Co je reaktivní uzlina

10108
5.5.17 10:01

co je reaktivní uzlina

Ahoj,

holky, co přesně znamená pojem reaktivní uzlina? Byla jsem na ORL, protože mám pocit, že pod čelistí mám na pravé straně jednu uzlinu větší než na druhé straně (tam ji víceméně necítím), je to v místě mezi přímo pod čelistí a svalem, který vede od ucha na krk dolů, takový ten „prázdný“ prostor.
DR mi prohlédla krk, hlasivky a hrtan, vše prý ok, ta uzlina prý nic není, jen nějaká reaktivní klasická uzlina.
Nemá to ni c společného s nádorovým projevem, že ne? To by DR poznala, kdyby ji to bylo divný?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.5.17 10:14

Ahoj, tak když ti se řekla, že to nic není, tak ji věř :) není myšleno reaktivní uzlinou třeba to, že je jen zvětšená v důsledku nějakého nachlazení, proběhlé infekce atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10108
5.5.17 10:16

Jj, říkala, že mohl proběhnout nějaký zánět třeba a ani o tom nemusím vědět.
Já jen že se mi nelíbí název „reaktivní“… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 10:18

:lol: asi jakože na něco ta uzlina zareagovala…Myslím si, že kdyby se se něco nelíbilo a nebo si nebyla jistá, tak by tě určitě poslala na další vyšetření ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26175
5.5.17 10:21
@Petttruše píše:
Já jen že se mi nelíbí název „reaktivní“… :)

Reaktivní uzlina znamená, že zareagovala na nějaký zánět a zduřela. Tedy udělala to, co uzliny dělat mají.

Já mám jednu uzlinu zvětšenou trvale a nic to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17590
5.5.17 10:21
@Petttruše píše:
Já jen že se mi nelíbí název „reaktivní“… :)

Reaktivni se ti nelibi, proc? Rekla bych, ze ti to dr. vysvětlila dostatecne, co vic bys ještě potrebovala slyset?. Mne by se to jako vysvetleni pro zvetseni uzliny libilo, nelíbilo by se mi patologicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10108
5.5.17 10:25

No jo, máte pravdu. Já je jestli ORL lékař umí na pohmat rozeznat, jestli je to „divná“ uzlina nebo ok. Ale jak píšete, to by mě poslal ještě jinam…
Děkuji, ženy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10108
17.5.17 15:09

A ještě se zeptám…na krku, pod spodní čelistí, cca 1,5cm jsou na obou stranách takové „kulaté“ uzlinky, to je také ok? Při lehkém doteku je necítím, když více zmáčknu, tak jo. Hne dpod čelistí jsou takové větší, asi krční a pak pod nimi jsou právě takovéto jako by kuličky, mají to všichni? :) vedle hrtanu…a tu jednu mám právě o malinko větší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama