Co je lepší pro děti?

Anonymní
24.2.21 20:07

Co je lepší pro děti?

Která z těchto tří špatných variant je nejlepší, z pohledu dětí? Sdílejte vlastní zkušenosti jak z pozice rodičů, tak třeba i z pozice dětí.
Situace: mrtvý vztah, snahu o nápravu jsem již vzdala, zkusila jsem snad vše, včetně poradny, 3 děti na ZŠ, žádné patologie typu bití, alkohol, časté nevěry (jedna neprokázaná ale asi byla), manžel poskytuje slušné finančí zázemí, ale to je vše, zájem o mně pouze na sex, o děti pouze na srandu když se mu chce. Komunikace s ním je patologická, tráví s námi max. 30 min denně.
A. Vydržet v manželství. + zázemí, dům, dětem se občas věnuje a vidí ho.

• psychické následky u mě, negativní vzor soužití muže a ženy u dětí, manžel funguje spíš jako brzda, než že by pomáhal „táhnout rodinnou káru“.

B. Rozvod, najít si bydlení někde poblíž. + kontakt otce s dětmi - finance, finance, finance, značný sešup životního standardu dětí - menší bydlení, matka furt v práci aby to uplatila, plus mám obavy, že by později začaly dávat přednost pohodlnému životu u tatínka, který je posadí k PC a nic víc ho nezajímá - puberta nastupuje…, peklo se střídavou nebo společnou nebo prostě jakoukoli péčí, protože se s ním nedá spolupracovat ani teď, natož později.
C. Rozvod, odjet do rodného města, 3 hod cesty od bydliště otce. + měla bych zázemí, práci i pomoc prarodičů, město je fajn místo k žití, vše pro děti dostupné, snáze seženu vlastní bydlení

• omezený kontakt s otcem dětí, který se podle mě s nastalou situací velice lehce smíří, jakmile přičichne ke „svobodnému životu“

Co myslíte? Já vím, že je to volba nejmenšího ze zel, ale neřešte minulost, přemýšlím teď o budoucnosti. Napadá vás nějaká jiná varianta?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13634
24.2.21 20:15

Jaky maji děti k otci vztah? Tesi se na něj? Ptaji se, kdy dorazi? Vyhledavaji kontakt s ním?
Ja bych se rozhodovala na základě toho vztahu který k němu maji.
Ja třeba vím, ze obe deti může milujou. Syn je jeste malej ale uz se taky zacina ptát, těšit až se vrátí z práce atd.
Dcera je na nej maximalne fixovana. Vstava rano o 50 minut dřív nez musí, jen aby s nim byla cca 20 minut nez odjede do práce atd.
Ja bych to dětem udělat nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
24.2.21 20:18

Osobní zkušenost nemám, ale napadlo mě ještě jedno mínus pro děti, když by si se vrátila do rodného města-děti by přišli o všechny kamarády, musely by měnit školu. Takže asi nejlépe mi vychází varianta B,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
24.2.21 20:18

Z hlediska těch dětí, ač to asi nebudeš chtít slyšet, je podle mě nejlepší to A… Ale ty to nemůžeš řešit jen z hlediska dětí, musíš do rozhodování zahrnout taky sebe, že jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 20:27

Moji rodiče v podobné situaci volili možnost A. Jako dítě jsem to absolutně nechápala, teď už asi jo, udržet rodinu, peníze, bydlení.. jestli to na nás dětech zanechalo nějaké následky, těžko říct. Možná jo, já jsem teď v manželství taky vcelku nespokojena, o rozvodu jsme uvažovala, ale rodina, peníze, bydlení, zázemí… nebyla by to dobrá volba. Na takovéto rozhodnutí bych musela být nespokojena mnohem víc.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 20:35
@Elen8 píše:
Jaky maji děti k otci vztah? Tesi se na něj? Ptaji se, kdy dorazi? Vyhledavaji kontakt s ním?
Ja bych se rozhodovala na základě toho vztahu který k němu maji.
Ja třeba vím, ze obe deti může milujou. Syn je jeste malej ale uz se taky zacina ptát, těšit až se vrátí z práce atd.
Dcera je na nej maximalne fixovana. Vstava rano o 50 minut dřív nez musí, jen aby s nim byla cca 20 minut nez odjede do práce atd.
Ja bych to dětem udělat nemohla.

Starší už tak nějak cítí, že to doma není v pořádku. Vidí, že jsem nešťastná, i když se snažím nedávat nic najevo, ale jsem prostě strašně unavená, uvědomují si, že tu otec pro ně není. Samozřejmě, že když se jim chvíli věnuje, tak je táta nejlepší, ale vidím sama, jak ten vztah mezi nimi ochládá, že by potřebovali od něj něco jiného, než jen zábavu.
Nejmladší je ještě prcek, toho si také muž všímá nejvíc a častěji ho hlídá (starší můžu už nechat samotné). Ale chlap si s ním 10 minut hraje a pak ho posadí v pohádce, takže mladší za ním chodí hlavně pro pohádky a proto, že muž mu neřekne ne, nevychovává, jen ustupuje a plní mu přání. Já mám pak co dělat, abych doma udržela nějaký pořádek a pravidla. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 20:49

Je to těžké. Sama jsem teď takový vztah ukončila. Byla tam nevěra a dost neúcty vůči mně, což ald deti nijak zásadně nevnímaly. Ale mě tdn vztah zaval natolik ničit, že jsem musela pryč i kdyz vim, že manžel jim klidně koupí zlaté prase a já nic moc velkého. Že s ním budou v haciendě a se mnku v bytě, že on je vezme 2× do roka k moři a já tak k rybníku. Ale věřím, že to deti jednou pochopí. Každopádně, já ten vztah nenarušila. Snažila jsem se o nápravu i když máslo na hlavě má on… A teď říkám dost!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 20:53

Děti nejsou slepé, i když třeba nic neříkají, myslím si, že situaci vidí a bude jenom hůř. Volila bych variantu B. Varianta C mi připadá pro děti dost drastická + muž by se stěhováním nemusel souhlasit.
Vlastní zkušenost: pro mě jako dítě na prvním stupni byl rozvod rodičů a následné odstěhování otce nejlepší zpráva, kterou jsem tehdy mohla dostat, naprostý opak „traumatu z rozvodu“.

• Citovat
  • Nahlásit
599
24.2.21 21:02

Když to vezmu podle sebe jako dítěte, tak nejlepší mi přijde možnost A. I když záleží taky, co se myslí tím psychické následky matky. Ale je to hrozně individuální, záleží na chování obou rodičů i na povaze dětí.
Ideální není žádná možnost, ale negativní důsledky z možností B a C mi přijdou horší než u možnosti A.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3013
24.2.21 21:23

Jak jsi přišla na tyhle relativně extrémní tři varianty? Mně přijde daleko víc možností a třeba optimálnějších z pohledu dětí.

Co: Rozvod, střídavá péče, tvoje práce + alimenty - slušný standard, děti se snaživým otcem, co má i povinnosti a musí se starat a odpočatou matkou, která má dva týdny měsíčně volna od dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8168
24.2.21 21:24

Vyrůstala jsem ve vztahu, kdy jsem si jako dítě říkala, proč spolu jsou?
Asi kvůli nám.
Ale jsme s bratrem pryč už nějaký pátek a naši se teprve teď, je jim 65+, rozvádějí.
Proč až teď?
Nemluvili spolu, nejezdili spolu na dovolené. Mi u nich na návštěvě nebylo příjemně.

Asi bych volila B nebo C, ale s dětmi to probrat, možná tě překvapí jak se na situaci dívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 21:25
@Anonymní píše:
Která z těchto tří špatných variant je nejlepší, z pohledu dětí? Sdílejte vlastní zkušenosti jak z pozice rodičů, tak třeba i z pozice dětí.
Situace: mrtvý vztah, snahu o nápravu jsem již vzdala, zkusila jsem snad vše, včetně poradny, 3 děti na ZŠ, žádné patologie typu bití, alkohol, časté nevěry (jedna neprokázaná ale asi byla), manžel poskytuje slušné finančí zázemí, ale to je vše, zájem o mně pouze na sex, o děti pouze na srandu když se mu chce. Komunikace s ním je patologická, tráví s námi max. 30 min denně.
A. Vydržet v manželství. + zázemí, dům, dětem se občas věnuje a vidí ho.
  • psychické následky u mě, negativní vzor soužití muže a ženy u dětí, manžel funguje spíš jako brzda, než že by pomáhal „táhnout rodinnou káru“.

B. Rozvod, najít si bydlení někde poblíž. + kontakt otce s dětmi - finance, finance, finance, značný sešup životního standardu dětí - menší bydlení, matka furt v práci aby to uplatila, plus mám obavy, že by později začaly dávat přednost pohodlnému životu u tatínka, který je posadí k PC a nic víc ho nezajímá - puberta nastupuje…, peklo se střídavou nebo společnou nebo prostě jakoukoli péčí, protože se s ním nedá spolupracovat ani teď, natož později.
C. Rozvod, odjet do rodného města, 3 hod cesty od bydliště otce. + měla bych zázemí, práci i pomoc prarodičů, město je fajn místo k žití, vše pro děti dostupné, snáze seženu vlastní bydlení

• omezený kontakt s otcem dětí, který se podle mě s nastalou situací velice lehce smíří, jakmile přičichne ke „svobodnému životu“
Co myslíte? Já vím, že je to volba nejmenšího ze zel, ale neřešte minulost, přemýšlím teď o budoucnosti. Napadá vás nějaká jiná varianta?

Ahoj řeším podobný problém. S tím, že muž mě nemá už ani na sex, ale jen na výchovu dítěte a na jeho standard. Dítě je ještě hodně malé. Takže já, když bych měla tvoji možnost „C“ šla bych do toho. Jenže moje dítě zatím kamarády žádné větší vazby na místo, kde žijeme nema. Ale ze zkušenosti mých sourozenců, když jim bylo 8,10 let tak jsme se často stěhovali v rámci republiky. A žádné následky to na nich nenechalo. Nejvíce kamarádů mají v místě, kde jsme bydleli asi 4 roky a oni tam chodili na poslední stupně ZŠ. Kolik je tvým dětem? U toho „C“ vidím velký problém, že muž nebude s odstěhováním souhlasit. Pokud by nesouhlasil, pak bych volila „B“. Mám jen dotaz, myslíš, že bys z majetkového varování nic nedostala? Že by z tebe nutně nemusela být uštvaná samozivotelka.
Samozřejmě pro děti je asi ideální A, ale nejsou slepé a dáváte jim příklad pro jejich vztahy. Manželskou poradnu jste už zkoušeli?

• Citovat
  • Nahlásit
6670
24.2.21 21:28
@riccius píše:
Jak jsi přišla na tyhle relativně extrémní tři varianty? Mně přijde daleko víc možností a třeba optimálnějších z pohledu dětí.Co: Rozvod, střídavá péče, tvoje práce + alimenty - slušný standard, děti se snaživým otcem, co má i povinnosti a musí se starat a odpočatou matkou, která má dva týdny měsíčně volna od dětí?

Záleží kolik je dětem a jestli budou schopné stridavku „pobrat“, není to vhodné pro všechny děti. Ale nápad dobrý, pokud by to fungovalo, tak pro zakladatelku nejlepší řešení :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 21:38
@riccius píše:
Jak jsi přišla na tyhle relativně extrémní tři varianty? Mně přijde daleko víc možností a třeba optimálnějších z pohledu dětí.Co: Rozvod, střídavá péče, tvoje práce + alimenty - slušný standard, děti se snaživým otcem, co má i povinnosti a musí se starat a odpočatou matkou, která má dva týdny měsíčně volna od dětí?

No to je nejblíž té variantě B. Co se rozsahu péče týká, tak by to bylo samozřejmě ideální, ale dost o tom pochybuju. Já bych samozřejmě byla jenom pro, ale za současné situace nemám pocit, že by to fungovalo a že by muž byl ochoten o děti polovinu času opravdu pečovat a starat se se vším všudy. Kdyby to byl ochoten dělat, tak se nemusíme rozvádět. Plus jsou k tomu ty finance, já si prostě důstojné bydlení v naší lokalitě dovolit nemohu a na alimenty při střídavce budu moct zapomenout.
Plus se klidně přiznám, že mám strach, že kdyby děti trávily spoustu času v původním domově s tátou, bez povinností, s počítačem, bez kontroly, tak by se po čase nechtěly vracet do 2+1 krcálku k matce, která bude mít dvě práce, aby zaplatila nájem, protože hypo jí se 3 dětma nikdo nedá a tatínek bude případné alimenty platit jak se mu zachce.

• Citovat
  • Nahlásit
31025
24.2.21 21:42

Tak je zřejmé, že ty jako nejvíc „sluníčkovou“ vidíš možnost C. Já myslím, že pro děti by bylo nejlepší A. :think:

Sama píšeš, že B nechceš proto, že se bojíš, že by později daly děti přednost životu u otce, takže hceš raději C a odstřihnout ho. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat