Reklama

Co je důležité u kočárku/sporťáku/autosedačky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evi.,
Závislačka 3929 příspěvků 26.05.10 12:03
Co je důležité u kočárku/sporťáku/autosedačky

Ahoj, nemám s kočárky žádnou zkušenost, proto prosím o radu zkušenější maminky/tatínky.
Jaké vlastnosti by neměly chybět u hlubokého kočárku, sporťáku a autosedačky?

Chceme si pořídit trojkombinaci, je to spíše na vesnici, občas cesta autobusem, jinak ale terén. Naše požadavky prozatím - nechceme natáčecí kolečka a chtěla bych, aby kočárek byl co nejlehčí.
Na co jiného je ale třeba se koukat? Viděla jsem například sporťák, který neměl nastavitelnou délku opěrek na nohy - to by asi mělo být.? Prosím o rady a postřehy.
Moc díky

Reklama

Reakce:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 26.05.10 12:15

U hlubokého bych řekla, že je důležitá vnitřní délka korbičky, 80cm je podle mě ideál.

U sporťáku váha, mám 16kg a je to neskutečný vopruz, takže skoro nejezdíme a jen se nosíme :lol:
Taky stabilita kočáru. Snadná manipulace.

U autosedačky rozhodně výsledky bezpečnostních testů. Pokud máte v autě isofix, tak isofixová základna.

Bonus je, pokud lze autosedačka nacvaknout na kočár/podvozek, u korbičky jsou fajn oka na připnutí kšírek pro pohyblivější děti.
Prostorný košík pod kočárem je fajn, ale pro mě není prioritou.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 26.05.10 12:26

Já tedy nejsem kočárkový odborník, ale dle mě se docely vylučujují tvé požadavky - lehký a do terénu.
Nevím, jaký terén máš na mysli, jestli třeba jen horší chodník nebo les. A taky nevím, kolik kg by běm mít lehký kočárek.

Zaměřila bych se na velikost korbičky, v dnešní době se dělají tak strašně moc prťavé, že dítě už kolikrát musí ve 4m do sporťáku :zed:

Taky nejsem moc zastáncem 3kombinací.
Ještě jsem tedy nenarazila na kočár s velou korbou a fantasticky řešeným sporťákem.

Co se autosedačky týče, vybírat podle bezpečnosti, né, podle ceny a raději bych šla do nové.

Hlavně se ničeho neboj, prvorodička málokdy vybere hned na porpvé ten správný kočár.
Ještě že v dnešní době jde vše tak snadno prodat a může si člověk koupit něco jiného ;-)

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 26.05.10 12:42

No já třeba považuju za lehký kočár tak 11kg. (mám na další spadeno na inglesinu magnum :lol: )

Co se terénu týká, šla bych do něj radši v šátku nebo ergonomickém nosítku. I můj „terénní“ Quinny Freestyle měl při jízdě přes kořeny problém, zkrátka to nebylo ono, bála jsem se, že dítě někde vyklopím.

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 26.05.10 12:45

TAkze ja to shrnu

Korbicka- 80cm maji vetsinou polske kocary
sportak- lehky je cca 10-14kg
Autosedacka- bezpecne maxi-cosi, Romer, Concord, nove Jane, Cybex- beru ty, ktere jsou nasadit na podvozek

Tudiz z tohohle vyplyva, ze polske kocarky s korbou 80cm- jsou ze hry

Kdyz to tak vemu- tak snad nejlepsi volba by byla Teutonia Mistral
 http://www.babystyle.cz/…ia-mistral-p

Treba jsou i jine kocarky na ktere jde nacvaknout bezpecna autosedacka a nemaji otaceci kola

POkud na neotacecich kolech netrvas- co Mutsy?

Jeste se delal X-lander s oznacenim X3- byla to 4 kolka bez otacecich kol a mel obr. kos a sla pridelat sedacka maxi- cosi
aha tak ho porad delaji.
treba tady
 http://www.caryfuk.cz/…2010-p-20058

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.10 12:52

Záleží na vašem životním stylu.
Taky bydlíme na vesnici, máme těžký velký kočárek trojkombinaci, který dobře zvládá terén. Do autobusu bych si s ním netroufla, jednak bych ho nevyzvedla ani náhodou a jednak by se tam ani nevešel :mrgreen:
Na cestování jsme pořídili golfky.
Při výběru kočárku bych koukala hlavně na tyhle věci:

• velká nafukovací kola
  • prostor pro mimčo, ideální je co největší, je třeba počítat v zimě s fusakem
  • pro mě je moc fajn přehazovací rukojet - natočím si na procházce malého tak, aby na něj nefoukalo nebo mu nesvítilo do očí
  • vyzkoušet, zda se vám vejde do kufru u auta :wink:
  • na sportovní úpravě rozhodně kvalitní pásy

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 26.05.10 12:54

myslím, že ty otáčecí kola nejsou takový problém, myslím, že většinou jdou zacvaknout a jsou na pevno, ne?

velikost hluboké korby bych řešila hlavně podle TP, pokud je dítě narozené v zimě, tak roste do léta, což znamená, že oblečení ubývá, ale dítě rozené v létě roste do zimy, což je větší problém na velikost korby, dítě roste, oblečení roste, fusák a korby jsou většinou malé

evi.,
Závislačka 3929 příspěvků 26.05.10 13:41

Moc díky všem, určitě mi to pomůže :palec:

Otáčecí kola nechceme z důvodu, že můžou rozbít. Muž zastává ten názor, že čím míň součástek, táhlíček a serepetiček, tak tím míň věcí se může rozbít ;-)

Ohledně sporťáku - jak poznám kvalitní pásy?
A jak důležité je mít nastavitelné opěrky na nohy?

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 29.05.10 14:55

v takovém případě je možnost vybírat zvlášť kočár - nějakou klasiku, třeba s přehazovací rukojetí.hoco, hauck nebo tak. (http://www.detskydum.cz/…2009-139401/) a zvlášť autosedčku s golfkama.

u autosedačky jde hlavně o její bezpečnost - výsledek v testech nezávislých, např. ADAC, více v sekci autosedačky. většina se dá nacvaknout na nějaké golfky. nejlepší jsou maxi cosi, roemer (obě se základnama), cybex, jané strata 2010

navíc, co myslíš nastavitelnou opěrkou nohou? jestli polohování, tak to důležité je, ale u sporťáků je to skoro u všech.. prostě klasika, polohování do dvou poloh,..

z takových těch moderních kombinací mě napadá pouze xlander X3. klasiká 4kolka, pevná kola, nacvakávání sedačky na podvozek, kde doufám, jdou koupit adaptéry na Maxi cosi/cybex. jejich Xcar bych se bála.. http://www.eshopbaby.cz/…lander-p269/
nebo Inglesina magnum, má i houpání.. a jejich Huggy autosedačka se základnou není špatná..

pak jsem ještě našla třeba hoco zaphir kde se dá dokoupit adaptér na maxi coci/cybex..

ale nevím, co by se ti přesně líbilo i vzhledově, jaký je cenový strop apod.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Ivo Rittig se vyšňořil k soudu kvůli tunelování, na cestu se posilnil Moëtem

Lobbista Ivo Rittig je dnes na soudním projednávání ohledně kauzy údajného... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >