Co je pravdy na tom, že..?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 20:44
Co je pravdy na tom, ze..?

Ahoj, co je pravdy na tom, ze… No takhle, otehotnela jsem, vysly mi 3 testy pozitivni.. Ale, ja nevedela ze to prislo, neberu antinu, takze cyklus nepravidelny, nekolikeat tyden a vice zpozdeni.. Pila jsem a ne malo, firemni vecirky, oslavy, grilovacky.. Dnes jsem taky mela asi litr vina (rozlucka ze kolegyme odchazi z prace) a za tyden mame seznamovacku s rodicema pritele.. Muze to na to mit nejaky vliv? Ze to poskodi plod? Nepila jsem tvrdy.. Jen to vino s colou.. :(

Přečtěte si článek: Těhotenství a alkohol: Opravdu škodí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21397 příspěvků 1 inzerát 07.07.19 20:50

Neboj, bude to ok, ale už dál nepij.

Janli
Echt Kelišová 9298 příspěvků 07.07.19 20:51

Že jsi pila, s tím už holt nic nenaděláš, ale z tvého příspěvku mám pocit, že v tom chceš pokračovat. Takovou blbost nemyslíš vážně, že ne???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 20:54
@Janli píše: Že jsi pila, s tím už holt nic nenaděláš, ale z tvého příspěvku mám pocit, že v tom chceš pokračovat. Takovou blbost nemyslíš vážně, že ne???

Nee to určitě nechci! Jen se bojim.. Ale co jsem cetla tady, tak ze se pry mamimy zmatlavaly a take nevedely, ze jsou v tom a to bylo napriklad ve 4.tydnu. A deti jsou zdrave…a to ze prý nema uplne vliv, ze to dite jeste neni zakoreneno.. Ze jeste se zivi ze zloutkoveho vacku.. A pry cca do 8.tydne..nekdo tvrdi, ze prvni 3 mesice se to uz zivi.. Tak ja uz nwm jestli se obabat ci ne :(

mado
Kelišová 5334 příspěvků 07.07.19 20:58

A ty máš v plánu se opít při seznamování s rodiči přítele?

pikola
Generální žvanilka 21397 příspěvků 1 inzerát 07.07.19 20:59
@Anonymní píše:
Nee to určitě nechci! Jen se bojim.. Ale co jsem cetla tady, tak ze se pry mamimy zmatlavaly a take nevedely, ze jsou v tom a to bylo napriklad ve 4.tydnu. A deti jsou zdrave…a to ze prý nema uplne vliv, ze to dite jeste neni zakoreneno.. Ze jeste se zivi ze zloutkoveho vacku.. A pry cca do 8.tydne..nekdo tvrdi, ze prvni 3 mesice se to uz zivi.. Tak ja uz nwm jestli se obabat ci ne :(

Obávat se budeš celé těhotenství i po porodu. Rozhodně bych ale kvůli tomu nešla na potrat nebo co by jsi chtěla dělat :nevim: Riziko je velmi malé

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 07.07.19 20:59

@mado to teda brzo, když už je v tom…

mado
Kelišová 5334 příspěvků 07.07.19 21:04

@smoule.koule v tom, v netom… ale nějak si nedovedu představit, že syn přivede představit svou milou a ona se hned opije, jak brigadýr. Jako raději si nechci představovat, že by něco takového nastalo, to by byla fakt terno, taková snacha.

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 07.07.19 21:07

@mado Tak já jsem třeba ze začátku vztahu taky pila víc, než chlapi u přítele v rodině. Naštěstí si z toho spíš dělali srandu, teď jestli si dám tak dvě skleničky vína, tak je to moc.
Ale přivést mi syn holku, která se opije a pak mi oznámí, že je s mým synem těhotná, tak mě asi vezou.

7.straka
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 07.07.19 21:09

Nevyčítej si, co už nezměníš a už nepij, když víš… první trimestr je vždycky buď a nebo. Gratuluji a držím palce, ať jste oba v pořádku.

skorotehotna
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 07.07.19 21:11

Ty si dneska vypila litr vina a pak sis udělala tři testy? Jako stane se, když to člověk neví, a když to vi, tak asi decka vina jednou za čas dítě nezabije. Ale pokud vědomě chlastas těhotná, tak ses nezodpovědna krava

Uživatel je onlineRavedd
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 07.07.19 21:20

Já měla negativní testy i když jsem si myslela že bych mohla být těhotná. Vyšly negativně tak jsem normálně šla na oslavu a pila tam. Ne že bych se opila ale vypila jsem víc než normálně. Pár dní na to mě začaly bolet prsa tak znova test a ten už byl jasně pozitivní. Myslela jsem že mě klepne ale dceři jsou dva a je naprosto v pořádku. Ale přestaň s tím když to víš určitě už nepij

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 07.07.19 21:28

Nechápu, proč sem pleteš seznamovacku s rodiči. Pokud budou chtít pít alkohol, dáš si max přípitek a smitec, snad… A ten dnešní alkohol, pokud sis ty testy opravdu nedělala teď, což pochybuji… :roll: Ale nakonec je to tvoje věc a tvoje svědomí. Jen se tu pak neklepej strachy a nechtěj chlacholit, jestli opravdu pijes s vědomím, že jsi těhotná. Říká se, že na začátku je to buď a nebo. Buď dojde k potratu nebo to bude v pořádku. Znám holku, co zjistila těhotenství asi snad až na začátku 4.mesice a i přes alkohol je dítě v pořádku, ale nikdy nevíš, jestli se časem neobjeví něco, co mohl ten alkohol způsobit. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 21:46

Ja budu uprimna. Jsem zdravotnik a nebudu nikomu nic nahrávat, jenom aby byl v klidu. Přectěte si něco o fetalnim alkoholovém syndromu. Videla jsem děti s FAS. Jedno matka rovnou nechala v porodnici. V zivote bych si nedala v tehotenstvi ani skleničku vina. Dle WHO neexistuje v tehotenstvi zadna bezpečná dávka alkoholu. Samozrejme se zvysujicí se davkou a vyssi cetností přijmu se riziko postižení dítěte zvyšuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 21:48
@Kamkam píše:
Nechápu, proč sem pleteš seznamovacku s rodiči. Pokud budou chtít pít alkohol, dáš si max přípitek a smitec, snad… A ten dnešní alkohol, pokud sis ty testy opravdu nedělala teď, což pochybuji… :roll: Ale nakonec je to tvoje věc a tvoje svědomí. Jen se tu pak neklepej strachy a nechtěj chlacholit, jestli opravdu pijes s vědomím, že jsi těhotná. Říká se, že na začátku je to buď a nebo. Buď dojde k potratu nebo to bude v pořádku. Znám holku, co zjistila těhotenství asi snad až na začátku 4.mesice a i přes alkohol je dítě v pořádku, ale nikdy nevíš, jestli se časem neobjeví něco, co mohl ten alkohol způsobit. :nevim:

Není to jen jeji věc. Je to život jejiho dítěte. Zensky, co pijou alkohol v tehotenstvi bych zavřela. Prectete si neco o FAS. Je to hrůza…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama