Co je potřeba doložit při prodeji pozemku k dani z příjmu

Anonymní
4.3.20 20:26

Co je potřeba doložit při prodeji pozemku k dani z příjmu

Zdravím,
poradíte mi co vše budu potřebovat pro účetní k daňovému přiznání za 2019, když jsem prodávala pozemek? Např. smlouvu o prodeji, nějaký výpis z katastru,…? Prodala jsem jej po 1 roku a neměla jsem ho v obchodním majetku, jestli to hraje roli :nevim:
Chci si to připravit předem.
Díky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

210
4.3.20 21:17

Resila jsem to nedávno :-) kupní smlouvu, prodejní smlouvu, daňové přiznání k dani z nabytí nemovitosti, cokoliv, kde jsou vidět výdaje spojené s prodejem pozemku, aby se snížila daň.. a ideálně papír z katastru, kde je vidět přepis na nového majitele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.20 21:25
@Martinka654 píše:
Resila jsem to nedávno :-) kupní smlouvu, prodejní smlouvu, daňové přiznání k dani z nabytí nemovitosti, cokoliv, kde jsou vidět výdaje spojené s prodejem pozemku, aby se snížila daň.. a ideálně papír z katastru, kde je vidět přepis na nového majitele

Super, díky za radu :kytka: Kamarádka zase pozemek kupovala, tam to bude předpokládám s podklady nějak obdobně…?

• Nahlásit
  • Citovat
210
4.3.20 21:33
@Anonymní píše:
Super, díky za radu :kytka: Kamarádka zase pozemek kupovala, tam to bude předpokládám s podklady nějak obdobně…?

Ještě pokud jste platili realitce provizi, tam je odecitatelna jako náklad s pozemkem

Tam bude platit asi jen daň z nabytí, pokud mají přes realitku, tak to většinou i zařídí..jinak jsou to tuším 4 %, budou chtít taky výpis z katastru a kupní smlouvu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama