Co je to přesně za dýně?

8352
13.9.21 07:59

Co je to presne za dyne?

Vysazela jsem tri odrudy dyni. Goliase, Big Max a Jack O' Lantern. Vcera jsme sklidili dve obryne a ja netusim, ktera odruda to je. Nepoznal by nekdo? Dekuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21047
13.9.21 08:05

To je hokaidó.
Je z ní skvělá polévka.
Rozkrojit, vydlabat semínka a i se slupkou uvařit a můžeš tam ještě přidat brambory- ale nemusíš.
Potom rozmixovat a nakonec přidat zakysanou smetanu.
Samozřejmě na začátku trochu osmažit cibulku. Na to jsem zapomněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
13.9.21 08:06

@jitka 11 no to neni..maj 13,5 kg a 15 kg. Hokaida to vazne nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21047
13.9.21 08:09
@Tarjei píše:
@jitka 11 no to neni..maj 13,5 kg a 15 kg. Hokaida to vazne nejsou.

My je máme taky na chatě.
Ono je jich více druhů, ale tohle jsou opravdu taky hokaidó.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21047
13.9.21 08:10

Ty naše mají cca 10- 12 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
13.9.21 08:35
@jitka 11 píše:
My je máme taky na chatě.
Ono je jich více druhů, ale tohle jsou opravdu taky hokaidó.
Že by ji vyrostlo něco co nesazela? :lol: vysadi 3 druhy a vyroste čtvrtý ;) to mě trošku pobavilo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
13.9.21 08:38
@thalasan píše: Že by ji vyrostlo něco co nesazela? :lol: vysadi 3 druhy a vyroste čtvrtý ;) to mě trošku pobavilo.

Dyne se mezi sebou muzou krizit. Nevim jestli zrovna tyhle 3 druhy

Zname se zkřížila spagetova dyne a cuketou, ale to je zrovna dost zname, ze se deje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
13.9.21 08:40

@Tarena to jo ale ne az tak, ze mi vyroste odruda, ktera tam nikde neni. Proste je to jedna az dve z nich. Mozna neco mezi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
13.9.21 08:44
@Tarjei píše:
@Tarena to jo ale ne az tak, ze mi vyroste odruda, ktera tam nikde neni. Proste je to jedna az dve z nich. Mozna neco mezi.

To samozrejme, ledaze by mel neco soused blizko :nevim: Ono to pry zvladnou i na 100 metru se oplodni, kdyz priznive fouka :mrgreen:
Ale nevim, zda to co mas je s hokaido vubec pribuzne a muze se krizit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
13.9.21 08:51

@Tarena jojo, vsechno je to tykev velkoploda, jeden druh, jen ruzny odrudy vyslechteny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
13.9.21 08:58
@Tarjei píše:
@Tarena jojo, vsechno je to tykev velkoploda, jeden druh, jen ruzny odrudy vyslechteny.

Tak to se zkrizit muzou, ale ja mam za to, ze vlastne az dalsi generaci, tedy ze seminek vyrostou ty zkrizene. To chce nejake odborne forum na dyne :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
13.9.21 08:59
@Tarjei píše:
Vysazela jsem tri odrudy dyni. Goliase, Big Max a Jack O' Lantern. Vcera jsme sklidili dve obryne a ja netusim, ktera odruda to je. Nepoznal by nekdo? Dekuju :kytka:

Hokaida to teda fakt nejsou :D Obe jsou z jedny rostliny? Tak asi ten Golias, ten byva tak ovalny jako je ta dyne vpravo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1390
13.9.21 09:04

Křížení samozřejmě chápu, ale aby z toho vznikla čistá hokaidó? A aby se skoro hadala, že to FAKT je hokaidó :lol:

@Tarena píše:
Dyne se mezi sebou muzou krizit. Nevim jestli zrovna tyhle 3 druhyZname se zkřížila spagetova dyne a cuketou, ale to je zrovna dost zname, ze se deje
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
13.9.21 09:11

@větvička1 no prave nejsou ze stejny rostliny. Ja nasazela tech sazenic vic od kazdyho a ve finale, i kdyz jsem ty slahouny zafikla, aby nelezly dal, z toho byla vietnamska dzungle no :lol: a ja uz netusim, kde bylo co.
Ted koukam na fotky na netu, to fakt vypada na toho Goliase ta vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6606
13.9.21 09:11

Ta kulatá big max a ta šišatá goliáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu