Reklama

Co je to psychoterapie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.18 23:45
Co je to psychoterapie

Ahoj, docházím k psychiatrovi, protože mě trápí dost dlouhou dobu deprese, ale zatím se nic nezměnilo. Vedeme spolu dialog, při kterém mi můj psychiatr zadává otázky a já na ně odpovídám. Moje odpovědi si zaznamenává do svého bloku.

Je tohle psychoterapie?

Po cca 30 minutách se domluvíme na další sezení a tím to končí.
Mám strach, že to nepomůže..

Reklama

Reakce:

Hlaholice
Kecalka 431 příspěvků 18.07.18 00:21
@Anonymní píše:
Ahoj, docházím k psychiatrovi, protože mě trápí dost dlouhou dobu deprese, ale zatím se nic nezměnilo. Vedeme spolu dialog, při kterém mi můj psychiatr zadává otázky a já na ně odpovídám. Moje odpovědi si zaznamenává do svého bloku.

Je tohle psychoterapie?

Po cca 30 minutách se domluvíme na další sezení a tím to končí.
Mám strach, že to nepomůže..

Je několik různých směrů psychoterapie. Psychoterapie bych řekla, že bývá delší než 30 minut. Navic na začátku psychoterapie by ti měl psychoterapeut říct, co ti může nabídnout a popsat ti ten psychoterapeutický směr, který nabízí. Ty by ses pak měla rozhodnout, zda je to tvá metoda, nebo zda hledáš něco jiného. A ne každý psycholog a psychiatr je zároveň psychoterapeut - na to potřebuje psychoterapeutický výcvik. Ale v zásadě si myslím, že je jedno, zda se jedná o psychoterapii nebo ne. Důležité je, zda ti to pomáhá. Pokud máš pocit, že ti to nepomáhá, tak s ním o tom mluv, zda ti může poskytnout nějakou jinou formu pomoci a nebo hledej pomoc jinde, případně to nakombinuj. A popremyslej nad tím, co si myslíš, že by ti pomohlo, nad tím, co vlastně hledáš.

Anne87
Kecalka 184 příspěvků 18.07.18 00:24

Ahoj, předepsal ti psychiatr nějaké léky, antidepresiva? Jestli ne, tak není tohle spíš psycholog? Jestli s tebou nijak víc nepracuje, nerozebírá příčinu, nenavádí tě na „techniky“ lepšího zvládání depresí, pak to podle mě psychoterapie (zatím) není.

brumi
Kelišová 6415 příspěvků 18.07.18 07:59

psychiatr se samozřejmě ptá a zjišťuje aby mohl dát patřičnou medikaci,ale psychoterapie je většinou nejméně hodinové sezení, dle akutního stavu třeba i dvakrát týdně ,psychoterapeut hodně naslouchá hledá spoušťeč problémů, a potá dává úkoly jak situaci emoce zvládat…ale jak bylo řečeno je mnoho druhů psychoterapie kdy se odvíjí od problému. Píše ti nějaké AD?

beruska9
Extra třída :D 10564 příspěvků 18.07.18 08:16

To mi jako terapie moc neprijde. Ja taky prosla lecbou deprese, psychiatricka mi predpsala leky, na kazde kontrole jsme si chvili povidaly, tak nejak ve smyslu jak se mam, co delam, co se zmenilo…terapie by mela bposkytnout neco vic, patrani po pricinach, techniky na zlepseni…takze zalezi, co se pta a jak ti odpovida.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama