Co je to vlastně láska?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 21:25
Co je to vlastně láska?

Holky já budu asi úplně za blbou ale ve svých 24 letech, s jedním dítětem přemýšlím, co to je vlastně láska… Jestli je láska to, co jsem zažila s naším tatínkem nebo to, co s novým přítelem. S tatínkem jsem zažívala typický pobláznění, neustále spolu, fyzicky naprosto super, feromony pracovaly, vůně, přitažlivost. No bohužel to krachlo u těžších rozhodování, nevydržela jsem. Nový přítel mě netáhne zas tak fyzicky ale mám si ho pro co vážit. Ta povaha, ten charakter, chování, shodujeme se ve všem, v čem s tatínkem ne. Vím, že s tatínkem by byl vztah těžký ( teď vycházíme suprově ), ale u přítele mi cosi chybí. :think: zažila jste některá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 43020 příspěvků 30.05.19 21:30
@Anonymní píše:
Holky já budu asi úplně za blbou ale ve svých 24 letech, s jedním dítětem přemýšlím, co to je vlastně láska… Jestli je láska to, co jsem zažila s naším tatínkem nebo to, co s novým přítelem. S tatínkem jsem zažívala typický pobláznění, neustále spolu, fyzicky naprosto super, feromony pracovaly, vůně, přitažlivost. No bohužel to krachlo u těžších rozhodování, nevydržela jsem. Nový přítel mě netáhne zas tak fyzicky ale mám si ho pro co vážit. Ta povaha, ten charakter, chování, shodujeme se ve všem, v čem s tatínkem ne. Vím, že s tatínkem by byl vztah těžký ( teď vycházíme suprově ), ale u přítele mi cosi chybí. :think: zažila jste některá?

netuším :nevim: ale docelo mně zarazilo, jak nazýváš toho fyzicky přitažlivého partnera…to je fakt děs…mysela jsem, že píšeš o svém otci

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 21:31
@Venetia píše:
netuším :nevim: ale docelo mně zarazilo, jak nazýváš toho fyzicky přitažlivého partnera…to je fakt děs…mysela jsem, že píšeš o svém otci
:-D :-D říkám mu náš tatínek odjakživa… My si tak říkáme. On mi také neříká ex, nebo tak. Ale ano, možná to vyznělo jako můj otec :D
veria
Nadpozemská drbna 25533 příspěvků 30.05.19 21:52
@Venetia píše:
netuším :nevim: ale docelo mně zarazilo, jak nazýváš toho fyzicky přitažlivého partnera…to je fakt děs…mysela jsem, že píšeš o svém otci

Já taky :mrgreen:

Uživatel je onlineLexter
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 30.05.19 21:53

Když ráno připravuji dva šálky kávy místo jednoho a těší mě to. :*

Božislava
Závislačka 3069 příspěvků 30.05.19 22:01

Asi chiméra.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 22:06

Ten tatinek me teda taky zarazil 8o no a co je to laska..?? S manzelem jsme spolu 11 let, fyzicky to asi nikdy nebylo takovy to uplny maximum, ale na zacatku vztahu tam pritazlovost byla to je jasny, jenom ne takova ta nepřekonatelná chemie, ale s nikym jsem si nikdy nepripadala tak sama sebou, od zacatku se nam spolu dobre povidalo i mlcelo. V nazorech, zivotnich postojich a v hodnotach si odjakziva rozumime. Jednou mi manzel rekl, ze je mu se mnou tak dobre, jako kdyby byl sam. Oba vime, ze se na sebe muzem vzdycky spolehnout, 100% si verime. I kdyz to po tech letech a po 2 detech neni zadny sexualni rodeo, casto mi v necem leze priserne na nervy, ja jemu urcite taky, jsem si jista, ze ho miluju a tohle je pro me ta prava laska.

Knihomyš
Extra třída :D 10691 příspěvků 30.05.19 22:15

Doporučuji knihu M. S. Pecka - Nevyšlapanou cestou, s jeho pohledem na lásku souzním. Akorát se mi nepodařilo najít citáty v češtině :)

„Ak skutočne milujeme, vnímame a rešpektujeme milovaného človeka vždy ako niekoho, kto má úplne samostatnú, odlišnú identitu, a podporujeme ho v tom, aby takouto nezávislou a jedinečnou osobnosťou zostal. “

„Love is the free exercise of choice. Two people love each other only when they are quite capable of living without each other but choose to live with each other.“

Knihomyš
Extra třída :D 10691 příspěvků 30.05.19 22:17
@Anonymní píše: Jednou mi manzel rekl, ze je mu se mnou tak dobre, jako kdyby byl sam.

Mám pocit, že ho chápu a že to je maximální poklona.

KaterinaDo
Povídálka 30 příspěvků 30.05.19 22:31

Pro mne je ta největší láska dcera. jinak taky jsem se občas sama sebe ptala, jestli miluji toho ci onoho partnera, se kterym jsem zrovna byla ve vztahu. taky mne zajimala „definice lasky“ pak jsem v nejake knizce cetla zajimavou myslenku - laska je jako strach, neumis ho popsat, ale víš, že ho máš…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 22:47

Mě vždycky těšilo dělat něco pro (ať si rozumíme) ex… Ale na druhou stranu jsem toho nedostala tolik zpátky a tak mě to časem přestalo bavit, i kvůli docházející energii… Novému příteli dokážu být otevřená v názorech a ve všem možném ale faktem je, že žádná velká chemie to není a navíc prostě vím, že miluje on mě víc než já jeho. Je to neskutečně charakterní člověk a vždycky jen ziram, že takovej chlap existuje. Ale necítím takové to fyzické souznění co s bývalým. Navíc mi je bývalí i podstatně blíž věkově. Kdybych si měla vybrat, s kým bych šla na pustej ostrov - vybrala bych si současného Kdybych si ale vybírala, s kým bych chtěla zažít všechno možné, sáhla bych po bývalém, protože bych chtěla, aby to zažíval se mnou. V současném vztahu mám moc ráda chvilky pro sebe, užívám si to..u bývalého jsem vše chtěla dělat hodně společně… Na ex už vůbec nejsem tak závislá ale u současného mě tíží nevyrovnanost „lásky“. A proto dumám, co z toho je vlastně ta skutečná láska…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 22:53

Současný vztah je takový hodně racionální. Máme podobné povahy, podobný intelekt, podobné názory a ještě nikdy jsme se snad nepohádali, travime spolu hodně času. Za to s ex (táta) to jsme se hádali pořád kvůli něčemu. Takové protiklady. Měli jsme dost času ale i sám na své koníčky, své lidi. No ale byla to chemická láska jako trám.

mrav
Nadpozemská drbna 28834 příspěvků 30.05.19 23:08

Každý vztah je jiný, nikdo nebude takový, jako ten předchozí. Musí ti ale nový partner sedět - bez toho by nemohlo být zamilovanosti. Já sám jsem ve svém věku 40 plus vdovec s malým dítětem. Kdybych hledal partnerku stejnou, jako byla moje zesnulá žena, nenašel bych. Naštěstí se našla žena, která mi sedí povahově a zamiloval jsem se. :mavam:

Ou
Echt Kelišová 7702 příspěvků 31.05.19 08:40

Tak láska je to co zůstane až vyprchají hormony a co vás drží pohromadě i přes hádky, rutinu a problémy. To že o toho druhého pečuješ a chceš pro něj to nejlepší. I když už nejedeš na drogách - tedy hormonech. Hormony jsou jen zamiloávní se. A stejně si většinou zamilovaná do představy, jakek by ten člověk mohl být, ne do skutečného člověka, takového, jaký je.

Jestli to z nudy a nedostatku smyslu zničíš, protože chceš motýlky v břiše, tak nebueš první ani poslední.

Jinak pokud se se současným partnerem naučíš skutečně otevřeně komunikovat o tom, co chcete a nechcete v sexu, tak i to fyzičko jde proměnit dost zajímavým způsobem.

Začti se třeba do téhle knihy https://www.kosmas.cz/…alni-extaze/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 20:27

A lze milovat někoho, i když vám tzv ne tak úplně „voní“? Víte jako milovat ho z největší části pro to, jaký je a ne z nějaké zvířecí chemie, vůně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama