potvrzené těhotenství a jde například v 10 týdnů na ultrazvuk kontrola… A tam ji zjistí že plod se nevyvíjí… Takže je to tedy vzácné… Mě tohle téma opravdu zajímá… Mrzí mě že jsem dříve nešla na gynekoložku :D
A jsem obyčejná učitelka 😃 😃

• Citovat
  • Nahlásit
54716
13.11.21 19:48

Zamlklý, ale ono to hodně často souvisí. Není až tak časté, aby telo vypudilo zdravé a prosperující embryo. Ale je velmi časté, že vypudí to, které zdravé a prosperující není. Nejčastější příčina je špatná genetika - nikoliv u rodičů, ale prostě není vajíčko či spermie zcela OK nebo dojde k chybě při jejich spojení. To se prostě stává i u zcela zdravých párů a je to mnohem častější než nějaké vnější vlivy (nevhodné léky, nemoc, drogy, alkohol…). Tělo se s tím pak nejčastěji vyrovná tak, že embryo se prostě přestane vyvíjet a většinou ho pak dříve nebo později vyloučí. Pravděpodobnost, že se to stane, je dost vysoká, udává se, že takhle končí 20-25 % těhotenství, většina z nich už během prvních pár týdnů od vzniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 20:04

@ugluk děkuji moc 😊

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 20:05

A ještě se zeptam nevíte co více je časté:
Jestli zamlkle na začátku že se srdíčko nevytvoří
A nebo přestane bít??

• Citovat
  • Nahlásit
1105
13.11.21 20:07

Dříve se zřejmě tyto procesy spoustely samy též třeba až po nějaké době od zamlklosti tehotenstvi. Jen nikdo dovnitř tehulek neviděl. Takze byly spontanni. Mimo jiné kdesi psali, že nějaká paní má v sobě léta „zkamenělé“ miminko, které kdysi odumrelo. Prý je tovyjimecny případ, takže předpokládám, že aby žena roky nosila mrtvé dítě, je v podstatě vyloučeno.
Ale je také možné, že je teď z nějakých důvodů zamlklych těhotenství víc, mozna třeba právě kvůli zevním vlivům. I pro mě je zahadou, proč je v současné době poměrně dost diagnóz odumreni plodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54716
13.11.21 20:09
@Anonymní píše:
A ještě se zeptam nevíte co více je časté:
Jestli zamlkle na začátku že se srdíčko nevytvoří
A nebo přestane bít??

Oboje. „Do srdíčka“ je to častější, pravděpodobnost klesá s přibývajícími týdny, ale není nic výjimečného, že jednu kontrolu srdíčko krásně je a tu další už bohužel ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
13.11.21 20:13

Anonymní: Ne, zamlklý potrat, chcete-li těhotenství není vzácný, je to běžná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 20:15

@Takco @Takco o tomto případu jsem nikdy neslyšela.. Kde bych ho našla

• Citovat
  • Nahlásit
2482
13.11.21 20:16

@Takco jo, jenže to se děje raritně u mimoděložních gravidit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
13.11.21 20:21
@Anonymní píše:
@Takco @Takco o tomto případu jsem nikdy neslyšela.. Kde bych ho našla

Jak jsem psala, tento fenomén se týká mimoděložních gravidit a je to zatraceně raritní. On ten odumřelý plod potom jaksi nemá kudy ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
13.11.21 20:24
@JanaDaR píše:
Jak jsem psala, tento fenomén se týká mimoděložních gravidit a je to zatraceně raritní. On ten odumřelý plod potom jaksi nemá kudy ven.

Dekuju za doplnění informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
13.11.21 20:28

Jinak se tomu říká lithopedion. Možná ne pro slabší povahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1105
13.11.21 20:37

Někdy se prý zamlkle potraty vstřebají. Ale to je asi taky vzácné. Mozna proto se tvrdilo, že zamlkly potrat je vzácností, mozna do toho počítali jen tyto případy? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat