Co je tohle za rostlinu?

30.7.19 09:31

Co je tohle za rostlinu?

Sestra ji donesla ze školy. Nějak rychle se rozrostla. Zajímalo by mě co je to za květinu. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30.7.19 09:32

Tahle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
30.7.19 09:36

@Eyeofthestorm kalisie vonná nebo též voňavá je považována za téměř zázračnou rostlinu. Mohou za to její mimořádné léčivé účinky. Ty potvrdil i podrobný výzkum. Kalisie vonná se dá pěstovat i v našich podmínkách a lze jí používat nejenom jako lék, ale i jako účinnou prevenci. Pro rostlinu se užívá také téměř pohádkové označení: zlatý vlas.

Rostlina pochází z Mexika a tropických oblastí Ameriky. Zde roste kalisie vonná ve stínu zdejších vysokých stromů a keřů. Ke svému životu potřebuje hlavně tři věci: vlhko, teplo a nepřímý sluneční svit. Prudké slunce listy často spálí. Tato silná, vytrvalá rostlina má dva typy výhonů: vertikální a horizontální. Vertikální výhony mají tmavě zelené masité listy o délce zhruba 30 centimetrů a šířce cca 5 centimetrů, které se na výhonu střídají ve dvou řadách. Výhon dorůstá až metrové výšky a je podobný kukuřici. V dospělosti rostliny vyrůstají z hlavního výhonu výhony horizontální. Jsou to liánovité, nafialovělé oddenky, které jsou složeny z kolínek, ukončených listovou rosetou. Podle léčitelů jsou nejúčinnější právě tyto výhony, pokud rostou na oddencích s aspoň devíti kolínky hnědofialové barvy. Listy kalisie jsou naproti tomu o něco méně účinné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.19 18:28

Ahoj, prosím na zahradě mi cosi roste, mám děti tak se bojím…nevíte co to muže být a jak je zlikvidovat? děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
177
31.8.19 18:38

Vypadá to jako lilek černý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16484
31.8.19 19:03

Lilek černý. Vytrhat, vyházet, je jedovatý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.19 21:18

@Janli děkuji moc, snad se toho zbavím, děti si tam chodí hrát :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.9.19 21:09

A co je toto za rostlinu/keř? to nám roste na zahradě taky díky..

• Citovat
  • Nahlásit
16484
1.9.19 21:23

Cesmína modrá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12486
26.2.20 13:33

Co je to za pokojovku?

Prosim pozna nekdo jmeno tehle rostliny? Prachu na ni si nevsimejte, je zaprasena od prestavby a zrovna jsem ji adoptovala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
13.5.20 11:35

Obnovuji diskuzi

Prosím vás, neví někdo, jak se jmenuje tato rostlina? Díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
13.5.20 11:37

@KovarovaV to je rhipsalis :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
13.5.20 11:42

Tu máme taky doma :palec: Česky se jí říká věšák :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
13.5.20 11:44

Jéé díky moc holky :) Je to ohrmoný držák, jako jediná kytka mi vydrží přes léto na jihovýchodním okně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2126
13.5.20 12:16

Tak já se taky přidám. Dostala sadičku od známé čehosi. Buď je to zelenina nebo bylinka. Prý si to dává i do salátu a je to zdravé :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama