Co je potřeba k otevření malého rychlého občerstvení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.04.18 10:20
Co je potřeba k otevření malého rychlého občerstvení?

Všechny zdravím! Začínám uvožovat o otevření malého rychlého občerstvení u nás ve městě a ráda bych se zeptala, jestli nemáte někdo zkušenost? Co vše je k tomu potřeba, myslím tím jaká povolení od města, hygieny, další papíry:)…?Moc děkuji!

Reklama

Reakce:

Anonymní  25.04.18 10:33

Ještě mám jeden dotaz, mám ohledně toho občerstvení vymyšlený takový koncept, který je celkem originální, tedy dělá se pak něco jako patent? Děkuji:)

Emimin7
Kelišová 6254 příspěvků 25.04.18 10:35

Já to měl v plánu a začal jsem i skončil na hygieně :) Takže bych jako první šel na hygienu a zeptal se, jestli ti to povolí tak, jak plánuješ. Povolení od města ne, pokud máš kde to provozovat.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18547 příspěvků 25.04.18 10:57

Našla jsem toto:
https://byznys.ihned.cz/…obcerstvenim
třeba ti to pomůže se odpíchnout ;)

wdylme
Povídálka 20 příspěvků 25.04.18 10:59
@Emimin7 píše:
Já to měl v plánu a začal jsem i skončil na hygieně :) Takže bych jako první šel na hygienu a zeptal se, jestli ti to povolí tak, jak plánuješ. Povolení od města ne, pokud máš kde to provozovat.

Moc díky za odpověď. A můžu se zeptat, na čem to ztroskotalo? Umím si představit, že bude spousta pravidel, které musíš splnit, máš nějaké konkrétní příklady?

Anonymní  25.04.18 11:00
@Mar__tanka1983 píše:
Našla jsem toto:
https://byznys.ihned.cz/…obcerstvenim
třeba ti to pomůže se odpíchnout ;)

Moc díky!

Emimin7
Kelišová 6254 příspěvků 25.04.18 11:06
@wdylme píše:
Moc díky za odpověď. A můžu se zeptat, na čem to ztroskotalo? Umím si představit, že bude spousta pravidel, které musíš splnit, máš nějaké konkrétní příklady?

Problém byl s digestoří a jejím vývodem. Bylo to v přízemí třípatrové budovy a digestoř, jelikož ji nešlo odvětrat vnitřkem, by musela být venkem vyvedená až do výšky střechy, jinak by to lidi ve vyšších patrech „obtěžovalo“. :) Dál po mě chtěli záchod s vchodem jinde než z místnosti, kde se bude jídlo připravovat, dva dřezy, dvě lednice. Ten zbytek bych všechno měl, ale kvůli té digestoři to nešlo, takže nic.

Emimin7
Kelišová 6254 příspěvků 25.04.18 11:11

Ale jako první fakt zajít na hygienu, tam ti vše dopodrobna vysvětlí. Můžeš tam zajít bez ohlášení hned.

Anonymní  25.04.18 11:17
@Emimin7 píše:
Problém byl s digestoří a jejím vývodem. Bylo to v přízemí třípatrové budovy a digestoř, jelikož ji nešlo odvětrat vnitřkem, by musela být venkem vyvedená až do výšky střechy, jinak by to lidi ve vyšších patrech „obtěžovalo“. :) Dál po mě chtěli záchod s vchodem jinde než z místnosti, kde se bude jídlo připravovat, dva dřezy, dvě lednice. Ten zbytek bych všechno měl, ale kvůli té digestoři to nešlo, takže nic.

Wau, tak to je přesně to, čeho se bojím- spousta maličkostí, které ti to mohou úplně pohřbít. Zatím si to představuji tak nějak idilicky a bojím se, že náraz na byrokratický aparát bude hodně tvrdej:)

Emimin7
Kelišová 6254 příspěvků 25.04.18 11:27
@Anonymní píše:
Wau, tak to je přesně to, čeho se bojím- spousta maličkostí, které ti to mohou úplně pohřbít. Zatím si to představuji tak nějak idilicky a bojím se, že náraz na byrokratický aparát bude hodně tvrdej:)

Ještě si vzpomínám, že podmínky jsou o to přísnější, jestli chceš jídlo připravovat přímo na místě, nebo jestli už ho máš předem hotové nebo polotovar.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Udělala chybu? Příběh Daniely, která chtěla seriálovou smrt, a přišla televizní

Daniela Šinkorová byla předurčená k tomu stát se hvězdou první kategorie a... číst dále >

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama