Co je horší, císař nebo přirozený porod ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29.10.21 20:05

Co je horší císař nebo přirozený porod ?

Dobrý večer maminky, mám za sebou 3 spontánní porody, ne zrovna krátké nejkratší byl cca 9 hodin poslední 43hodin takže užito mám dost :D. Každopádně mě zajímá názor někoho kdo má vyzkoušený přirozený porod i císařský řez. Jaké máte pocity s tě bolesti co bylo horší? 8o děkuji a pěkný večer :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
432
29.10.21 20:07

To by mě taky zajímalo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 20:07

@Eva.asdfghjkl Tak budeme čekat spolu :D :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
29.10.21 20:10

Já jsem tedy zažila jenom císaře, ale bolest žádná, námaha žádná, pohoda úplná. neměnila bych…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13732
29.10.21 20:11

To je strašně individuální a případ od případu. Komplikovaný vaginální porod je určitě horší než nekomplikovaný plánovaný císař.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434
29.10.21 20:13

2× normální porod, 1× sekce. Radši sekci. Sice bolí jizva, ale pro mě lepší, než sešitá frnda, měsíční očistky a všechno to okolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 20:13

@eva valoi No právě 🤦 že tří porodů jsem měla jen jeden nekomplikovaný. Navíc teďka je malá kp a já se přiznám že snad ani nechci aby se otočila 🤦 jak mám s porodu strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13479
29.10.21 20:14

Vaginalni porod bolel víc, to císař samozřejmě vůbec, ale kvůli rekonvalescenci za mě vaginalni. Císař měl jen 2 výhody - dalo se lépe naplánovat hlídání staršího dítěte a zavinovani dělohy proběhlo ještě pod léky na bolest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 20:18

Ja taky jen cisar..ale urcite se nestotoznuji s nazorem, ze cisar boli min nebo vubec. Ten pocit, ze si nemuzes ani kychnout, zasmat se nebo prdnout, coz kdyz te po operaci silene nadyma a pak se ti to vraci a boli to je fakt pecka..prvni vstavani/ohybani atd. taky nic moc, ale clovek to samozrejme premuze a prezije..a taky to nejspis kazda zena bude prozivat jinak, stejne jako prirozeny..
Myslim si, ze oboji ma sve pro i proti..
Srovnani tedy nemam, tak to moc nechci okecavat, ale taky me to srovnani zajima :think:
Ale mam za sebou i slepak, a to si pamatuju, ze jsem tancovala po pokoji hned co jsem mohla vstat, zadna bolest, tahani nic, ale taky jsem byla o 20let madsi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

@bertoldina Já teda při tich spontánních porodech byla ok to je pravda ale ta děloha byla hrůza katastrofální bolest :,(, s blížícím se datem termínu mám samozdrejme větší a větší strach. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385

Zažila jsem jen jednu sekci a dobrovolně bych si ji nevybrala, ale koukám, že tu jsem v menšině. A to jsem hojila dobře, ale bolesti byly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.21 20:19

@maličká.su Jo slepák už mám venku asi 20 let taky :lol: Jo kdyby to bylo jako slepák to bych brala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
29.10.21 20:20

@maličká.su jo, to nutkání ke kašli po intubaci bylo super :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18759
29.10.21 20:21

1× vaginální porod, který trval skoro 40hodin, následně velké komplikace, velká ztráta krve, nutnost krevní transfuze, omdlévání, 3dny jsem neměla dítě u sebe, nebyla jsem schopna se ani zvednout z postele aniž bych s sebou sekla. Doma očistky cca 8tydnu, kvůli nedostatku železa hodne špatné hojení, bolest dole jako prase. Druhy porod, kontrakce cca 24hodin, poté akutní sekce, ale pak už pohoda. Žádné velké bolesti, vstát sem dokázala ihned po 12hodinach od operace. Doma sem fungovala hned a ocistky cca 3tydny a hodne slabé. Za mne určitě lepší sekce, i když byla akutní a v celkové anestezii. Jako kychnuti nebo kašel nic moc, ale i tak císař lepší.

Příspěvek upraven 29.10.21 v 20:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
29.10.21 20:25

Cisar byl urcite horsi.

Ale u vaginalniho porodu je zasadni, jak je vedeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat