Reklama

Co je pro vás "zapadlá" oblast/vesnice?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.02.17 20:09
Co je pro Vas "zapadla" oblast/vesnice?

Jen pro odlehceni a ciste ze zvedavosti :)
Od nejakych 8let (puvodne z Prahy)ziji na vesnici, kde je jeden obchod, pohostinstvi, do sestitisicoveho mesta 9km a do okresniho 28km…je to oblast na rozhrani Machova kraje a. Kokorinska,pri­roda.je tu nadherma a celkove je tu.fajn,proto jsem tu take zustavala a vychovavame tu deti i my.
Ale k veci, nedavno mi rekla jedna znama, ze jsme desny zapadakov, ze.by se zblaznila mit. vsechno z ruky atd. Ja naprosto chapu, ne kazdy je typ na ves, ale mne proste prijde 9km do civilizace.jako „prd“ nebo uz mam. zkreslena meritka? V jak velkem „zapadakove“ zijete Vy? Nebo.jsem ta nejzapadlejsi? :)))

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Reakce:

Marky88
Kecalka 301 příspěvků 02.02.17 20:15

Naše vesnice v Podkrkonoší činí 100 obyvatel, máme tu akorát hospodu a obchod, který má otevřeno na hodinu v pondělí a v pátek a třeba pečivo je jen na objednání. A do města to máme 11km. A jsme tu nejšťastnější, byla jsem ve velkoměstě v době studia na vysoké a bylo to pro mě utrpení, ten městský život, hluk, všude kvanta lidí.

Uživatel je onlineMoise
Hvězda diskuse 35376 příspěvků 02.02.17 20:17

@kterk v hodně podobném a nemáme ani obchod ani pohostinství :mrgreen: :mrgreen:

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 02.02.17 20:21

Dřív pro mě byl zapadákov cokoliv menšího než Brno. Ale časem je ten zapadákov lepší, člověk stejně nevyužívá všechno co má „po rucee“ a to dojíždění za ten klid stojí. 9 km to je krása. :nevim:

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 02.02.17 20:24

My zijeme na vesnici uz je to mestys, jezdi sem bus/ vlak, je tu skola/skolka, nekolik obchodu, suprmarket, pekarna, hospody, restaurace, zdr. středisko, obecni policie, benzinka, sberny dvur atd. dostatek sluzeb. Do jednoho mesta to mame 10 km, do druheho taky. Jsme uprostred. 5 let jsme zili v tom jednom meste, ale zivot v meste nic pro nas. Vyrostla jsem na podobne vesnici, jak ted zijeme, takze kdyz jsme vybirali, tak byla jasna volba.
Navic uplne zapadla dedina, kde se nic nedeje to neni je tu vyber dostatek krouzku pro decka, s tim souvisi i moznost taboru, sportovniho vyziti pro decka i dospělé, i kulturni krouzky.
A pro vinare je tady dostatek vyziti hodne vinnych sklepu, s tim zas souvisi kulturni akce pravidelne, takze i navstevy, je tady celjem dost ubytovacich prostoru, takze jsem jezdi turisti, casto tady potkáváme Rakusany, Cechacci sem jezdi. Je tady dobra puda, takze se dari urode.
Nechtela bych zit na vesnici, kde nic neni, ale nemohla bych zit ve mestne uz, kde je zas vseho moc.
Jedina co bych rekla, ze nam tady chybi je pekna stezka. Ale snad ji nekdy naplanuji a zrealizuji.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 02.02.17 20:26

Jako zapadakov si představuji nejakou ves v Banátu, kde ani slunce nesviti :-) u nas maximalne nejakou horskou samotu. Bydlime v 6tis. městě, ale zvladla bych klidne i nejakou vetsi díru, nakupovat stejne jezdime jednou týdně. Ale tady mám kamarády a rodinu, můj muž taky, takže uz v tom našem „velkomeste“ zůstaneme. Ale některým mým kamarádům i to naše město připadá jako Bohem zapomenutá pustina :-D

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.02.17 20:27

@Moise hezky pekne, koukam to jsi jeste lepsi :D

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.02.17 20:29

@Kelsey takze Morava? Tu mam. vcelku. sjezdenou a myskim, ze u vas mate prave vyhodu techto mestysu, v Cechach jich moc.neni, bud vesnice, mestecko nebo velke mesto,pritom.ten mestys byva vcelku fajn kompromis, to bych jeste dala…to mestecko uz ne :mrgreen:

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.02.17 20:30

@Aletheia pro znameho meho muze je zapadakov cokoliv co je za hranici Vinohrad :mrgreen:

Uživatel je onlineKelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 02.02.17 20:31
@kterk píše:
@Kelsey takze Morava? Tu mam. vcelku. sjezdenou a myskim, ze u vas mate prave vyhodu techto mestysu, v Cechach jich moc.neni, bud vesnice, mestecko nebo velke mesto,pritom.ten mestys byva vcelku fajn kompromis, to bych jeste dala…to mestecko uz ne :mrgreen:

Jj Podluzi.

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.02.17 20:32

@Marky88 chapu, na VS jsem kratce bydlela na Smichove a deees

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.02.17 20:33

@Kelsey krasa,tam mam moc fajn vzpominky :kytka:

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.02.17 20:34

@ProfZav take tak, tito znami se napr divili, ze j nam jezdi I Tesco a ze to zname, tady na konci sveta :mrgreen:

LKL
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 02.02.17 20:35

V CR cokoliv co neni Praha :)
Ale to neznamena ze na „zapadakove“ neni krasne, naopak! Akorat je to proste zapadakov…

Marketka25
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 02.02.17 20:36

@kterk my žijeme ve vesnici na hranici Středočeského a Ústeckého kraje, 230 obyvatel, bez obchodu, 2 hospody :mrgreen:, nejbližší město 15 km, okresní město 40 km, přestěhovala jsem se sem z vesnice o 350 obyvatelích, která je o 1 km dál :lol:, jako zapadákov mi to tu nepřijde. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama