Co je potřeba, když chce člověk učit na prvním stupni ZŠ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 16:39
Co je potřeba, když chce člověk učit na prvním stupni ZŠ?

Dobrý den, brzy budu maturovat a napadlo mě, že by mě docela bavilo učit. Když chce člověk učit na ZŠ tak musí nejdřív vystudovat bakaláře a pak magisterské studium? Jak jsou na tom učitelé platově? Je tu někdo kdo učí na prvním stupni a mohl by mi říct jak to ve školství funguje a zda jste se svou práci spokojené?

Reakce:
Uživatel je onlinevokishka
Neúnavná pisatelka 15615 příspěvků 20.08.19 16:41

Pokud vím, na první stupeň je pětileté studium rovnou na magistra, není rozdělené. Nebo ještě nedávno nebylo. Platové ohodnocení je dané platovou tabulkou, která je snadno dohledatelná na netu.

PepiKo
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 20.08.19 16:49

Vystudovat pětiletý magisterský obor Učitelství 1.stupeň ZŠ.
Plat je tabulkový, učitele s Mgr vzděláním bývají řazení do 12. stupně, ten teď začíná na nějakých 28 tisících. Plus můžeš dostávat osobní ohodnocení. Někde není vůbec, někde stovka, někde tisíc korun. Příplatky za třídnictví a ve většině škol nějaké odměny, většinou na Vánoce a na konci školního roku. Tam je to stejný jako u toho osobka. Někde dostanou učitelé stovku, někde několik tisíc.

hanka.br.
Generální žvanilka 20519 příspěvků 20.08.19 17:00

Hlavně studium učitelství prvního stupně předpokládá, že zvládneš talentovky ( výtvarka, hudebka, tělocvik) a že budeš schopná zvládnout hru na hudební nástroj - většinou klavír - na celkem vysoké úrovni(hra oběma rukama, hra z listu i zpaměti). K tomu samozřejmě státní zkouška z matematiky, češtiny a dalších předmětů. Takže žádná legrace.

truelly
Závislačka 3516 příspěvků 20.08.19 17:25

Na které škole budeš maturovat???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 17:49

Zakladatelko, za mě to ještě byl pětiletý magisterský obor. Takže ano, je potřeba mít vystudovane magisterské studium.
Plat ti tu psaly (pozor, je to hrubého).
Já se svou prací spokojená jsem. Ale každý je jiný. Mně vyhovuje rozmanitost, ráda pracuji s dětmi.
@hanka.br. záleží na škole. Na Masarykovu univerzitu se dělají jen TSP. Hrát na klavír jsme museli, ale jen několik lidovek. Polovina holek začala až na fakultě. Kvůli klavíru nevypadl snad nikdo.
Mně to naopak přišla dost pohoda. I tělocvik byl v pohodě. Neměli jsme žádné limity a nic. Výtvarka byla spíš o tom, že jsme se učili nové techniky. Čeština i matematika byly pochopitelné. U statnic jsme dělali příklady pro pátou třídu a pak didaktiku. :nevim:
Legrace to nebyla, ale spíš časově. Měli jsme spoustu předmětů a v pátek praxi.

Váš příspěvek
Reklama