Co je špatně? Proč ji vše vadí?

Anonymní
25.8.20 11:47

Co je špatně? Proč ji vše vadí?

Ahojte,
je to můj první příspěvěk zde. Možná se jen potřebuji vypsat a dát to na „papír“, ale budu rád za nějaké postřehy a náměty. O co jde? O manželku…posledních pár týdnů už nevím jak s ní komunikovat. Ale od začátku (dle mého pohledu) :

• jsme spolu ca. 7 let a druhým rokem manželé, máme dítě 3 roky;
  • myslím, že se nemáme špatně co se financí týče, ale není to na zásadní „vyskakování“;
  • je to ca. 5-7 týdnu co se manželka začala chovat dost „mizerně“. Ješte trochu za široka. Snažíme se o druhé mimčo, ale nedaří se to…(již jsme nějaké ztratili). Ca. 2 týdny před nástupem do její práce se to začalo zhoršovat a teď mám pocit že nevím co ji můžu říct a co ne, aby nebyl další problém.
  • Myslím, že jsem dobrý manžel a otec…starám se o díťko, koupe se jenom se mnou (když jsem doma - občas jsem pracovně mimo), hraju si s ním, nakupuji, „nějak uklízím“, myčka, pračka, atd.
  • Poslední dobou ji vadí fakt vše…např. špatně uklizím hračky (že je nevytřídím a nedám na správné místo), že sám od sebe neutřu prach či neuklidím wc atd.;
  • Máme tu na hlídání rodinnou příslušnici…ta chtěla jet na výlet do ZOO - problém, protože jsme tam nebyli spolu, chtěla jet na výlet do centra - problém, protože MHD a corona, byli na hřišti a přišli kolem 18 hod. - problém protože žena už byla doma z práce ca. 1 hod. a „nemohla“ se přivítat;
  • poslouchám každý den něco, že jsem neuklidil kočárek, že jsem se nedomluvil, aby byli doma, když příjde z práce, atd., ale to že poslední týden nedělám nic jinýho než že nakupuji, vařím, plánuji sam tam nějaký výlet…všechno málo a všechno špatně.
  • vyčítá mi, že netrávíme čas spolu, ale když jsme spolu - kouká do telefonu, nebo seriály…že se o ni nezajímám a netrávíme spolu čas, že koukám na TV když je v 22 hod unavená a jde spát a nejsem s ní v ložnici a nepovídáme si…, posledně udělala schénu kvůli neutřené kuch. lince;
  • všechno co ji napíšu či řeknu - neguje a „já slyším - málo, špatně (vysaješ, ale nevysaješ pavučiny nahoře, vypereš - ale vypral jsi špatně, uklídíš - ale špatně)“

V poslední době jsme byli spolu v kině…po nasednutí jsem jen slyšel jet, asi budu potřebovat na WC…proč jedeš tak pomalu (jen jsem normálně), vždy jezdíš rychle; přišli jsme domů : proč je ten kočárek na terase?;

• Mám pocit že všechno, všichni… ji prostě vadí. Říká, chci přijít z práce a mít klid…chapů, je do práce „chodím - pracuji z doma nebo jsem na cestách“ každý den, ale snažím se najít vždy to pozitivní a že musíme vše spolu zvládnout.

Poslední dobou (corona a prázdniny) to v práce stojí za h***no, ale zeptá se mě někdo?
Mám pocit, že je vše o ní…mám pocit, že se s ní nedá mluvit, myslí, že má vě všem pravdu a umí si jít dost nepříjemně za svým…

Chce trávit čas s dítkem, ale když byli doma tak velmi sporadicky vyrazili na výlet, atd. Má tady auto, dům,…z mého pohledu kompletní servis.

Budu rád za nějaké postřehy a náměty.

PS : když jsem ji napsal, že si o tom opětovně promluvíme tak mi napsala : "…mě uplně irituje, jak ty se rozvalíš v tom křesle… …mám pocit že vše špatně, ale nevím proč.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
994
25.8.20 11:52

No a přímou konfrontaci si s manželkou nezkoušel? Prostě ji narovinu říct o co ji jde? Podle mě ji něco trápí a neumí se s tím poprat sama a ventiluje to tím možným nejhorším způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.20 11:58

A nemá jiného chlapa? To by chování odpovídalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13619
25.8.20 11:59

Nemá někoho? To bylo první co mě napadlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
25.8.20 12:01

Jsi na ni moc hodný, neváží si Tě.
Nejspíše to vše děláš abys měl sex.
Pravděpodobně tam bude větší problém a jen se to tak projevuje.
Buď má milence nebo chce dělat něco, v čem jí překážíš a zvažuje minimálně podvědomě o odchodu.
Prozradím Ti tajemství… když o Tebe nestojí, tak žádné dary, pozornost, práce ji k Tobě nevrátí.
Zařiď se pro sebe, věnuj se koníčku, řekni jí NE… příklad máš v ní… a hlavně se o ni přestaň snažit… svět je plný lepších žen.
Pak o Tebe možná bude zase stát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 12:01

Jéje, tohle znám - prostě krizovka, vyhoření, znechudení ze svýho života, manžela… (ne jinej chlap v tom opravdu nebyl). Mě se to naštěstí podařilo překonat a už je doma zase dobře. Doporučím rodinné konstelace anebo kineziologii.

• Citovat
  • Nahlásit
16226
25.8.20 12:02

Nemáš ze sebe dělat služku, služek si obecně nevážíme

• stejně jako jsou tu diskuse, když tu služku ze sebe udělá žena
  • manželé mají být rovnocenní, ne jeden sluha, druhý vedoucí
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
25.8.20 12:03

Docela bych chtěla slyšet druhou stranu, protože podle popisu jsi ideální chlap, který doma dělá vše (třeba můj chlap nedělá ani polovinu věci co píšeš a ještě je podrážděný, že se po něm něco chce). Zaráží mě, že jí něco píšeš… Proč ji to neřekneš, proč nejdete někam na neutrální místo (restaurace, park, les…) A nepromluvite si? Můžeš taky zkusit navrhnout mediátora/manželského psychologa, ten by vám mohl poradit s komunikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.20 12:04
@salubriter píše:
Jsi na ni moc hodný, neváží si Tě.
Nejspíše to vše děláš abys měl sex.
Pravděpodobně tam bude větší problém a jen se to tak projevuje.
Buď má milence nebo chce dělat něco, v čem jí překážíš a zvažuje minimálně podvědomě o odchodu.
Prozradím Ti tajemství… když o Tebe nestojí, tak žádné dary, pozornost, práce ji k Tobě nevrátí.
Zařiď se pro sebe, věnuj se koníčku, řekni jí NE… příklad máš v ní… a hlavně se o ni přestaň snažit… svět je plný lepších žen.
Pak o Tebe možná bude zase stát

no tak tohle udělat tenkrát můj muž, tak už spolu asi nejsme. On se do toho naštěstí obul a snažil se najít řešení, pomoci mi. Ujistil mě o tom, jak jsem pro něj já a naše rodina důležitá.

• Citovat
  • Nahlásit
27613
25.8.20 12:05

Ponorka nebo vyhoření. Zkus ji vyvézt někam ven. Ideálně bez dítěte. My když zůstaneme sami a dítě je jen ve školce, jsme jiní. Nesoustředíme se na dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5844
25.8.20 12:07

A ta tchyně s vámi bydlí, nebo jen dochází?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
25.8.20 12:12

Asi si neuvědomuje co doma má. Co by za to jiní dali. Přestaň na pár dní dělat všechny ty věci a rekni ji, ze si to klidně může dělat všechno sama, když děláš všechno špatně. Musíte si promluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
25.8.20 12:14

Ty dle svých činů jí dáváš plnou podporu, ale ona zabředává do většího stresu a skoro až do agrese, je to takový protipól v očekávaném chování, až to bije do očí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64676
25.8.20 12:18

Ponorka. Je jedno, co udelas, vse bude spatne.
Co se ji zeptat narovinu?
Na dovolene jste byli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
25.8.20 12:22
@Anonymní píše:
Ahojte,
je to můj první příspěvěk zde. Možná se jen potřebuji vypsat a dát to na „papír“, ale budu rád za nějaké postřehy a náměty. O co jde? O manželku…posledních pár týdnů už nevím jak s ní komunikovat. Ale od začátku (dle mého pohledu) :
  • jsme spolu ca. 7 let a druhým rokem manželé, máme dítě 3 roky;
  • myslím, že se nemáme špatně co se financí týče, ale není to na zásadní „vyskakování“;
  • je to ca. 5-7 týdnu co se manželka začala chovat dost „mizerně“. Ješte trochu za široka. Snažíme se o druhé mimčo, ale nedaří se to…(již jsme nějaké ztratili). Ca. 2 týdny před nástupem do její práce se to začalo zhoršovat a teď mám pocit že nevím co ji můžu říct a co ne, aby nebyl další problém.
  • Myslím, že jsem dobrý manžel a otec…starám se o díťko, koupe se jenom se mnou (když jsem doma - občas jsem pracovně mimo), hraju si s ním, nakupuji, „nějak uklízím“, myčka, pračka, atd.
  • Poslední dobou ji vadí fakt vše…např. špatně uklizím hračky (že je nevytřídím a nedám na správné místo), že sám od sebe neutřu prach či neuklidím wc atd.;
  • Máme tu na hlídání rodinnou příslušnici…ta chtěla jet na výlet do ZOO - problém, protože jsme tam nebyli spolu, chtěla jet na výlet do centra - problém, protože MHD a corona, byli na hřišti a přišli kolem 18 hod. - problém protože žena už byla doma z práce ca. 1 hod. a „nemohla“ se přivítat;
  • poslouchám každý den něco, že jsem neuklidil kočárek, že jsem se nedomluvil, aby byli doma, když příjde z práce, atd., ale to že poslední týden nedělám nic jinýho než že nakupuji, vařím, plánuji sam tam nějaký výlet…všechno málo a všechno špatně.
  • vyčítá mi, že netrávíme čas spolu, ale když jsme spolu - kouká do telefonu, nebo seriály…že se o ni nezajímám a netrávíme spolu čas, že koukám na TV když je v 22 hod unavená a jde spát a nejsem s ní v ložnici a nepovídáme si…, posledně udělala schénu kvůli neutřené kuch. lince;
  • všechno co ji napíšu či řeknu - neguje a „já slyším - málo, špatně (vysaješ, ale nevysaješ pavučiny nahoře, vypereš - ale vypral jsi špatně, uklídíš - ale špatně)“

V poslední době jsme byli spolu v kině…po nasednutí jsem jen slyšel jet, asi budu potřebovat na WC…proč jedeš tak pomalu (jen jsem normálně), vždy jezdíš rychle; přišli jsme domů : proč je ten kočárek na terase?;

• Mám pocit že všechno, všichni… ji prostě vadí. Říká, chci přijít z práce a mít klid…chapů, je do práce „chodím - pracuji z doma nebo jsem na cestách“ každý den, ale snažím se najít vždy to pozitivní a že musíme vše spolu zvládnout.

Poslední dobou (corona a prázdniny) to v práce stojí za h***no, ale zeptá se mě někdo?
Mám pocit, že je vše o ní…mám pocit, že se s ní nedá mluvit, myslí, že má vě všem pravdu a umí si jít dost nepříjemně za svým…

Chce trávit čas s dítkem, ale když byli doma tak velmi sporadicky vyrazili na výlet, atd. Má tady auto, dům,…z mého pohledu kompletní servis.

Budu rád za nějaké postřehy a náměty.

PS : když jsem ji napsal, že si o tom opětovně promluvíme tak mi napsala : …mě uplně irituje, jak ty se rozvalíš v tom křesle… "…mám pocit že vše špatně, ale nevím proč.

To je úskalí žen. Věcí co rozumem nevysvetlis…

Řekl bych ji, „takhle to dál nejde. Buď se srovnej do klidu a nebud otravna, ale mila. Nebo se sbal a vypadni, já už tě mam plný zuby.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama