Co je to mast H?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LL
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 03.05.12 22:21
Co je to mast H?

Nevíte někdo, co je mast H. Dostali jsme ji na suchou kůži a já se v lékárně zapomněla zeptat, co v ní vlastně je.

Reakce:
5misa6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.12 22:36

H? Nevím co v ní je,ale někde na obalu to být musí.

LL
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 03.05.12 22:39

Jenže to je vyráběné přímo v lékárně, tak je tam jen červený štítek s názvem „Mast H“, datum spotřeby a nápis „neužívat vnitřně“

5misa6
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.12 22:42

Aha. . . :think:

xPetrax
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.12 22:51

Předpokládám, že se jedná o Honzíkovu mast. Jediná lékárna, o které vím, že ji míchají je v Brně v Bílém domě. Je výborná na promazávání, dáváme ji i na exémy. Akorát se musí uchovávat v lednici, protože se kazí. Přesné složení nevím, ale moc nám vyhovuje a ani není moc drahá. Pravidelně se tam pro ni vracím.

LL
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 03.05.12 22:59

Ano, přesně tak. Kožní mi řekla, že ji mají jen v Bílém domě, ať jdu tam. Tam jsem ji sehnala. Takže v ní nic není? Jen promašťuje? Myslím tím, žádná velká chemie?

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.12 06:58

Jedina moznost je dojit do lekarny a pozadat o kopii nebo opis receptu. Jedna se o reg. zalezitost zrejme, tady v jiznich Čechach se taky pisou a delaji veci, ktere pod mistnim nazvem jinde neznaji. Kdyz budeme znat jednotlive slozky muzem ti odpovedet. Ahoj.

Andule
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 04.05.12 07:16
@Mišuna píše:
Jedina moznost je dojit do lekarny a pozadat o kopii nebo opis receptu. Jedna se o reg. zalezitost zrejme, tady v jiznich Čechach se taky pisou a delaji veci, ktere pod mistnim nazvem jinde neznaji. Kdyz budeme znat jednotlive slozky muzem ti odpovedet. Ahoj.

je uplne v pohode, neobsahuje kortikoidy, ale recept ti na ni pochopitelne nikde nedaji.

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.12 09:54
@Andule píše:
je uplne v pohode, neobsahuje kortikoidy, ale recept ti na ni pochopitelne nikde nedaji.

proč ne? kdykoliv jsem potřebovala kopii nějaké dělané masti nikdy nebyl problém.
Mně jenom zajímalo jestli je to něco ve stylu aquasorb, lenienska, ambiderman, s něčím, nebo něco složitějšího ve stylu Holtovky, glycerinky apod., případně nějak upravené hotové masti třeba od excipialu.
Rozhodně neplánuju farmaceutickou špionáž :lol:

Andule
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 05.05.12 06:49
@Mišuna píše:
proč ne? kdykoliv jsem potřebovala kopii nějaké dělané masti nikdy nebyl problém.
Mně jenom zajímalo jestli je to něco ve stylu aquasorb, lenienska, ambiderman, s něčím, nebo něco složitějšího ve stylu Holtovky, glycerinky apod., případně nějak upravené hotové masti třeba od excipialu.
Rozhodně neplánuju farmaceutickou špionáž :lol:

ja ti rozumim :) Ono ja treba nakupuju mast na exzem, ktera je michana podle rodinneho receptu… proste slozeni nedaji. Tohle bud eporobnej pripad.. alespon jsem jeste nepotkala nikoho komu to rekli :)

slozeni h masti
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.13 17:11
slozeni

Dle meho vedomi je v tom: aqua purificata, carmellosum natricum, ol. helianthi, magnesium oxidum, paraffinum solidum, polysorbatum80, zincum oxydatum, cr. sterini.

janulka007
Povídálka 16 příspěvků 13.03.19 09:51

Zdravim, taky jsme dostali H mast na atopicky ekzem, je normalni, ze po namazani se zacne jakoby odrolovat z kuze? Proste kousky z male odpadavaji pryc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 21:57
H mast a coverflex

Ahoj z vlastni zkusenosti mohu H mast jen doporucit,sehnala jsem ji take v Brne,jeste jsem nezjistovala zda jde sehnat i jinde,moc mi pomohla prakticky behem jednoho tydne,jeste jsem dostala recept na Coverflex ,je to neco jako navlek z obvazu ktery si koupite v ruznych velikostech ,ja osobne je mam na ruce, vel.3… (super v noci proti skrabani !) nakremuji H mast ,jeden obvaz namocim ,vyzdimu a na to dam jeste jeden suchy.Kuze je paradne zvlhcena,nesvedi,myslim ze to bude super i z jinymi mastickami,doporucuji i pro deti,opravdu to nehtikama neproskrabnete ,je to celkem pohodlne.Da se to i vyprat.Tak hodne stesti a pevne nervy!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 21:59

Ahoj, ano ta stara kuze se jako by odlupuje s tou masti,dela mi to taky.

Váš příspěvek
Reklama