Co je to za rostlinu? Prosím, poraďte než zdechne :D

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 08.08.18 14:18
Co je to za rostlinu?...Prosím, poraďte než zdechne :D

Prosím.. Tuto rostlinu jsem dostala už před nějakým tím rokem, ale nevíme co to je :D dost usychají listy a nevíme jak se ji postarat o dobré „zázemí“ :D

Reakce:
luccifera
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.08.18 14:20

Mohla by to byt obyc dracena

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 08.08.18 14:22

Dracena to neni urcite. Zkusim pohledat.

Popokatepetla
Závislačka 3181 příspěvků 08.08.18 14:23

Je růžová nebo to je jen blbě vyfoceno?

Popokatepetla
Závislačka 3181 příspěvků 08.08.18 14:25

mohla by to být Agleonema

Swift
Závislačka 4157 příspěvků 08.08.18 14:25

Byla přesazována? Kolik má světla?

Swift
Závislačka 4157 příspěvků 08.08.18 14:28

Odkaz nechat z důvodu citace, někteří necitovali a přišli o koryto :lol:
http://www.katalog-rostlin.cz/…romante.html
Edit na správnou kytku.
Stromanthe sanguinea
Stromante
stanoviště: stín-polostín zálivka: občasná + mlžení výška: 31-60 cm barva: bílá, červená, zelená okrasná: listem

Popis a péče

Pochází z Jižní Ameriky. Stromanthe je teplomilná. V létě je optimální teplota 20 až 30°C, v zimě 18 až 20°C. V jakémkoliv ročním období je její minimum 18°C, je citlivá na průvan a prudké poklesy teploty. V zimě by se rostliny neměly umisťovat do blízkosti oken a je dobré vyvarovat se studeného vzduchu z nezaizolovaných okenních rámů. Stromanthe má ráda rozptýlené světlo nebo lehký polostín. Při ostrém světle a na příliš tmavém stanovišti se ztrácí zbarvení listů. Stromanthe patří ke stinným, ale ne stínomilným rostlinám. Většina rodů Stromanthe se zdobenými tříbarevnými listy potřebuje intenzivnější osvětlení. Stromanthe vyhovuje mírná, v zimě omezená zálivka. Zalévá se pouze měkkou a teplou vodou. Stromanthe, tak jako všechny marantovité, má ráda velmi vysokou vlhkost vzduchu, až 90 %. Nezbytné je pravidelné rosení listů. Nádoba se umisťuje na misku s mokrými oblázky, obkládá rašeliníkem, který se také pravidelně rosí. Stromanthe od března do srpna přihnojujeme každé dva týdny poloviční dávkou tekutého hnojiva pro pokojové rostliny okrasné listem. Rostlina je citlivá na nedostatek nebo nadbytek hnojiva.

Příspěvek upraven 08.08.18 v 14:47

zuzikka
Kecalka 382 příspěvků 08.08.18 14:29

Je to Stromanthe.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 08.08.18 14:34

Je právě ze spodu listů taková červeno fialová ale vrchní listy má všelijaké zeleno žluto bílé, žíhané :D :D :D Mě sice umřel už i kaktus, ale myslím si, že se o ni pěkně starám :D dost suchých listů jsem dnes ustřihla a ty co vidíte nejsou taky úplně zdravé :D nevím jak ji přesadit zda potřebuje hodně volnosti apod.. Kořeny procedila přes ty dírky v květináči a udělala si další pod miskou :D Tak právě nevím co s ní :D ale budu muset přesadit všechny kytky doma. no nevím, či mi potom nějaká zůstane, nevím zda se na tom dá něco zkazit, v životě jsem to nedělala :D

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 08.08.18 14:36
@zuzikka píše:
Je to Stromanthe.

Je to ona! díky :D aspoň podle obrázku na netu souhlasí :D

Teď jen prostudovat, co s ní :D

zuzikka
Kecalka 382 příspěvků 08.08.18 14:38

Přesaď ji do o 2 cm většího květináče. Pěstuje se podobně jako maranta, tzn. světlé místo, ale né přímé sluneční paprsky. Má ráda hodně vzdušné vlhkosti. V těchto vedrech je dobré ji každý den rosit. Není to zrovna kytka pro začátečníky.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 08.08.18 14:41
@zuzikka píše:
Přesaď ji do o 2 cm většího květináče. Pěstuje se podobně jako maranta, tzn. světlé místo, ale né přímé sluneční paprsky. Má ráda hodně vzdušné vlhkosti. V těchto vedrech je dobré ji každý den rosit. Není to zrovna kytka pro začátečníky.

jj díky :D už čtu, že při nedostatečné vlhkosti začínají okorat listy a špičky :D to vypadá, že je hodně na suchu :D tak budu každý den rosit.. Myslíš, že se ty listy spraví? nebo ty listy zůstanou takové sucho živé :D

zuzikka
Kecalka 382 příspěvků 08.08.18 14:45
@Andrea.Tom píše:
jj díky :D už čtu, že při nedostatečné vlhkosti začínají okorat listy a špičky :D to vypadá, že je hodně na suchu :D tak budu každý den rosit.. Myslíš, že se ty listy spraví? nebo ty listy zůstanou takové sucho živé :D

To už se nespraví, ale jakmile jí narostou mladé, tak bych ty oschlé ostříhala.

zuzikka
Kecalka 382 příspěvků 08.08.18 14:49

Každopádně přeju, aby se pěstování dařilo. Je to krásná kytka :kytka:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 08.08.18 15:34

Můj zahradník tipuje calatheu, ale postup bude stejný - rosit a polostín.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >