Co je to růžový papír

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:39
co je to ružový papír

Ahoj, prosím může mi někdo říct co je to růžový papír? v práci se mě na to ptali, zda ho mám. děkuji

Reakce:
bublinek
Kelišová 5206 příspěvků 05.10.18 11:40

Nemyslí růžový papír k daním?
Měla by se o to starat účetní. Nebo Ty sama pokud podáváš daně sama

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20070 příspěvků 05.10.18 11:47

Dost pravděpodobně to bude prohlášení poplatníka daně z příjmu.
Zkráceně, je to papír, na základě kterýho má zaměstnanec nárok na slevu na dani na poplatníka (je to asi 24 000,– ročně, takže hodně :D )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:49

@Mar__tanka1983 děkuji a proč to po mně chtějí? nikdy to nikdo po mně nechtěl, děkuji

Serpentini
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 05.10.18 11:50

Mně ještě napadla část neschopenky s růžovým pruhem, pokud jsi tedy na neschopence. Ta část se odevzdává zaměstnavateli.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20070 příspěvků 05.10.18 12:02
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 děkuji a proč to po mně chtějí? nikdy to nikdo po mně nechtěl, děkuji

tak to je divný. Všude se to vyplňuje - někde si to musíš vyplnit sama, někde to za tebe udělá účetní a ty jen podepíšeš. Vyplňuju to celý roky, co jsem zaměstnaná. Ptali se mě i na brigádách (tam jsem odpovídala, že to mám podepsané u hlavního pracovního poměru, takže u nich to vyplňovat nebudu - můžeš to mít jen jednou-jako u jednoho zaměstnavatele)

Hanula1212
Kelišová 5129 příspěvků 05.10.18 12:04

Podle Prohlášení k dani dělá mzdovka výplatu a po skončení roku roční zúčtování. Prohlašuješ v něm, že nemáš jiného zaměstnavatele, chceš uplatnit slevu na dani, pokud bys chtěla uplatnit děti, vypisuješ tam údaje o dětech, atd. Pokud ho tedy nemáš podepsané jinde, pak ho podepiš u tohoto zaměstnavatele. Zeptej se mzdovky jestli má formulář, případně si ho můžeš sama stáhnout ze stránek Fin. správy nebo vyzvednout na FÚ.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 05.10.18 12:25
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím může mi někdo říct co je to růžový papír? v práci se mě na to ptali, zda ho mám. děkuji

a ptali se, jestli ho máš nebo jestli ho máš nebo nemáš podepsaný jinde?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >