Co je po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evickamicka
Kecalka 118 příspěvků 01.11.18 21:01
Co je po porodu

Ahoj holky, možná trochu blbá otázka, ale nedá mi to. Co se děje po porodu? Když dítě vyleze ven, kontrakce najednou přestanou? a vy už jste jen bolavá, popř. vás došijou? Nějak si neumim představit co se bude dít. Porodilm dítě a najednou úleva? Nic mě bolet nebude? Žádný kontrakce?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 21:04

@Evickamicka presne jak pises. Kdyz se mimco narodi a bude venku zadne kontrakce mit uz nebudes :-)

trybitka
Závislačka 3169 příspěvků 01.11.18 21:04

Ano velká úleva :-)

Celeste97
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 01.11.18 21:05

Moc si nepamatauju, ale poté co vylezla hlavička, už mě to nebolelo…a šití vůbec, byla sem v tranzu a necítila nic :lol: Za to druhý den sem nemohla sedět absolutně, a to sem měla jen 4 stehy asi..šílená bolest ještě týden po porodu :zed: :D

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 01.11.18 21:06

Počkejte, ale mám představu ještě o jedné nebolestivé kontrakci, která vypudí placentu. Já tedy rodila plánovaným SC, takže o kontrakcích vím prd.

P4ja
Kelišová 6283 příspěvků 01.11.18 21:07

No, když porodíš, tak je tot en nejúžasnější zážitek. Dítě ti dají na břicho. Nechává se dotepat pupečník a někde stříhá tatínek. Pak se čeká na to, až vyjde placenta. A potom šití, to se umrtvuje. Kontrakce mít můžeš a nemusíš. A za sebe musím říct. že šití už bylo fakt nepříjemné. Protože veškerý adrenalin už je dávno pryč.

Uživatel je onlineKrupka domaci
Povídálka 35 příspěvků 01.11.18 21:07

Rodila jsem vaginalne,jakmile byl syn venku,kontrakce byly fuc,parada.Sili mi tri stehy a to jsem vubec necitila.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 1 inzerát 01.11.18 21:07

Nic nebolelo, ani placenta , vylezla úplně sama.. A ty dva stehy mě lechtaly :lol: takže pohoda uz

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 21:08

@Apaji Já už kontrakce neměla ani po oxcytocinu a doktorka mě asi dvě hodiny šahala dovnitř a chtěla vytáhnout placentu, která nešla ven. A stejně jsem potom musela na sál :(

chaela
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 2 inzeráty 01.11.18 21:09

Já jsem teda měla minimálně jednu kontrakci i poté, co vylezlo dítě, vylezla na ni placenta. Ale už to nebolelo, byl to jen tlak. Šití mi bylo umrtveno, cítila jsem jen pár stehů, který byly už mimo umrtvenou oblast. Sedět jsem potom mohla vcelku dobře, nebolelo to, ale bylo to nepříjemný, tahalo to.

Helileli
Závislačka 2953 příspěvků 01.11.18 21:11

Kontrakce skončily, nastala euforie, ani ne tak z dítěte, jako spíš z faktu, že je venku. Pak mimčo do náručí, první přisátí. Pak lehké stahy, jak šla placenta. Pak šití. Pak kojení, lehké stahy zavinující se dělohy, celkem dost krve. Následně promačkání břicha, aby se v děloze neudělal hematom, to bylo dost fuj. Pak převoz na šestinedělí, jednou na posteli, jednou na kolečkovém křesle, vždy s podložkou pod zadkem, uložení do postele. Pak sprcha, oběd. Pak kojení, kojení, kojení, u staršího to bylo auau kvůli bradavkám, u mladšího kvůli zavinování dělohy. Při každém kojení stahy dělohy, následné vypuzení většího objemu očistků.

růžový achát
Závislačka 4693 příspěvků 01.11.18 21:14

Jo pak doktor po porodu rodičku vyzve ještě k jednomu zatlačení cca po 30 min. , mezi tím máte přiložené miminko na břiše, mně trochu pomohl tlakem na podbřišek a porodí se placenta, tu musí zrevidovat zda je cela. Pak zašije, sestra vas umyje obloží vložicema, pod vás dá podložku, řeknete konec představení a za velkéjo potlesku vas na dva až tři dny ( v tom lepším případě) odváží zřízenec do vězení jménem Šestinedělí kde vás čeká nalejvárna a nažhavený personál,,, proto špunty do uší a pásku přes oči s sebou ;)

lll14
Kecalka 106 příspěvků 01.11.18 21:15

Přesně tak, co vyjde miminko tak úleva, na jednu max dvě kontrakce vyjde placenta, nevím, jak jinde, ale v Liberci píchnou oxytocin, aby podpořili vypuzení placenty a zavinutí dělohy, snižuje se tím krvácení. Následně zkontrolují porodní poranění a pod lokálním znecitlivěním šijí. Po porodu se čeká dalši dvě hodiny na sále, abys byla pod dohledem, kvůli krvácení atd. Já osobně neměla nástřih hráze, ale uvnitř jsem byla trošku potrhaná a šitá, takže další tak týden se mi hůř sedělo a chodilo, pak už celkem ok. Jinak počítat, že děloha se zavinuje během šestinedělí, takže bříško je pak takové divně splasklé, ale rozhodně hned nezmizí. :)

růžový achát
Závislačka 4693 příspěvků 01.11.18 21:16

Ja nemohla měsíc po porodu sedět bezbolestně :lol: , bylo to strašný.

FreakyBee
Stálice 80 příspěvků 01.11.18 21:23

Mně jak zmizel ten balvan z břicha, nastala velká hmotnostní úleva. A bolesti samozřejmě hned ustanou. Někoho ještě šijí (což teda u mě poprvé bylo horší než porod, podruhé už mě nešili).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >