Co je to vlastně za vztah?

evellyne
25.1.16 18:50

Co je to vlastně za vztah?

Ahoj, holky, dívky, ženy, prosím vás o radu, názor na jakýsi můj nový „vztah“- záměrně si tomu nedovolím říkat chození.
Scházíme se spolu necelé tři měsíce, vzhledem k pracovní vytíženosti obou naše setkávání mělo frekvenci 1× týdně, teď poslední dobou se to však zlepšilo. Spát jsme spolu začali až teď, je to fajn a myslím, že vyhlídka na zlepšení je dost nadějná :o)
Tohle všechno zní vcelku normálně, takže se asi ptáte, co řeším. K jádru pudla - vždycky jsem byla s klukama, kteří měli tak trochu sklony vlastnit mou duši a volný čas. Osobně jsem dost volnomyšlenkářská a po posledním rozchodu jsem si uvědomila, že tohle je fakt cesta do pekel a že potřebuji opak. Ten opak se našel, ale po předchozích zkušenostech najednou nevím jestli je to opravdu to ono.
Aneb, implementuji to na tuto konkrétní situaci. On je vlastně bohém, i když ne typický (podotýkám, že nehledám kluka za účelem založení rodiny, ale aby mi s ním bylo dobře). Každé to setkání je fajn, máme se o čem bavit, strašně mi jako chlap voní. Teď přijdou ta ALE, která mi jsou zvláštní. Zatím nikdy nic konkrétního nevyprávěl o své minulosti, co se týče bývalých vztahů a ani ho to nezajímá u mně. Zároveň nevím, co dělá v době, kdy se nevidíme, občas něco naznačí, ale není konkrétní - ale mně se také nevyptává. Nikdy se na konci setkání nedomluvíme na další, to je pak vždycky operativně přes SMS, takže já jsem po každém rande smutná než cokoli jiného. Co se týče těch SMS, tak skoro nikdy v nich nestojí zmínka o tom, jak se mám, vždy je to hlavně o upřesnění setkání…-někdy je schopný se i třebas 3 dny neozvat vůbec.
Jasně, zde vyplývá jasná rada vyříkat si to. Jenže - bude to znít divně, ale ono to tak nějak nejde. Na něm je znát, že fakt bere věci, jak jsou a je to takový klid, že mi prostě připravená slova naprosto zmizí z úst. Naposledy jsem se zmohla akorát na otázku, co tohle všechno vlastně znamená a on to pochopil trochu jinak, než jsem to myslela (něco ve smyslu, jestli hledal vážný vztah nebo co vlastně. Odpověděl mi, že mu nejde jen o postel, že to nemá ani ve zvyku se takhle s někým jen tak scházet, že je mu se mnou dobře a že je se mnou rád…a já už neměla sílu cokoli dál pitvat.
Holky, co tohle všechno vlastně znamená? Máte s někým podobným zkušenost? Jak se k tomu stavět? Mám to nechat plynout nebo něco udělat nebo zdrhat? Mám strašný strach, abych nakonec třebas nebyla jen přestupní stanice. Já nechci nic hrotit, jelikož ho nechci vyplašit, dokonce mi i ten jeho klid vyhovuje, ale ještě jsem tohle nikdy nezažila a nevím, jestli je tenhle vývoj dobrý. Ač cítím, že k němu už cítím asi až moc, kdyby se mě někdo i teď zeptal, jestli mám chlapa, nevím, co bych tvrdila, jelikož nechytám realitu. Nejsem skoro žárlivá, vlastně mi vyhovuje když si partner žije svým životem, ale také zároveň nějak se mnou, mám přehled, co dělá a tak…snad chápete.
Děkuji za jakýkoli názor!

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

evellyne
25.1.16 18:53

Pardon, že je to tu dvakrát, to nebyl záměr.

• Citovat
  • Upravit
16507
25.1.16 19:11

Asi je mu prostě s tebou hezky a víc neřeší :nevim: Možná žije víc přítomností, důvodů může být hodně. Zkusila bych z něj postupně dostat víc, zeptala bych se co dělá když má volno, jaký byl jeho poslední vztah, prostě normální otázky, žádná stíhačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6639
25.1.16 19:22

Myslim ze se ozyva tvoje stare ja ktere je zvykle na to vlastneni jako byli tvy byvali. Nech to plynout uzivej krasnych chvil a nezabij to zbytecnyma dramatama. Jé čerstva laska je nadherna uzij si to i s tim, ze nevis jak to dopadne, i s tou počáteční nervozitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
25.1.16 19:28

@evellyne tak zeptat se ho, jak se měl, co dělal, když jste se neviděli, to snad můžeš? Jestli tě zajímá i něco víc z jeho života, tak se prostě zeptej… probírat vzájemně své předchozí vztahy se mi zdá divné, já to nedělala nikdy a o svých předchůdkyních bych asi nějaké podrobnosti ani slyšet nechtěla…

Nechápu to s tím vyříkáním… co bys chtěla jiného slyšet, než že je mu s tebou dobře a že je s tebou rád? To je snad v tuto dobu akorát… já teda nejsem na takové ty mluvky, co na prvním rande začnou vykřikovat, že mě milují a že jsem jejich osudová žena a v smskách píšou „Miluji tě!!!“ se spoustou vykřičníků a tak… manžel mi taky říkal, že je mu se mnou dobře a že je se mnou rád… což je přece dobře… jsme spolu 11 let… mně na tom nepřijde nic divného, co píšeš… taky jsme se s manželem vidívali jen jednou týdně, o víkendu… pracoval jinde a domů jezdil jen na ty víkendy… a jak vidíš, vyklubal se z toho normální krásný vztah… no a třeba perlička… můj muž nerad píše smsky, takže maximálně tak napsal mail ohledně nějaké naší akce na víkend… smsky jsem mu psala já… většinou když jsem měla pocit, že by se mohl už ozvat, tak jsem mu něco napsala, nadhodila nějakou otázku… zpočátku o našich plánech na výlety a podobně… a on zavolal, domluvili jsme kdy a kde se sejdeme a bylo to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
25.1.16 19:38

Třeba tě něpotřebuje vlastnit, ale je taky možné, že udržuje paralelně i jiný vztah, kdoví…Je divné, že vůbec nemluví o svém soukromí. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12041
25.1.16 19:51

Kolik vám je???Mně to taky přijde takový „nedodělaný“ nebo jak to říct..na to že jste spolu 3 měsíce.
Mně by tohle asi nevyhovovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13779
25.1.16 20:21

Přijde mi divné, že nemluví o svém soukromí :think: zkusila bych se ho zeptat, opatrně pátrat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25537
26.1.16 07:29
@Regina Hero píše:
@evellyne tak zeptat se ho, jak se měl, co dělal, když jste se neviděli, to snad můžeš? Jestli tě zajímá i něco víc z jeho života, tak se prostě zeptej… probírat vzájemně své předchozí vztahy se mi zdá divné, já to nedělala nikdy a o svých předchůdkyních bych asi nějaké podrobnosti ani slyšet nechtěla…Nechápu to s tím vyříkáním… co bys chtěla jiného slyšet, než že je mu s tebou dobře a že je s tebou rád? To je snad v tuto dobu akorát… já teda nejsem na takové ty mluvky, co na prvním rande začnou vykřikovat, že mě milují a že jsem jejich osudová žena a v smskách píšou „Miluji tě!!!“ se spoustou vykřičníků a tak… manžel mi taky říkal, že je mu se mnou dobře a že je se mnou rád… což je přece dobře… jsme spolu 11 let… mně na tom nepřijde nic divného, co píšeš… taky jsme se s manželem vidívali jen jednou týdně, o víkendu… pracoval jinde a domů jezdil jen na ty víkendy… a jak vidíš, vyklubal se z toho normální krásný vztah… no a třeba perlička… můj muž nerad píše smsky, takže maximálně tak napsal mail ohledně nějaké naší akce na víkend… smsky jsem mu psala já… většinou když jsem měla pocit, že by se mohl už ozvat, tak jsem mu něco napsala, nadhodila nějakou otázku… zpočátku o našich plánech na výlety a podobně… a on zavolal, domluvili jsme kdy a kde se sejdeme a bylo to…
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evellyne
26.1.16 08:36

@Regina Hero děkuju, potřebovala jsme trochu nakopnout a srovnat si myšlenky, tohle mi dost pomohlo.

Děkuji všem!:)

• Citovat
  • Upravit
kdochcekam
26.1.16 08:50

@evellyne scházíte se tři měsíce a dříve jednou týdně? Poslední dobou se to zlepšilo znamená co? Co bys chtěla o něm znát, když jste se viděli párkrát? Jak trávíte ten čas spolu? Z toho co píšeš vyplývá, že nebyl prostor na nějaké poznání světa toho druhého. Jsi volnomyšlenkářská, ale vadí ti, že má malý zájem o tvůj život? To je snad trochu rozpor ne? Myslím, že se příliš zabýváš sama sebou a nejsi dost spontánní, což v lásce docela hapruje. Osobně tydle moderní vztahy nechápu. S manželem jsme se viděli jednou a od té doby jsme si psali stovky zpráv do dalšího setkání. Psal mi co jedl a co si dáme spolu, co ho napadlo, že bysme mohli prožít, jestli mám chuť na tohle nebo mě baví tamto, kdo ho naštval kdo ho rozesmál…stejně tak i já. Dělili jsem se o všechno co jsme prožili. nechápu tydle „vztahy“ kde jsou lidi tak studení a sebestřední a o druhého se nezajímají…bylo by mi z toho smutno.
Těžko říct jak to máte vy. Píšeš, že se vídáte už častěji, tak třeba to u vás teprve propukne. Důležité je, abys byla šťastná. :kytka:

• Citovat
  • Upravit
evellyne
26.1.16 08:55

@Regina Hero děkuji za názor, dost mi to srovnalo myšlenky a uklidnila jsem se.

Děkuji všem za názory!

• Citovat
  • Upravit
9654
26.1.16 11:06

No uvidíš, jak se to vyvrbí, je to teprve na začátku…ale za sebe musím říct, že jsem před týdnem podobný ˇvztahˇ ukončila a taky jsem pořád čekala, že se to nějak rozjede a vyvrbí…no nevyvrbilo a já se akorát jen trápila a přemýšlela, co dělám blbě…prostě to nikam nevedlo, bylo to o ničem a takové vlažné, vím, že jsem udělala dobře, že jsme to skončila. On byl teda dlouhý čas jen můj milenec, byla jsem zadaná…ale pak jsem se rozešla s přítelem a asi jsem tak trochu doufala, že to mezi námi nabere na intenzitě, ale nenabralo a mě už nebavilo pořád na něco čekat a navíc jsem si tím třeba blokovala cestu někomu, kdo by to se mnou myslel vážně..jemu to vyhovovalo, byl to workoholik a potřeboval asi někoho, kdo na něj bude čekat, aby měl zajištěný sex…a kdybych to dokázala brát jako on, tak by to yblov pohodě, protože ten sex byl super, jenže já si čím dál víc uvědomovala, že mi na něm záleží a že už mi to takhle nestačí, vidět se jednou za měsíc…jenže on mi nemohl nic víc nabídnout, byl pořád na cestách, samá práce, takže pro mě to byla jasná volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25537
26.1.16 11:34
@Sonarka píše:
No uvidíš, jak se to vyvrbí, je to teprve na začátku…ale za sebe musím říct, že jsem před týdnem podobný ˇvztahˇ ukončila a taky jsem pořád čekala, že se to nějak rozjede a vyvrbí…no nevyvrbilo a já se akorát jen trápila a přemýšlela, co dělám blbě…prostě to nikam nevedlo, bylo to o ničem a takové vlažné, vím, že jsem udělala dobře, že jsme to skončila. On byl teda dlouhý čas jen můj milenec, byla jsem zadaná…ale pak jsem se rozešla s přítelem a asi jsem tak trochu doufala, že to mezi námi nabere na intenzitě, ale nenabralo a mě už nebavilo pořád na něco čekat a navíc jsem si tím třeba blokovala cestu někomu, kdo by to se mnou myslel vážně..jemu to vyhovovalo, byl to workoholik a potřeboval asi někoho, kdo na něj bude čekat, aby měl zajištěný sex…a kdybych to dokázala brát jako on, tak by to yblov pohodě, protože ten sex byl super, jenže já si čím dál víc uvědomovala, že mi na něm záleží a že už mi to takhle nestačí, vidět se jednou za měsíc…jenže on mi nemohl nic víc nabídnout, byl pořád na cestách, samá práce, takže pro mě to byla jasná volba.

Tak ty už nemáš přítele, ani milence. A co děti mají si kde hrát? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9654
26.1.16 14:41
@Honza 12 píše:
Tak ty už nemáš přítele, ani milence. A co děti mají si kde hrát? :lol:

No ono je to trošku jinak, ale já to tu nechci rozebírat, zatím… :mavam: Mohla bych být ukamenována :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama