Co je to vlastně melamin?

2748
8.6.08 22:07

Co je to vlastně melamin?

Chtěla bych se zeptat, zda někdo neví jaký je rozdíl mezi plastovým a melaminovým nádobím.?Zajímá mne hlavně melaminové nádobí ,jelikož jsem na netu nenašla pro mne dostatečnou odpověď na otázku,proč je vhodný pro děti? Je-li třeba vhodnější než plastové nebo je to vše na jednou brdo. My jíme zrovna z toho melaminového-dostali jsme ho jako dárek-a už delší dobu mi to vrtá v hlavě. Stále totiž neznám odpověď.
Už jsem také uvažovala o změně nádobí a upřímně se těším až dcera bude jíst z porcelánových jako my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
9.6.08 07:12

Nedávno byla reportáž v televizi o tom, že se z nějaké no name melaminové soupravy uvolňují fenoly. Já si teda myslím, že značkové dětské mističky jsou testované, že se tohle neděje, ale už jen to vědomí, že tu hmotu vyráběj za pomocí jedů mi důvěru v melamin obecně narušilo a všechny melaminové vařečky a dětské nádobí jsem dala pryč. Protože testování zjišťuje, že hodnoty fenolů jsou podlimitní, ale i pod tím limitem jsou to pořád jenom jedovaté fenoly…zlatej českej bílej porcelán

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.6.08 07:30

Tak já jsem přesvědčená, že melamin je taky plast, ne? A jak už bylo napsáno, z nekvalitního se uvolňují sajrajty. A jak poznat kvalitní je ve hvězdách. Já něco málo z melaminu mám, ale postupně se zas vracíme k porcelánu a české keramice. Katka

• Nahlásit
  • Citovat
2748
9.6.08 08:22

Čekám, že někdo řekne něco pozitivního, ale asi se nedočkám, tak zřejmě nádobí poletí do koše.
Ještě jsem se dívala na krabici, je to „made in china“ :? , ale co dneska není. NA krabici je navíc značka „Ce“ nebo tak nějak a o té jsem četla, že by měla být známkou zdravotní nezávadnosti. Nevíte o tom někdo něco? I když ti číňani si tam můžou napsat cokoli, že? A kdo zjistí, že i ta známka je tam oprávněně? :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.6.08 08:52

Melamin není plast. Má jiné vlastnosti.
Mně teda na tomhle nádobí vadí, že se nedává do mikrovlnky. On se totiž ten melamin zahřívá a jídlo v něm ne.

A nedávno říkali v tv že značka „Ce“ znamená známku evropské kvality, jenže to C a e musí být vedle sebe v nějaké určité vzdálenosti. No a Číňani tu značku napodobují a tvrdí, že znamená China export.
Prý to laik, když nemá obě značky vedle sebe, ani nepozná. To mi fakt hnulo žlučí. :evil:

Já mám teda melaminové mističky, ale nedávám do nich teplé jídlo. Jen třeba piškoty, lupínky......

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.6.08 09:29

My jsme měli soupravu zn. Chicco z melaminu a manžel tam dal přímo z hrnce chladnout horké špagety. Povrch talířku popraskal a vyloupal se až na obrázek.

Melamin nedoporučuju, ani polykarbonát. Jsou v tom fujtajbly. Výrobci sice dělají jako by nic, ale když člověk trochu pohledá po světě na internetu, tak už i Avent začíná řešit polykarbonát - materiál, ze kterého vyrábí lahvičky. Takže asi na té jedovatosti něco fakt bude.

http://www.avent.philips.com/…t_on_BPA.asp?…

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
2748
9.6.08 21:33

Tak vám díky za odpovědi, tak jsem se rozhodla že opravdu toto nádobí přestanu používat. Poohlédnu se zatím po plastových miskách( ne čínských) - už je mám vyhlédnuté- které se samozřejmě mohou ohřívat v mikrovlnce. Navíc budu mít o starost míň( rovnou sehřívat jídlo v misce.)
Ještě jednou díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.6.08 12:25

já nechci plašit a kazit někomu dobrý dojem z mikrovlnky, ale četla jsem, že mikrovlny úplně znehodnotí všechnu výživnou hodnotu ohřívaného jídla. Já jsem tak ohřívala synovi, když byla malej, ale pak jsem ji dala pryč a dalšímu dítěti už radši všechno dělala na vodní lázni.

• Nahlásit
  • Citovat
2748
10.6.08 20:45

Na každém šprochu, pravdy trochu. :wink: 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Milan_host
12.11.09 00:55

melamin

Raději bych dal přednost sklu a keramice.
Něco o melaminu je tady:
http://cs.wikipedia.org/…C3%ADn%C4%9B
http://cs.wikipedia.org/wiki/Melamin

• Nahlásit
  • Citovat
emilyi
11.5.11 10:53

no

nevím, proč by dcerka nemohla jíst z porcelánu a skla… vyrostly tak celé generace, ale naše mámy, a babičky nebyly líné a pohodlné a na děti v době jídla dohlížely..... navíc, děti si už od malička zvykají na kulturní stolování a mnoho věcí se s tím současně naučí. když uvidí, že při jeho odhození se rozbije, zjistí že nic není nerozbitné a bude se hledět chovat dobře..... :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
emilyi
11.5.11 10:59

a ještě něco

nechcete-li sklo či porcelán, co tak koupit.. tedy spíš sehnat smaltované… slováci je ještě dělají jestli budejováci nevím..a nejsou těžké, je to lehký plech osmaltovaný. Mně se nedávno podařilo koupit jejich pánev na smažení. Měly byste vidět ty nádherné palačinky… na rozdol od těch na nerezu či teflonu… nadýchané prostě bylada..... oni ti naši pra pra nebyli hloupí a ani líní jako většina z nás. navíc se velice lehce umývají

• Nahlásit
  • Citovat
dick
30.5.11 12:02

Dětem rozhodně ne

• Nahlásit
  • Citovat
aška
31.5.11 13:32

zvaž to sama, ale..

já bych ho po přečtení tohoto článk unepoužívala: http://www.ceskapozice.cz/…inove-nadobi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Odkaz
12.1.12 13:47

Tady celý text článku k dočtení

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama