Co je prosím generálie shora? umřel táta ...

Anonymní
19.11.15 14:30

co je prosím generálie shora? umřel táta ...

Zdravím, moc vás prosím o radu..umřel mi tatínek, dne 22.2.2015 já před cca týdnem dostala předvolání na dědické řízení - jeho nová žena ( ženil se 4 mesíce před smrtí ) mě samozřejmě neinformovala a v papírech je, že generálie shora a je to napsaný i u mýho nevlastího bratra. nechci se nějak rozepisovat ale majetek zmizel kompletně samozřejmě, otec byl spálen bez obřadu a dokonce stále je nevyzvednutá urna s jeho ostatky v pohřebím ústavu. Je mu jasné že pokud něco budu chtít budu se muset soudit a dokazovat co vše měl a neměl. Ale prosím co znamená ta generálie shora? děkuji pa

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.11.15 14:34

Dle kámoše googla je jsou to základní data totožnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
626
19.11.15 14:34

Znamena to: základní osobní data totožnosti

Drz se… :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 14:35

Takže nejspíš údaje totožnosti jsou někde v hlavičce a v textu dále už jen jméno a u toho zápis (generálie shora), jakože jde o toho člověka v té hlavičce?
Ale to jen hádám, když nevidím ten dokument.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
19.11.15 14:39

Notářka si podrobně zapíše veškerá data ohledně tatínka a jeho rodiny a bude ji zajímat veškerý majetek, včetně opotřeb. zařízení bytu atd.

Držím pěsti a pevné nervy!!! :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.15 14:44

Děkuji moc… už jsme z toho na palici.. zjištuji šílené věci. táta měl dva byty a jednou nic nemá. měl dvě auta a několik účtu a oni ted tvrdí, že nic neměl…
vydědit mě nemohli, tak prostě majetek někam zašatročili. před smrtí byl asi nemocný, zítra jedu do nemocni, takže konečně budu vědět proč umřel. je to strašné. tahle ženská mi ho brala za živa a nakonec i po smrti :-( a on se nechal.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.15 14:45

Ps: nevíte jak zjistit kde měl účty? a co se nima stalo? věřím, že tohle by si táta nepřál :-(… mmch ona báječná žena si ani nevzala jeho příjmení a nechala si příjení svého prvního manžela..

• Nahlásit
  • Citovat
13148
19.11.15 15:01
@Anonymní píše:
Děkuji moc… už jsme z toho na palici.. zjištuji šílené věci. táta měl dva byty a jednou nic nemá. měl dvě auta a několik účtu a oni ted tvrdí, že nic neměl…
vydědit mě nemohli, tak prostě majetek někam zašatročili. před smrtí byl asi nemocný, zítra jedu do nemocni, takže konečně budu vědět proč umřel. je to strašné. tahle ženská mi ho brala za živa a nakonec i po smrti :-( a on se nechal.

Vydědit tě nemohli, ale třeba vše přepsal na manželku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 15:02
@Anonymní píše:
Ps: nevíte jak zjistit kde měl účty? a co se nima stalo? věřím, že tohle by si táta nepřál :-(… mmch ona báječná žena si ani nevzala jeho příjmení a nechala si příjení svého prvního manžela..

Já také nemám manželovo příjmení a jmenuji se po adpotivním otci. Necítila jsem se na změnu identity a nemyslím si, že bych měla manžela málo ráda, nebo čekala, že budu dědit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.11.15 15:08
@Anonymní píše:

Musel to na ní převést, takže si to zřejmě přál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10819
19.11.15 15:10

@kometa32 to by stejně bylo v SJM, to by si moc nepomohli, ne? :think: Třeba to prohejřili.

K účtu: soud může obeslat banky s dotazem, mám dojem, že se to dělá u alimentů nebo rozvodů, pokud je podezření na „odklánění“ a soudce je aktivní.
Sama by ses leda mohla zeptat někoho, kdo by mohl znát jeho číslo účtu, ale nemusí ti to říct (oficiálnější organizace možná ani nesmí).

Byty zjistíš v katastru nemovitostí, auta budou v registru vozidel (tam se volně nenahlíží, pokud vím).

Tím, jak se jmenuje jeho vdova se nezatěžuj. Taky se jmenuju jinak než manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24504
19.11.15 15:11

Myslím - tedy pokud si dobře pamatuji, tak majetkové záležitosti si umí notáři zjistit sami. Ovšem pokud už nic nemá, tak nevím. Ale pokud třeba ty byty měl a máte na to doklad - nějaký starší výpis z katastru, tak snad by se dalo něco udělat. Ale majetek si notáři opravdu dohledávají - naše maminka takto vlastnila 3/11 nějakého pozemku, my jsme to nevěděli, ale notářka na to přišla. Jo a taky se nám pokusila připsat jednoho sourozence - nějaká chyba v rodných číslech. No vzhledem k tomu, že když se narodil, bylo mamince 12 let, jsme její čest uhájili.
A k dědictví - děti jsou neopominutelnými dědici a vydědit je je problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
19.11.15 15:13

@Knihomyš Tak to nevím, jestli když mi manžel něco odkáže, nebo daruje, že to spadá do SJM. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10819
19.11.15 15:19

@kometa32 To je fakt, darované věci nejsou součást SJM :think: Hmmm… Předpokládám, že pokud si to chtěla manželka ošetřit, tak si zjistila jak, a zakladatelka se moc daleko nedostane.
My druhé manželky jsme totiž ďábelsky lstivé, buahahaha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.15 15:20

Standartně bych příjmení neřešila ale paní si ho vzala 4 měsíce před smrtí, nejslíš měl rakovinu a nechala si jméno po prvním manželovi - kdy rodné, tak to zcela chápu :-)… taky divný, že urnu si nevyzvedla a nechala ho tam a čau. trochu se obávám, že spíš zneužila jeho nemoci a vše někam převedla… pokud byl třeba pod léky…achjo. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama