Co je najednou špatně se šicím strojem?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taciras
Extra třída :D 11133 příspěvků 05.12.18 17:12
Co je najednou špatně se šicím strojem?

Ahoj, mám problém se šicím strojem, šil skvěle, ušila jsem na něm závěsy do celého domu a najednou začal blbnout a cuckat si nit. Vypadá to po každé stejně 4-5 stehů a nejednou se nechce hnout jehla a ze spoda je nit hrozně dlouhá zacuckaná. Natočila jsem to na video s otevřeným okýnkem do spodku stroje, je to asi na minutu a je tam dobře vidět, co ta nit dělá:
Video zde.

Fotku, co to vyvádí na látce přikládám. Jsem šicí amatér, zaobroubila jsem závěsy, ale jinak s tím moc neumím. Poradíte? Vidím, co to dělá, ale nevím, co mám já udělat pro to, aby to nedělalo.

Reakce:
warita
Echt Kelišová 8471 příspěvků 05.12.18 17:15

Typuju na napeti nite. Zkus vytahnout spodni nit, vytahni tu platovou spulku, zase natahni spodni nit dovnitr a zkus znova.

Taciras
Extra třída :D 11133 příspěvků 05.12.18 17:19
@warita píše:
Typuju na napeti nite. Zkus vytahnout spodni nit, vytahni tu platovou spulku, zase natahni spodni nit dovnitr a zkus znova.

To jsem zkoušela opakovaně. S napětím nitě jsem samozřejmě zkoušela hábat, i horní, i dolní, ale bez efektu. Navíc se to stalo uprostřed šití, nic byla seřízená dobře a najednou to začalo dělat tohle. Lemovala jsem při tom záclonu, pokud je to nějak relevantní.

jajara
Stálice 55 příspěvků 47 inzerátů 05.12.18 17:36

Ježišmarja, mě se dělá úplně to stejné. Taky jsem zkoušela měnit napětí spodní i horní nitě a výsledek nula. Stroj mi leží od léta v krabici a nevím, co s tím. Najde se nějaká šikula, která poradí?

Uživatel je onlinebaimoli
Kecalka 404 příspěvků 05.12.18 17:36

1. Vyměň jehlu
2. Zkontroluj, dráhu horní nitě, natáhni tu nit úplně znovu
3. Zkontroluj, že máš správně protaženou spodní niť
4. Zkontroluj prostor u cívky, jestli tam nemáš bordel a vyčisti vše

Bude to jednou z těhle věcí

kačka39
Kecalka 329 příspěvků 05.12.18 17:42

Mě to taky dělalo to samý, ale jenom při šití určitou nití. Ale už stroj nemám a nepamatuji se jaká niť to byla.

zuzikka
Kecalka 413 příspěvků 05.12.18 17:55

Toto dělávaj staré nitě.

zuzikka
Kecalka 413 příspěvků 05.12.18 17:57

Jo už to vidím na tom videu. Máš tam špatně strčený člunek.

flicek18
Kecalka 289 příspěvků 05.12.18 18:02

Mě když blbbnul stroj tak jsme taky vyzkoušela všechny možné rady od výměny nitě po napětí nitě atd. A nakonec to byla primitivní věc, stačilo vyčistit spodek stroje, opatrně stetečkem celé místo kde je spodní nit… jednou jsem tam měla i zamotany kus nitě a to si pak stroj dělal taky co chtěl ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 05.12.18 18:03

Mně to dělava taky, když je nit špatně navonuta na civce a v některém místě je volnější. Stačí vytáhnout, protáhnout, prostě tu volněji nabídnutou část utáhnout nebo odmotat a znovu navinout. Pak taky samozřejmě můžeš mít špatně ten článek, to se mi taky stalo, chvíli to sije, pak se to uvolní a je z toho toto.

Taciras
Extra třída :D 11133 příspěvků 05.12.18 18:26
@zuzikka píše:
Jo už to vidím na tom videu. Máš tam špatně strčený člunek.

Super, díky. Ještě který je člunek? To je to kolečko vespod? Sice vím plus mínus, co kam patří, ale terminologii neznám :(

Taciras
Extra třída :D 11133 příspěvků 05.12.18 18:38

Vyřešeno :palec:

Tak nad tím špekuluju 2 týdny, přeštelovala jsem napětí obou nití a ono to nakonec fakt bylo nití (horní nití). Teď jsem si všimla, že jsem si tam vlastně na tu záclonu hodila jinou. Zkusila jsem zpět tu původní a ta šije bez problému tak, jak šila před tím! Celkem překvápko, protože ta, se kterou je problém je bavlněná a stála cca 2× tolik, co ta polyesterová, co šije bez problému. Děkuji za rady, na tohle bych nepřišla, řešila bych dokola, co je za problém se strojem a asi bych tam měla pořád tu špatnou nit. :kytka:

JTom
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 06.12.18 16:09

Přestože se to výměnou nitě vyřešilo, nejsem přesvědčený o tom, že je vadná. Na videu je jasně vidět, že se horní nit vůbec neutahuje. Spíš to vypadá, jako by se nedostala mezi talířky napínače, ten byl pak neúčinný a niťová páka při pohybu nahoru steh neutáhla, ale odvinula nit z cívky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >