Co je funkční manželství? Má smysl záchrana za každou cenu?

Anonymní
2.5.20 22:43

Co je funkční manželství? Má smysl záchrana za každou cenu?

Ahoj mám dotaz ohledně manželství? Jak vypadá vás vztah pí 15 letech? Máme 3 děti. A vše co se týká sexu, lásky a ucty zmizelo.
Před 2 lety mi manžel řekl že mne nemá rád že potřebuje pauzu. Pote za 6 měsíců přišel, že se omlouvá, vše si uvědomil. A pokud mu odpustím vše nám vynahradí. Já odpustila. Ale dlouho mu to nevydrželo. Rozvod litá vzduchem často. Nevím. Co dělat…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3651
2.5.20 22:47

V poradně jste byli? Já bych se asi na tvém místě ptala, jak docílit toho, abys byla šťastná. Ať už s ním nebo bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
2.5.20 23:24

Zni me to tak, ze o zachranu asi ani moc nestojis… :think: odpoves si na otazku, nebude me bez nej lip?… detem je kolik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9067
3.5.20 06:36

Pokud zmizela úcta, tak nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 22:32

Co je funkční manželství??

Obnovuji diskuzi,

jen pro osvěžení mám náladu tu sepsat, že i po x letech manželství si lze uvědomit, že je vlastně fajn, co vše máme a co spolu x let budujeme..
Aby to nevyznělo nějak špatně, samozřejmě máme v manželství svoje mouchy, sEreme se, hádáme se :potlesk: jako všude. Ale čím dál častěji si uvědomuju, že vlastně to je vše v pořádku. To je vše naprosto v pořádku..
Nehádáme se o děti, nerveme se, nepodvádíme se.. i po dvou dětech a 10ti letech letos se rozumně dokážeme dohodnout, manžel maká, nekouří, nepije, nechodí po dýzách, neloví děvky.. :potlesk:
Paří hry na PC, to ano, ale to je asi nejmenší zlo..
Je strašně uklidňující, že ať si večer oblíknu pyžamo a nandám na ksicht masku, je to v pořádku.. Nemuset být pořád upravenej, muset se líčit denně, hlídat kde si prdneme, kdy mi spadne mastný maso na břicho na tričko :dance:

Potřebovala jsem se jen vypsat malinko, když vidím kolem sebe hádky o děti, domáhání se alíků, podvody, psaní potají jinejm, když vedle manželka/manžel spí např.

Pojďte přispět do diskuze, jaké máte manželství Vy po 10ti a více letech, ať vím, že takovejch je.. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 22:40

Teprve 9 let, u obou z nás jde o druhé manželství, ale jsme velmi šťastní, naše děti z prvních manželství se mají rády. Velmi s rozumíme, velmi si vážíme toho, co máme a že se máme :) a už to chceme fakt navždy.

• Citovat
  • Nahlásit
7238
21.11.20 22:40

Manželé 11 let, 2 dcery, 1 králík - největší zdroj šarvátek
je to opravdu klidný přístav, kam se těším, podpora, pracovní růst, teď stavíme dům

takže jo jsme na tom asi dobře :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17561
21.11.20 22:58

Jsme spolu osmnáct let a je nám spolu čím dál líp. Oba máme svoje chyby, vlastně nejsme schopní s nikým jiným vydržet, ale v případě nás dvou se ty chyby tak nějak dobře potkaly, že nám to dohromady klape. Nebylo to vždycky růžový, máme za sebou pár rozchodů, ale díky tomu jsme pochopili, že chceme a potřebujeme být spolu a sakra nám stojí za to za ten vztah bojovat. Hodně jsme obrousili hrany a to jsme oba berani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6384

My jsme manželé jenom 7 let, ale spolu žijeme už 13 let, počítá se to? :mrgreen: Máme dvě děti, dva psy, a pořád si rozumíme. Manželův homeoffice nás zatím nerozhádal a jediné co je v tuhle chvíli opravdu špatně, tak to, že manžela bolí koleno a nemůže běhat. Z mého pohledu je hrozně důležité aby si každý v manželství v ponechal vlastní identitu a nějaké koníčky, které půjdou skloubit s rodinným životem. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95392

Manželé 28 let a vypadá to, že to už spolu doklepeme.Ano,sex není pětkrát šestkrát týdně jako kdysi, ale je stále je, nehádáme se, ano sem tam dohady jsou, ale kde nejsou, hádky nadávky ale ne, nejsme na sobě závislí, abychom si museli být stále za zadkem, ale jsme spolu i po těch letech rádi a stále od muže slyším, že mě má rád.
Děti jsou dospělé, stále u nás bydlí, vnučka jedna. Zrovna v téhle divné době jsem ráda že se máme a jsme spolu-tím myslím i ty potomky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 22:59

Přeju ti to a tiše závidím. Měla jsem to tak také. Po 13 letech z ničeho nic milenka. Dlouhodobá. Z té pohody, co popisuješ, se mi svět obrátil vzhůru nohama. Jeden vecer jsme byli jako šťastná rodinka na lyžích, večer romantika, vínečko… Druhý den manželův odchod.

• Citovat
  • Nahlásit
1956
21.11.20 23:50
@Anonymní píše:
Přeju ti to a tiše závidím. Měla jsem to tak také. Po 13 letech z ničeho nic milenka. Dlouhodobá. Z té pohody, co popisuješ, se mi svět obrátil vzhůru nohama. Jeden vecer jsme byli jako šťastná rodinka na lyžích, večer romantika, vínečko… Druhý den manželův odchod.

Také vidím vztah jako relativní pojem, který se může kdykoliv rozpadnout, narušit (nevěra, nemoc, úraz, práce, finance, příbuzní, jiné problémy). Proto si každý den spolu doslova říkám: “Díky za každé nové ráno”, neboť si uvědomuji, že tahle idylka může kdykoliv skončit. A to i přesto, že spolu máme 4 děti (no… anebo právě proto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4121
22.11.20 00:35
@Anonymní píše:
Obnovuji diskuzi,

Nehádáme se o děti, nerveme se, nepodvádíme se.. i po dvou dětech a 10ti letech letos se rozumně dokážeme dohodnout, manžel maká, nekouří, nepije, nechodí po dýzách, neloví děvky.. :potlesk:
Paří hry na PC, to ano, ale to je asi nejmenší zlo..
Je strašně uklidňující, že ať si večer oblíknu pyžamo a nandám na ksicht masku, je to v pořádku.. Nemuset být pořád upravenej, muset se líčit denně, hlídat kde si prdneme, kdy mi spadne mastný maso na břicho na tričko :dance:

hehe, hezky napsané :palec:

u nas 23 let…a tak nějak

nyní nemůže trénovat jak je zvyklej, tak paří hry na PC a kdo jsem já abych mu to vyčítala
nebo pracuje, nebo jde na houby s dětma…nebo shání potraviny pro smečku :mrgreen:

nehádáme se, když spolu nejsme den dva, je nám po sobě smutno

on je dost užvaněnej, takže popravdě, když paří na PC a nemele, tak užívám chvilky klidu

prostě normálně, dobrý, jsem za to vděčna

rád a dobře vaří, takže občas mohu hodit nožky nahorů a sledovat šéfa jak vyvařuje, sice tedy po něm nastává armageddon a čurbes, ale to neva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4121
22.11.20 00:37
@Anonymní píše:

ano, i to se stává, hrozný :hug:

tu a tam mi tam dojde zhroucená manželka, po pěkné dovolené se jí manžel sebral, sbalil tašku a odešel se slovy " konečně jsem našel celoživotní lásku " 8o

ty chlapy obvykle znám, typy do kterých by to nikdo nikdy neřekl…dějou se hrozný věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5250
22.11.20 00:46

Manželé 4,5roku ale vztah 13,5roku. Teď čerstvě 3děti, manžel je skvělý, opravdu se snaží že vším mi pomoc. Samozřejmě potřebuje čas pro sebe, to je hry na mobilu nebo procházka s kámošem. Máme za sebou těžké období, větší neshody, manželovu autonehodu, to že jsme se museli rychle a nečekaně, vystěhovat s podnájmu. Hádáme se tam normálně i máme takové ty běžné problémy, vlastně vedeme nudně obyčejný, spokojený život :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat