Reklama

Co je podle vás vysoká nemocnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 21:11
Co je podle vás vysoká nemocnost?

Otázka je jasná. Co je podle vás vysoká nemocnost u dítěte? Vím, že každý má hranice jinde, ale jak to vnímáte vy?
A další otázka, kdy už podle vašeho hodnocení dítě na danou nemoc trpí? Často kolem sebe slýchám, že dítě trpí na angíny, laryngitidy, záněty středního ucha, zápaly plic… Ale kde je ta hranice, kdy to je ještě běžná nemocnost a kdy už se dá říct, že na to dítě trpí?
Omlouvám se za anonym, raději téma smazat, ale řeším to z osobních důvodů a nechci se tu prozradit.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Janasas
Kelišová 5133 příspěvků 12.12.16 21:13

Já bych za sebe řekla- každý měsíc něco… Já znám děti co každý měsíc něco mají - když ne chřipku, tak je bolí ucho a nebo mají průjem atd..

vokishka
Extra třída :D 12329 příspěvků 12.12.16 21:16

Dcera měla období, kdy pravidelně střídala týden rýma, 2-3 týdny kašel, který skončil zánětem průdušek, pak tak týden zdravá a znovu dokola. Začalo to tak v říjnu, skončilo v březnu. A to jsem teda už brala jako opravdu velkou nemocnost. Řekla bych, že trpěla na záněty průdušek :mrgreen:

_BBQ_s
Echt Kelišová 9313 příspěvků 12.12.16 21:18

14 ve skole a 14 dnu nemoc, to je podle me uz vysoka nemocnost, rekla bych chronicka. Kdyz bylo dite ve skolce, tolik jsem to neresila, jako kdyz zameskava skolu. Nastesti uz se prislo na pricinu.

Janasas
Kelišová 5133 příspěvků 12.12.16 21:19

Já někde slyšela nebo tady četla, že by neměly být víc jak 3× ant. za rok..

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 12.12.16 21:20

Vysoká nemocnost je u mně, když je dítě tak často nemocné, že onemocní a já si říkám: „Ne, už zase…!“ :)
A že na nemoc trpí poznám tak, že ji má opakovaně a já už vím, že ne naposled. A že u sebe už preventivně všude vozíme třeba léky (laryngitida atd)

zrcadlo
Kelišová 6618 příspěvků 12.12.16 21:21

Pro mě je běžná nemocnost rýma nebo kašel bez horečky jednou za pár týdnů, tak 2×-3× ročně něco horšího s vícedenní horečkou (případně s nutností antibiotik) a 2×-3× ročně něco jiného (průjmy a zvracení, zánět ucha, zánět spojivek nebo něco takového). Všechno nad mi přijde jako zvýšená nemocnost.
A že na něco dítě trpí beru tak, že když se to přeléčí, tak to stejně do pár týdnů dostane znovu.

Pam12
Echt Kelišová 8365 příspěvků 12.12.16 21:23

Tak asi taky záleží na tom, co je to za nemoci. Kluk je tak 3 týdny ve školce a pak 14 dni doma. Má jen rýmy a kasle. Nevrázi si mi to do ucha, neseda na průdušky, v pěti a půl ještě neměl atb. Podle doktora nízká nemocnost

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 12.12.16 21:27

To poznáš podle doktorky. My když tam přijdeme, tak se doktorka ptá, kdo jsme a jak se jmenujeme :D
Když mladej nastoupil první rok do školky, tak se doktorka neptala, hned věděla a šla najít jeho kartu, pamatovala si :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 21:32

@tamata podle doktorky to nepoznám. Chodila jsem k ní už já, je to kamarádka mojí mámy a její sestru moje máma 5 let učila, takže my jsme známá firma :lol: Takže od první návštěvy nás tam znají velice dobře.

ančapepča
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 12.12.16 21:34

Já jsem dneska byla po roce u mudr a malej má ve 4 letech poprvé zánět dutin a k tomu průdušky. Říkala, že to ještě není tak hrozne ale není na co čekat tak nasadila Atb. Jinak Atb mel malej naposled minule léto. Takže rok a půl. Ale slyšela jsem tam si povídat dvě maminky a ta jedna říkala, že co měsíc má ten její klučina zánět průdušek…malej měl k zubům vždycky angínu jak vyšitou. Jinak si myslím, že tim jak rostou tak jsou odolnější a nemocnost menší.

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 12.12.16 21:34
@tamata píše:
To poznáš podle doktorky. My když tam přijdeme, tak se doktorka ptá, kdo jsme a jak se jmenujeme :D
Když mladej nastoupil první rok do školky, tak se doktorka neptala, hned věděla a šla najít jeho kartu, pamatovala si :D
:mrgreen:
Jsme na tom stejně. Do tří let jsme byly u doktorky snad jen s něštovicema. Ted nastoupila dcera do školky a jsme tam pečený vařený…takže taky asi záleží na věku dítětě, kdyby takto marodila třeba při nástupu do školy brala bych to jako vysokou nemocnost, ale u školky se s tim tak nějak první rok musí počítat.

bořková
Extra třída :D 10696 příspěvků 12.12.16 21:56

Máme ve škole expertku, která nemá snad jediný týden celý dochozený… bříško jí bolí většinou pátky nebo pondělky (pěkný prodloužený víkend)… Jinak věřím, že dítě může lehce od podzimu do jara zůstat třeba 2× až 3× po týdnu doma… může přiskočit nějaká chřipka, nebo viróza, laryngitida… i 3× už mi přijde dost, ale někdo holt opravdu na něco trpí :nevim:

Sama jsem ráda, že děti máme zdravé (6 a 4 roky a krom nějakých nachlazení občas a kašle, tak nic :pankac:, žádná ATB :palec: )

Obecně, pokud zameškají nad 100 hodin za pololetí, tak je to závažnější… to jsou celkem nějaké 4 týdny na 1. st. ZŠ :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 22:04

@bořková 30 hodin je 1,5 týdne u prvňáků a u pataku 1 týden a 1 den. U nás na základce se to řeší, když je víc jak 100 hodin za pololetí. Což je 4-5 týdnů (podle ročníku, počítám 1. stupeň).

Moise
Hvězda diskuse 35400 příspěvků 12.12.16 22:18

Asi bych to řešila, kdybych měla dítě na hromadě co měsíc. Vyléčilo by se, nastoupilo do školy/školky a do 14 dnů bylo doma zas.. Nebo mělo víc než 2-3 atb ročně.. nebo bylo choulostivé vždycky na něco - syn třeba v batolecím věku měl v podstatě jenom zaraženou zadní rýmu, kašle, průdušky. Každá jeho nemoc byla jak přes kopírák..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama