Co je kultivace?

36
19.5.20 13:12

Co je kultivace ?

Můžete mi někdo prosím vysvětlit co přesně je kultivace,? Dneska jsem byla objednána na gynekologii a sestra mluvila o kultivaci, ze se nejdříve musí udělat… ale tady jsem nenašla přesně co to je a k čemu atd.. :) předem díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1223
19.5.20 13:20

Kultivace v jakém kontextu? Máš nějaké potíže? Pokud se jedná o bakteriologické vyšetření, tzn že je proveden výtěr (na gynde z pochvy). V laborce se natře na živné médium, je to půda, na které rostou bakterie a mikrobiolog je podle toho schopný zjistit, jaké bakterie máš v pochvě. Může být i cílená kultivace na kvasinky, na různé STD, případně v těhotenství na GBS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13370
19.5.20 13:42

Vatičkou ti setřou vzorky (to nebolí, pokud je to na gynekologii). Mikroby, které setřou nechají v laborce pár dní pomnožít, aby jich bylo dostatek a bylo pod mikroskopem jasně vidět, co za konkrétní bakterii či kvasinku tě trápí.

Díky tomu ti předepíšou konkrétní lék o kterém se ví, že na toho konkrétního mikroba zabírá.

A znamená to, že máš dobrého gynekologa, který nechce naslepo psát univerzální léky, ale chce přesně vědět co tě trápí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
19.5.20 15:54

@Sue2008 plánujeme miminko s přítelem.. v lednu jsem měla nízkou hladinu hormonu, tak jsem si měla koupit fertipronu a volat v březnu.. ale byl ten koronavir, tak mi řekla v květnu.. prave dneska už objednala a mluvila o kultivaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
19.5.20 15:56

@Ou kvůli plánování otěhotnění, v lednu jsem měla nízkou hladinu hormonu, Nela jsem si koupit fertipronu.. volat v březnu, ale kvůli koronaviru mě objednali až teď.. a mluvila o tomhle 8o tak mě to zajímá ať vím o co půjde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
19.5.20 15:59

@Sue2008 a mám nepravidelnou MS 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu