Reklama

Co je hypotéka na rekonstrukci???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 21:58
Co je hypotéka na rekonstrukci???

Potřebuji poradit…s ohledem na věci okolo financí prosím o zachování anonymní diskuse.
U nás ve čtvrti má proběhnout generální rekonstrukce vodního řádu a kanalizací…nikdo s tím už nepočítal, ale asi se vedení města konečně rozhoupalo. Pro nás to znamená kopání na veřejném pozemku, ale i na vevnitř našich pozemků…
Dům máme svůj, naprosto bez dluhů a téměř kompletní rekonstrukci.
Po rozkopání ulice a našeho prostranství před domem, jsem se rozhodli už to rozkopat celé a udělat nové zpevněné plochy, garážová vrata a i posuvná plotová…je to poměrně velký prostor, spolkne to cca 150 tis. uvažujeme o překlenovacím úvěru od stavební spořitelny, tam postup a varianty čerpání chápu.
Ale známá mi nadhodila možnost, půjčit si na rekonstrukci hypo např. u Spořky…je tam prý nižší úrok…i když jsme studovali podmínky, praktická stránka, jak to funguje opravdu, nám uniká.
Je nutné i u takové částky zastavovat dům? Jak se čerpají peníze, dostanem je na účet a budem průběžně nosit faktury?? Úrok je fixován jen na určitou dobu a pak dostanem nový??
Nikdy jsme hypo a ani takový úvěr něměli, nepotřebovali jsme to :mrgreen:
Prosím o zachování anonymu, chodí sem rodina a nemusí vědět, že něco chystáme :lol:

Reklama

Reakce:

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 10.02.17 22:12

O takové hypošce slyším poprvé, ale tak se háčkuju, mám v plánu cosi podobného :D

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 10.02.17 22:17
@ixule píše:
O takové hypošce slyším poprvé, ale tak se háčkuju, mám v plánu cosi podobného :D

Hm, já jsem právě taky nepolíbená :mrgreen: na finance které máme uložené nemůžem, jinak bychom přišli o výnosy…a tak se nám to zdá elegantí, s tím, že to chcem umořit předčasně, ale nevím o tom nic moc.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 22:20

Nejsi anonym :(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 10.02.17 22:20

Nevím, jestli ti ji na tak „malou“ částku vůbec budou chtít dát formou hypo a jestli se to s ohledem na nutnost zastavení domu, odhady, katastr a další opičárny kolem vůbec vyplatí…
Ale obecně tahle hypo funguje tak (u spořky), že dohodneš celkovou hypu, zastavíš dům, uvolní ti část peněz - kolik závisí na tom, jak vysokou cenu má ta zástava, pokud dostatečnou, tak najednou milion a ty pak rekontruuješ a pak přijde odhadce, který zkoukne, zda už si ten milion prostavěla, cena zástavy odpovídajícím způsobem vzrostla a uvolní ti další část peněz.

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 10.02.17 22:29
@j.a.n.i1 píše:
Nevím, jestli ti ji na tak „malou“ částku vůbec budou chtít dát formou hypo a jestli se to s ohledem na nutnost zastavení domu, odhady, katastr a další opičárny kolem vůbec vyplatí…
Ale obecně tahle hypo funguje tak (u spořky), že dohodneš celkovou hypu, zastavíš dům, uvolní ti část peněz - kolik závisí na tom, jak vysokou cenu má ta zástava, pokud dostatečnou, tak najednou milion a ty pak rekontruuješ a pak přijde odhadce, který zkoukne, zda už si ten milion prostavěla, cena zástavy odpovídajícím způsobem vzrostla a uvolní ti další část peněz.

Aha, já si to myslela, že to bude pro náš případ blbost…Rozhodnem jestli použít naše stavebko, co máme naplněné a nechat ho vyplatit a nebo si vzít ten překlenovák z nového a rovnou bychom udělali zateplení suterénu :nevim: Kvůli 150 tis. nebudem zastavovat barák v ceně několika mil., to je fakt. Děkuji za info.

jeep
Stálice 71 příspěvků 11.02.17 06:10

@alisekR Ahoj. Dělá se to jinak. Rovnou načerpáš úvěr ze stavebka, takže nevracíš žádnou podporu a pujčí Ti to za hodně podobnou částku, jako je hypo. Narovinu, pokud jde o úvěr 150 tis a ne 1,5 mil Kč (což z toho rády dokážeme udělat tím, že se ještě koupí kuchyň obývák, bazén a něco dětem), tak se rozdílem úrokových sazeb v pásmu 1,1 - 4% vůbec nevzrušuj, jde max o stokorunu. Ale spíš jde o další poplatky, třeba stavební spořitelna chce 360 Kč ročně za vedení účtu a banka 150 Kč měsíčně za vedení účtu k hypo… Bývá toho více, včetně pojištění úvěru.
Mají to v bankách dobře spočítané, koruna ke korunce a stovka ke stovce a je z toho těch 15mld Kč ročně, co každá z těch velkých „vydělává“ v ČR. (a to už každá cca 50-80mld Kč vyvezla skrytě ve formě faktur a poplatků). Takto se ždímá naše republika.
Zpět k úvěru. Pokud chceš pomoci, mám paní u lišky, která koumá šílenosti. My teď měli úvěr na 200 tis, kde jsme přeplatili celý úvěr o 1845 Kč za 3 roky celkem (a to včetně poplatků). Prostě když se chce a když se umí…

Vrtacka
Kecalka 470 příspěvků 11.02.17 06:16

Hypotéka a stavebko se v zásadě příliš neliší. Jen u té hypotéky musí být ze zákona ta zástava. Jinak nelze úvěr nazývat hypotečním.
Některé banky umožňují hypo již od 200 tis, většina však od 300 tis. Zástava musí být vždy oceněna, což jsou náklady a též se platí vklad/výmaz na KN. Proto je hypotéka výhodnější až od částek 300-400 tis. Záleží na délce splácení.

alisekR
Kelišová 5009 příspěvků 11.02.17 09:56

Děkuji všem za informace, víc peněz než těch 150 nepotřebujem, není už co rekonstruovat…jen možná zateplení, ale tam pořád čekáme, fasáda je ještě příliš pěkná a ztráty na topení pro nás nepatrné, netopíme plynem, ale kotlem na tuhá paliva, tam je návratnost investice do zateplení nula nula nic. :lol:

Vladimír Švorba
Kecalka 279 příspěvků 12.02.17 07:42

Pokud pořebujete jen 150.000,– Kč, tak na takovou částku je hypotéka obvykle nevhodná, vzhledem k nutnosti odhadu, zástavního práva a časové náročnosti. Ideální zřejmě bude úvěr ze stavebního spoření.

Vladimír Švorba
Kecalka 279 příspěvků 12.02.17 07:47

@jeep Vy už jste jak Babiš, také by mě zajímalo, kde jste k těm nesmyslným číslům přišel…

jeep
Stálice 71 příspěvků 14.02.17 06:44
@Vladimír Švorba píše:
@jeep Vy už jste jak Babiš, také by mě zajímalo, kde jste k těm nesmyslným číslům přišel…

Která čísla myslíš? Pracovala jsem v bance a před tím u mobilního operátora na vyšších místech na financích. Pak to není problém sečíst. Každý krátí daně z toho co má, hospoda z malého, banka z obrovského. Co je divného na každoměsíční fakturaci český operátor - zahraniční operátor ve výši 10 mil EUR za marketingová podpora anebo na fakturách v hodnotě 100 mil EUR u obr banky za poplatek za správu fondu. Dle Babiše nic, podle ostatních politiků skrytý vývoz peněz z ČR (dividenty jsou po zdanění, toto byly přímé náklady). Ty faktury běžně existují a FU je na ně krátký.

A pokud dotaz na ten maý úvěr, tak zrovna jsem ty papíry scanovala do daňového přiznání (odpočet úroků). Jde obojí

Vladimír Švorba
Kecalka 279 příspěvků 14.02.17 08:33

My jsme si někdy potykali?

Sorry jako, při nezajištěném úvěru ze stavebního spoření v překlenovací fázi ve výši 200.000,– Kč při průměrné sazbě 5 % jsou roční úroky 10.000,– Kč.
Méně to může být jen v případě, že máte 200.000,– kč půjčeno je papírově, tedy že na stavebku byla naspořena velká částka. To by ale bylo fér napsat, aby ten příspěvek měl smysl…

jeep
Stálice 71 příspěvků 14.02.17 11:02

No a ta známá s tím umí taky trošku něco lepšího, než běžnou komerční nabídku pro ovečky, pro kolegu, abych neurazila ješitnost, tak pro beránka. Nemusí to prostě být tolik a tady se snad bavíme o tom, jak ušetřit. Ten úvěr je normálně od lišky. Scan sem nejde vložit.

Vladimír Švorba
Kecalka 279 příspěvků 14.02.17 12:26

V pohodě, já nejsem ješitný…
Jen nemám rád, když někdo tvrdí nesmysly a ještě není schopný doložit k tomu jediný důkaz.

jakou tedy máte úrokovou sazbu? :-) maximálně 0,33 % p. a?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama