Reklama

Co je to růžový papír

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:39
co je to ružový papír

Ahoj, prosím může mi někdo říct co je to růžový papír? v práci se mě na to ptali, zda ho mám. děkuji

Reklama

Reakce:

bublinek
Kelišová 5020 příspěvků 05.10.18 11:40

Nemyslí růžový papír k daním?
Měla by se o to starat účetní. Nebo Ty sama pokud podáváš daně sama

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19554 příspěvků 05.10.18 11:47

Dost pravděpodobně to bude prohlášení poplatníka daně z příjmu.
Zkráceně, je to papír, na základě kterýho má zaměstnanec nárok na slevu na dani na poplatníka (je to asi 24 000,– ročně, takže hodně :D )

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:49

@Mar__tanka1983 děkuji a proč to po mně chtějí? nikdy to nikdo po mně nechtěl, děkuji

Serpentini
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.10.18 11:50

Mně ještě napadla část neschopenky s růžovým pruhem, pokud jsi tedy na neschopence. Ta část se odevzdává zaměstnavateli.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19554 příspěvků 05.10.18 12:02
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 děkuji a proč to po mně chtějí? nikdy to nikdo po mně nechtěl, děkuji

tak to je divný. Všude se to vyplňuje - někde si to musíš vyplnit sama, někde to za tebe udělá účetní a ty jen podepíšeš. Vyplňuju to celý roky, co jsem zaměstnaná. Ptali se mě i na brigádách (tam jsem odpovídala, že to mám podepsané u hlavního pracovního poměru, takže u nich to vyplňovat nebudu - můžeš to mít jen jednou-jako u jednoho zaměstnavatele)

Hanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 05.10.18 12:04

Podle Prohlášení k dani dělá mzdovka výplatu a po skončení roku roční zúčtování. Prohlašuješ v něm, že nemáš jiného zaměstnavatele, chceš uplatnit slevu na dani, pokud bys chtěla uplatnit děti, vypisuješ tam údaje o dětech, atd. Pokud ho tedy nemáš podepsané jinde, pak ho podepiš u tohoto zaměstnavatele. Zeptej se mzdovky jestli má formulář, případně si ho můžeš sama stáhnout ze stránek Fin. správy nebo vyzvednout na FÚ.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27284 příspěvků 9 inzerátů 05.10.18 12:25
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím může mi někdo říct co je to růžový papír? v práci se mě na to ptali, zda ho mám. děkuji

a ptali se, jestli ho máš nebo jestli ho máš nebo nemáš podepsaný jinde?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >