Co je horší - přechod 0/1 nebo 1/ děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veselamuchomurka
Stálice 70 příspěvků 03.07.19 08:54
Co je horší - přechod 0/1 nebo 1/2 děti

Ahoj ženy, máme 14 měsíčního syna a pomalu začínáme uvažovat o sourozenci. zajímal by mě čistě váš subjektivní názor - byl horší přechod z bezdětnosti na mimino, nebo z jednoho na dvě děti? Mám z toho trochu obavy a zajímají mě zkušenosti, vím, že se nakonec musím stejně rozhodnout sama…
Děkuji, H

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2463 příspěvků 03.07.19 08:57

@veselamuchomurka Pro me prechod z bezdetnosti na jedno dite, byla jsem trochu vyvedena z miry tou naprostou ztratou svobody a nedostatkem spanku. U druheho to uz bylo lepsi, vedela jsem, co muzu cekat, umela si veci lepe zorganizovat :) A nechapala jsem, jak jsem mohla mit s jednim ditetem pocit, ze neco nestiham :D

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 03.07.19 09:03

@veselamuchomurka za mě je to asi jedno, do prvniho miminka jdes s nulovymi zkusenostmi, ale treba ja se hrozne tesila, kdyz cekas druhe, uz vis do ceho jdes, dost veci te nerozhazi, ale zase po narozeni si to vse musi sednout, ja mam deti od sebe 1,5 roku a asi bych nemenila :)

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 03.07.19 09:06

@Sofie2013 naprosty souhlas s tím nestihanim, když mas jen jedno dítě, ale to si člověk uvedomi, až když ma druhé :lol:

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 03.07.19 09:08

Jednoznačně přechod z žádného na jedno dítě. Můžeš si nastudovat cokoliv, ale realita je prostě realita, na to se připravit nedá. Z jednoho na dvě je to už lepší, už člověk ví, co ho čeká, jde jen o sladění potřeb děti a najetí na nějaký režim.

Aamanda
Kelišová 5668 příspěvků 03.07.19 09:11

@veselamuchomurka Pro mě jednoznačně horší z jednoho na dvě děti. A teď si vyber ;) ;) :lol:

aknah31
Neúnavná pisatelka 15621 příspěvků 03.07.19 09:11

Dle meho taky z bezdetnosti na jedno dítě. S prvním dítkem se vsechno resi, všechno podrizuje miminku. Clovek nic nestiha, organizace casu nulova :mrgreen: :lol:

Mam tri deti 25m a 28m od sebe. Ted maji 7, 5 a necele tri. A muzu rict ze kdyz se narodil třeti, vse jsme krasne zvladli. Vse udelano, spousta volneho casu i školku nejstaršího vozeni a vyzvedavani… :mavam:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15067 příspěvků 03.07.19 09:12

U mne rozhodne přechod z jednoho na dvě. Jedno bylo dost na pohodu co se organizace času tyče, měla jsem i prostor pro sebe. Se dvěma začal teprve kolotoč, zvlášť období s kombinací nespave mimino a batole bylo na prd.

veselamuchomurka
Stálice 70 příspěvků 03.07.19 09:13

Děkuju za názory, ono mi přijde, že švagrová se třemi dětmi je vyzenovaná, zatímco já s jedním troska, tak nevím, jestli je to mnou nebo zkušenostmi - asi obojím :)

Heivka
Závislačka 4115 příspěvků 03.07.19 09:14

Psychicky byl horší příchod prvního dítěte, najednou má člověk zodpovědnost za toho maličkého tvora co je na něm absolutně závislý. Příchod druhého je zase náročnější fyzicky, aspoň pro ty, co hůř prožívají těhotenství, protože s batoletem za zadkem si člověk nemůže jen tak lehnout a prichrápat půl dne (samozřejmě předtím se prochrápala doba mimo práci :mrgreen: )

neila
Extra třída :D 12656 příspěvků 03.07.19 09:17

Určitě z 0 na 1

Rashaa
Kecalka 132 příspěvků 03.07.19 09:21

Za mě z jednoho na dvě. Ale asi proto, že mám děti jen o 17 měsíců od sebe a první bylo extrémně hodné a bezproblémové a druhé zas extrémní ďábel :lol:

carsa
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 03.07.19 09:21

Určitě z nuly na jedno. Nejjednodušší byl pro mě přechod 2- 3. To už to má člověk v malíku :)

Andymo
Kecalka 244 příspěvků 03.07.19 09:26

Z jednoho na dve. S jednim pohoda, dva zivly a blizko u sebe konec :D

ugluk
Hvězda diskuse 46991 příspěvků 03.07.19 09:26

Druhé je zatím mimčo, ale i tak mají naprosto rozdílné režimy… a pro mě teda změna z nuly na jedno byla ohromná - všechno bylo jinak. Z jednoho na dvě už to je hlavně organizačně náročnější, ale už mě zdaleka tolik nerozhodí vůbec samotný fakt, že je tu dítě a něco potřebuje nebo nejede dle tabulek :) A už vím, co si můžu a nemůžu dovolit, znám spoustu vychytávek, vím, na co všecko dítě neumře…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama