Reklama

Co je to za vyrážku?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarcik
Povídálka 23 příspěvků 10.06.09 22:48
Co je to za vyrážku?

Ahoj všem, vím že jste to tady už určitě probírali, ale prosím Vás o shovívavost.Mám 4 měsíčního synka a jak jsem psala do fora miminko, má drsnou pokožku na tvářích. Není vůbec zarudlá ani mokvající. Jsou to takové mini pupínky v barvě kůže. V odpovědích se schodovali, že se jedná o začínající atopický ekzém. Teď se mu po těle (úplně všude) rozmohla dle mého jiná vyrážka. Ty pupínky (cca půl milimetrové) nejsou (zatím) tak blízko sebe, jsou červené a v porovnání s pupínky na pokožce mi přijdou že je to něco jiného. Jsou po těle rozesety docela rovnoměrně, nemohu říct, že by se v některých místech shlukovali. Myslela jsem že AE způsobuje místa, která se loupaní mokvají nebo jsou zarudlá. Mne tahle vyrážka přijde jako kopřivka. Nevím. Nejsem v tom zběhlá. Myslíte že je to opravdu AE? Zatím to mažu Excipialem a koupu malého v mandlovém oleji. Snad to pomůže, ale dva dny potírám a nic, kdy se to zlepší?Díky za názory Jarča

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 10.06.09 23:06

Jarčo, především si myslím, že poznat jakoukoliv vyrážku po internetu je dost těžké. takže být tebou, zašla bych synka ukázat dětské dr., která tě nasměruje dál…

dnes se vůbec všechno pojmenuje jako atopický exém a ne vždy to tak je, a tak bych se raději svěřila lékaři-…

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 10.06.09 23:42

Urcite bych zaskocila za dr, at se koukne.

Ale moje zkusenost s AE - nejdriv na tvarich, svadelo se na novorozenecke akne, pak v podstate promoreny cely povrch tela pupinky, pozdeji vysuseni kuze a klasicky AE, ktery nam neustale koluje po tele. Uz ho mel snad uplne vsude, momentalne ho mame na dlanich. :roll:

Takze o AE urcite jit muze, nicmene bych zaskocila za odbornikem! :wink:

Lucink_a
Kelišová 6471 příspěvků 11.06.09 08:19

Ahoj Stazi, přesně to co píšeš máme asi my, pořád mi dr. říká, že to je novorozenecké akné, ale teď na očima a kolem pusinky, teď jsem si všimla, že má suché nohy a na kolenou ty samé pupínky, nejsou červené ale také v barvě kůže a na dotek drsné. Nevím jestli se nemám vyprdnou na dětskou a mazat na kožní. :roll:

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 11.06.09 09:57

Tak já bych to taky po zkušenostch spíš viděla na AE. Mám však pocit, že dnes se AE pojmenovává kdejaký ekzém, kde není jasná diagnoza :? Náš Saša má on 5ti týdnů novoroz. akné na tvářích, dosud ho však má. Už se nám to daří mít pod kontrolou, ale je to v blbém místě, takže si to pořád odírá, jak se snaží lézt, slintá po tom a spí také na boku, takže to léčíme pořád znovu a znovu :evil: Začíná to vždy pupínky, které se pak slijí a musí se sloupnut, pod tím je normální kůže. Několik měsíců jsem hledala, co to je a na AE to nwvypadalo. Musím vysušovat a až to je bledé a téměř pryč, tak promazávat. Nemokvá to, nepraská a ani to už moc nesvědí. Pořád jsem to léčila sama s pomocí naší mudry, nakonec jsem byli konečně před týdnem na kožním. Hmmmmm … pořád mě doktorka chválila, jak se o to starám a že vlastně už vím, jak na to 8O . Řekla mi, že je to „lehká forma ekzémku a že se to časem zmizí“ :roll: , ovšem do papíru napsala AE. Něco mi na to dala - tekutý pudr a vosk na promazávání a na koupání Balneum Hermal a mám pokračovat v čištění a obkladech černým čajem, sem tam můžu použít i „Jarischovku“. Hmmm … to dělám už dlouho a moc to pomáhá, ten vosk mu to však zhoršuje, takže dál pokračuji v krému, který mu pomáhá už dlouho - Nivea baby Nutri sensitive SOS krém a léčím tedy i nadále sama :D S tím tekutým pudrem pozor, používat jen velmi tenkou vrstvu a jen krátkou dobu - vysušuje až moc, stejná látka je obsažená v černém čaji, ale je to méně koncentrované, takže se to může používat každý den - to mám od mudry.
Jo a taky se malýmu udělal před páe týdny „ekzém“, ale úplně jiný, v ohybu zápěstí a trošku v loketním ohybu, jsou to však jen malinkaté pupínky barvy kůže, nesvědí, kůže je hladká a normální - je to prý součást toho ekzému ve tvářích. Tak na to používám 2× denně ten vosk a je to pryč :nevim:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 11.06.09 19:25

Nase mala mela neco podobneho,mudra mi stale tvrdila ze je to novorozenecke akne a ze samo zmizi :roll:
No ja necekala na to aby samo zmizelo a zasla na kozni protoze mi bylo priserne lito Emicky a toho jak ma hroznou pusinku.Dr mi dala masticku,navic jsem zmenila UM a bylo po problemech.

BYt tebou urco bych zasla k mudre.Dle popisu se da na netu tezko poznat o co presne jde.

Jarcik
Povídálka 23 příspěvků 11.06.09 23:50

U doktorky jsem byla. Říkala, že má jen sušší pokožku a dala mi na to mandlový olej do koupele a mast s mandlovým olejem. Zatím nic z toho nezabralo. Asi se vydám na kožní. Je fakt, že tam by to mohli konečně odhalit. Je mi brouka líto, když ho tak vidím a nevím jak mu pomoct. Jarča

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 15.06.09 22:56

Zkus kouknout do fotogalerie pod atopický ekzém, třeba tam najdeš, že je to podobný AE, nebo taky ne (což bych ti přála nejvíc!). Kožní ti to však potvrdí na 100%.

https://www.emimino.cz/modules.php?…

pet

Jarcik
Povídálka 23 příspěvků 15.06.09 23:52

Tak jsem na ty fotky koukla. Ta Vítkova vyrážka vypadá trochu jinak. Doufám, že se to ještě nerozjede. :( Jinak mažu, to co mi doktorka předepsala, ale zatím žádné úspěchy nemám. Sice se to nehorší, ale ani nelepší. Tvářičky má strašně suchý, ale nejsou vůbec zarudlý a ani ne nějak výrazně neloupou. No uvidím co řekne dr. Dám tomu ještě týden a když se to i přes to nebude vyvíjet, poletím na kožní.

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 16.06.09 13:52

Jarko, já bych v téhle fázi, raději zašla pro klid duše za kozní.Ono líp se jakýkoliv ekzém řeší ze začátku než v nějké akutní fázi. A ještě dotaz - neměnila jsi v poslední době prací prostředek? Pokud nekojíš, zkus změnit UM, vážně to může být někdy i reakce na něj.

Taciras
Extra třída :D 10923 příspěvků 06.12.13 20:47

Osobní informace - příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 01.01.17 v 17:55

Kelsey
Hvězda diskuse 44447 příspěvků 06.12.13 20:53

@Saricat
něco takového měla starší dcera, nevím s čeho to bylo, dětská říkala možná alerie na nějaké potravinářské barvivo nebo nějakou sladkost
No dětská ji na to dala nějako Linola nebo jak se ta mast jmenovala (promiň už si přesně nepamatuju název, je to 2r. zpět) a taky jsme to měli mazat obyčejnou modrou indulonou, že je hodně mastná a pomohla.

Taciras
Extra třída :D 10923 příspěvků 06.12.13 21:01

.

Příspěvek upraven 21.01.17 v 19:56

wladka73
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 07.12.13 09:25

@Saricat Něco podobného má syn na tvářích ale mnohem horší. U nás je to atopický ekzém. Ten se může ukázat kdykoli. Snad to bude jen nějaká vyrážka.

Alushka.S
Kecalka 226 příspěvků 09.07.17 19:28
Vyrážka na hrudníčku a bříšku

Zdravím, prosím, nevíte co by to mohlo byt za vyrážku? Dcera (necelé 2 roky) to ma na hrudníku a bříšku. U doktorky jsem byla a podle ní prý alergie. Předepsala Fenistil, ale zlepšení nenastalo, naopak. Za jak dlouho po tom Fenistilu by melo nastat zlepšení? Je to jakoby krupicka, nejdříve to byly jednotlivé pupínky, ted se to jakože zacina slevat.
Mazaly byste to něčím?
Předem díky za každou užitečnou radu. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >