Co je to za strom? Je jedovatý?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MishellW
Povídálka 49 příspěvků 10.04.19 19:33
Co je to za strom? Je jedovatý?

Prosím prosím poraďte co je to za strom a jestli je jedovatý? :nevim: já sem na to nikdy moc nebyla a potřebuji větvičky do terarka pro chamíka :) děkuji

Reakce:
Ekaterina
Kecalka 273 příspěvků 10.04.19 19:41

Vrba jíva?

czaky
Závislačka 2602 příspěvků 10.04.19 19:44

Vrba a pokud vim, jedovata neni… bejvaly doby, kdy z toho deti delaly pistalky a nevim ze by se nekdy nekdo otravil.. nadruhou stranu nevim co je chamik ani jestli takovou vetvicku sezere nebo pouzije jako splhadlo nebo co :)

Kriss Tina
Extra třída :D 10163 příspěvků 10.04.19 19:47

To je vrba, jedovatá by být neměla (aspon pro lidi) co to udělá s chameleonem jestli to sežere si netroufnu rict :D

Tarjei
Závislačka 4806 příspěvků 10.04.19 19:53

@czaky chameleon a ne, větve nezere :D

Janli
Echt Kelišová 8475 příspěvků 10.04.19 19:53

Je to vrba, jedovatá není, ale chameleonovi bych ji nedávala. Kůra obsahuje chinin. Tohle by by byl spíš dotaz na chovatele chameleonů…

Tarjei
Závislačka 4806 příspěvků 10.04.19 19:53

@Kriss Tina chameleoni vetve nezerou. Ani listy. Nic rostlinného.

MishellW
Povídálka 49 příspěvků 10.04.19 19:56

Děkuji, myslela jsem si to, ale ruku do ohně bych za to nedala :D.. No oni pisou ze jemu je to jedno jaké větve, že to nežerou no.. ale zase když sem kupovala kytku, tak sem četla že nesmí být jedovatá že ji můžou okusovat :think:

AnastazieB
Echt Kelišová 8667 příspěvků 10.04.19 19:58

@MishellW pro chameleona bych spíš hledala suché větve na zemi v lese. Tohle je naprd, tenké, bude se to moc ohýbat a nebude ti to v teráriu držet.

moje prdelky
Závislačka 3707 příspěvků 10.04.19 20:09

@MishellW nemám chamíka, ale leguána a tomu dávám žrát listy z vrby a chutnají mu. Jestli jsi chtěla na šplhání, strach bych z toho neměla.

phoma
Echt Kelišová 7960 příspěvků 10.04.19 20:12

Bracha ma a dava jim vrbu ale oloupanou z kury zitra muzu zjistit vic

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 10.04.19 20:32

To je vrba křehká. Obsahuje kyselinu salicylovou (celá rostlina, ale kůra nejvíc), to je něco jako Aspirin. Tak si zjisti, jestli nejsou chameleoni citliví na Aspirin. ;)

edit.: Jo a jmenuje se vrba křehká, protože je křehká. ;) Takže na lezení to nebude nejvhodnější.

yarenka777
Kecalka 231 příspěvků 1 inzerát 10.04.19 21:16

Leguáni zelení patří do skupiny velkých, býložravých ještěrů, jejichž tlusté střevo je speciálně přizpůsobené k trávení rostlinné vlákniny (celulozy).V jeho záhybech se nachází 3-6 půlměsícovitých chlopní (řas), které umožňují pomalý průchod potravy a obsahují velké množství potřebných střevních bakterií (mikrofloru), které celý proces trávení umožňují. Tyto bakterie pak zjednodušeně vyrábí důležité bílkoviny. Malí leguánci se líhnou z vajíček bez této mikroflory a musí si bakterie obstarat – v přírodě získávají často tuto mikrofloru požíráním trusu dospělých leguánů.
Jelikož jsou leguáni listožravá zvířata a vzhledem k našim dosavadním zkušenostem doporučujeme, aby hlavní složku celkové stravy tvořili právě zelené listy a listová zelenina (i cca 75 – 85%).
Všeobecně platí, že divoce rostoucí rostliny jsou velmi vhodné a obsahují minimum látek, které by mohly škodit (samozřejmě jak které). Pozor si dejte na celou čeleď Brassicae, rostliny této čeledi se vyznačují vysokým obsahem šťavelanů a oxalátů. Vyvarujte se také přílišnému zkrmování salátů, které mají naprosto minimální podíl výživných látek a pozor si dejte i samozřejmě na to, kde rostliny sbíráte (ne u silnic, na velkých polích apod.). Zkrmovat můžete listy listnatých stromů, jež jsou pro leguány stravou přirozenou (ovocné stromy, lípa, bříza atp.). Ne všechny listy stromů jsou vhodné, vyvarujte se listům, obsahujícím příliš mnoho silic (např. ořech).
Spoustu listové i jiné zeleniny si pak můžete samozřejmě pěstovat sami.
Ostatní zelenina
Veškerou kořenovou zeleninu doporučujeme strouhat nebo krájet na malé kousky, podle tvrdosti „dužiny“. Většina druhů zeleniny obsahuje příliš mnoho fosforu a málo vápníku, proto nedoporučujeme zkrmovat tuto zeleninu denně.
Ovoce
S ovocem opatrně, obsahuje velké množství vody a cukru. Vysoký obsah cukru může způsobit přílišné zmnožení střevních bakterií a ty pak následně způsobí vážné problémy s plynatostí. Většina ovoce také obsahuje nepřípustné množství fosforu a jsou většinou bez důležitějších živin – proto jej nabízejte spíše jako pamlsek, pro zpestření stravy nebo za situací, kdy je potřeba rychleji doplnit cukry.
Přehled nejběžnějšího ovoce.
Výhonky
Výhonky jsou dobrým zdrojem bílkovin, nicméně obsahují mnoho fosforu a velmi málo kalcia. Doporučujeme výhonky krmit jen příležitostně, jako zpestření stravy nebo jako dotaci proteinů.
Mezi nejznámější, lehce dostupné druhy výhonků patří:
alfa alfa výhonky
mungo výhonky
výhonky čočky
výhonky hrášku
pšeničné klíčky
a další…

Váš příspěvek
Reklama