Co je třeba dodat na OSSZ k čerpání RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 23:54
Co je třeba na OSSZ k čerpání RD

Dobrý den. V pondělí se chystám na okresní správu sociálního zabezpečení, abych si vyřídila potřebné formuláře k čerpání rodičovského příspěvku. Stačí když si s sebou vezmu rodný list malého, občanku a vyplněný formulář Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši RP? Nebo je třeba ještě nějakého potvrzení od zaměstnavatele (když mi PPM vyplácí OSSZ)? Děkuji za zkušenosti. Nerada bych si něco zapomněla, když je ta OSSZ ode mne 2 hodiny cesty vlakem.

Reakce:
PapeJ
Ukecaná baba ;) 2145 příspěvků 13.04.19 00:09

Já tedy před skoro třemi lety žádala o rodičák na úřadu práce :nevim:. Pracovala jsem taky na OSSZ, tam jsem pouze žádala o proplacení dovolené a nahlásila do kdy budu na rodičáku. Potvrzení od zaměstnavatele si myslím vyžádal úřad práce, já to nedokládala.

zelfka
Kecalka 124 příspěvků 13.04.19 00:22

Ahoj, a proc tam jedes kdyz to mas tak daleko? Normalne jim tam zavolej a oni ti to pak poslou postou. Ja jsem jim posilala predvyplneny formular mailem a oni mi to pak poslali zpet postou…

S tim si pak skocis na UP v miste bydliste…

1mila2
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 13.04.19 03:42

Ahoj, resila jsem to v cervnu 2018 a v lednu 2019 :lol:
V cervnu jsem jim zavolala a pani mi rekla, at ji poslu postou ten papir Potvrzeni o naroku…, do tydne jsem mela papir zpatky. V lednu jsem tam ani nevolala, jen jsem to poslala, a za tyden uz to bylo taky zpatky. Ted to jdu resit znovu a zase to bude postou :lol: pokazde to byla jina OSSZ (Jicin a Praha). Takze sed s mimcem v klidku doma :kytka:
Jo a krom toho formulare jsem teda neposilala vubec nic :oops:

alialiali
Kecalka 339 příspěvků 13.04.19 13:45

Tak pokud si bude zakl. rovnou vyřizovat i rp na úřadu práce tak klidně osobně na OSSZ a pak hned na up. jinak můžeš na jakoukoli pobočku ossz osobně, poštou musíš kontaktovat jen tu pod kterou spadá tvůj zaměstnavatel (takže nejlépe předem zavolat(napr v Praze), nekde po tobě chtějí poslat poštou ty tvoje údaje+ tvoji adresu, někde ti to pošlou rovnou oni sami když jim to buď posles emailem nebo sdělis po telefonu.)

1mila2
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 13.04.19 14:13

@alialiali jakoze ji to potvrdi i jina OSSZ?

alialiali
Kecalka 339 příspěvků 13.04.19 14:58
@1mila2 píše:
@alialiali jakoze ji to potvrdi i jina OSSZ?

Jo takto mi to řekli po telefonu

Váš příspěvek
Reklama