Co je elektroakustická kytara?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Horselove
Kecalka 164 příspěvků 03.03.17 13:36
Co je elektroakustická kytara?

Ahojte! Co je vlastně elektroakustická kytara? Jaksi jsem to asi nepochopila nebo co? Ale je to jakoby normální akustická kytara plus na ni můžete hrát jako na elektrickou? Nebo je to myšleno jinak? Díky za nějaké odpovědi!

Reakce:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 03.03.17 13:48

Pokud tím hrát jako na elektrickou myslíš dělat různé takovéty „elektrické“ efekty, měnit zvuk a podobně, tak to ne, takto na ni hrát nemůžeš. Je to normální akustická kytara (t. j. hraje i bez připojení k elektřině, má stavbu jako normální kytara a sama rezonuje), krerá má v sobě navíc zabudovaný snímač, díky kterému se dá připojit k zesilovači. Zvuk je ale stejný jako u klasické akustické kytary, nedá se měnit jako u kytary elektrické. Slouží to prostě k tomu, aby se zvuk kytary dal jednoduše poslat do reproduktoru.

růžový achát
Závislačka 4693 příspěvků 03.03.17 14:56

Elektroakusticka kytara je nazev pro poloakustiku je to presne akusticka kytara buď s pridanym nebo jiz vlozenym snimacem,, viz prispevek nade mnou,,kterej zapojis do mixu. Muzes na ni tedy hrat u taboraku nebo muzes mastit songy veřejně třeba na Portě :dance:,, my jsme s ni mastili i punk :pankac: Je to boží nastroj :andel:

Horselove
Kecalka 164 příspěvků 03.03.17 16:32

Děkuju za vysvětlení.:) No já mám dma jen španělku která je,,malá,, (velikost pro děti). Hraji na ni od 10 (je mi 15). Přemýšlela jsem že si kupím možná akustickou nebo elektrickou. Nevím která, ne že by mě bavila víc, ale spíš která bude takřka,,užitečná,,. Akustickou můžu tahat kamkoliv kdežto elektrickou ne. Já vím že je to mé rozhodnutí, ale kdyby jsi nějak poradili budu ráda!

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 03.03.17 16:59
@Horselove píše:
Děkuju za vysvětlení.:) No já mám dma jen španělku která je,,malá,, (velikost pro děti). Hraji na ni od 10 (je mi 15). Přemýšlela jsem že si kupím možná akustickou nebo elektrickou. Nevím která, ne že by mě bavila víc, ale spíš která bude takřka,,užitečná,,. Akustickou můžu tahat kamkoliv kdežto elektrickou ne. Já vím že je to mé rozhodnutí, ale kdyby jsi nějak poradili budu ráda!

Tak to záleží hlavně na tom, jaký styl hudby hraješ/chceš hrát a v jakém prostředí. Elektrická ti bude na nic někde v lese u ohýnku. Pokud hodláš s kamrády pořádat punkové dýchánky v garáži, kam není problém dopravit a zapojit combo, tak ti asi k užitku bude. Akustická je každopádně v amatérské hudbě využitelná univerzálněji.
Taky záleží na tom, kolik peněz si můžeš dovolit investovat.
A v neposlední řadě mysli na to, že pokud jsi teď zvyklá na španělku (hraješ klasicky nebo/i klasicky nebo na ni jen drnkáš akordy?) a koupíš si kytaru typu jumbo nebo elektriku, budeš se muset částečně přeučovat techniku a zvykat si na jiné rozměry a tvar krku.
Já osobně mám elektroakustiku (jumbo), ale prakticky to nevyužívám. Vybírala jsem podle jiných kritérií (především jsem chtěla zmenšené tělo, protože jsem malého vzrůstu a mám krátké ruce), že to zrovna byla elektroakustika, byla náhoda.

Horselove
Kecalka 164 příspěvků 03.03.17 18:42

Dobře, díky za pár rad:) Musím si to ještě rozležet v hlavě… Samozřejmě mě láká i elektronická ale tak akustickou využiji lépe.. ;)

růžový achát
Závislačka 4693 příspěvků 03.03.17 22:39

…na svou poloakustiku,,e­lektroakustiku,,mam takovy čínsky šmejd,,hraju, i u taboraku kotlikarny a ve zkusebne ji zapojim do mixu,, takze zabije dve mouchy,,, to aby znela jako elektrika to asi nedam :lol:,, ale ve finale dalo by se si pohrat jeste s pridatnejma efektama., ale tam az jsem nedosla chceme aby to znelo prvoplanove jako akustika,, manzel hraje elektriku,, ;) Ať to hraje!!! :kytka:

Horselove
Kecalka 164 příspěvků 04.03.17 17:03
@růžový achát píše: …na svou poloakustiku,,e­lektroakustiku,,mam takovy čínsky šmejd,,hraju, i u taboraku kotlikarny a ve zkusebne ji zapojim do mixu,, takze zabije dve mouchy,,, to aby znela jako elektrika to asi nedam :lol:,, ale ve finale dalo by se si pohrat jeste s pridatnejma efektama., ale tam az jsem nedosla chceme aby to znelo prvoplanove jako akustika,, manzel hraje elektriku,, ;) Ať to hraje!!! :kytka:

Dobře, díky! Aj vám ať to pěkně hraje!!! ;)

růžový achát
Závislačka 4693 příspěvků 04.03.17 21:05

@Horselove :pankac: diky moc

Horselove
Kecalka 164 příspěvků 04.03.17 21:08
@růžový achát píše:
@Horselove :pankac: diky moc
;) :palec:
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >