Co je vektorová vakcína?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
129
30.10.21 18:30

Co je vektorová vakcína?

Dobrý večer,
V jiné diskuzi se některé zmiňují o vektorově vakcíně. Co je to za vakcínu? Tu neznám a strýček Google toho moc nenapíše o ní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
327
30.10.21 18:33

Strýček Google toho píše dost :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
30.10.21 18:34

@MiaBea nikde jsem o ní nedocetla. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28268
30.10.21 18:41
@ZuzannaEi píše:

ten dotaz nemyslíš vážně? že ne?
už minimálně rok se píše o vektorové vakcíně víc než dost, a jestli na tvém Google nic není, tak ho běž reklamovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
30.10.21 18:41
@ZuzannaEi píše:

Tak si dej google.cz tam dej vyhledat vektorová vakcína a čti. Fakt to tam je, t dka jsem to zkoušel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
30.10.21 18:51

@stinga @Cenarius myslím to vážně. To je ten pfizer Astra zrneca nebo Johnson?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
30.10.21 18:55

@ZuzannaEi sorry, ale fakt za tebe neumím požívat tvůj mozek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
30.10.21 18:57

Něco jsem vycetla, že má nežádoucí účinky tts - to ani nevím co je.
Já tomu nerozumím, co je to za vakcínu :zed:
Ještě si tu myslíte, že si dělám srandu :,(
Snad zavolám do očkovacího centra co je to vektorová vakcína. Že fakt nevím, nedělám si srandu a na netu mi nevěří, že se v ní nevyznám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2885
30.10.21 18:58

Snaha rozpoutat další očkovací diskusi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2885
30.10.21 19:00

Ale budiž, tak tu hru budu hrát s tebou :mrgreen:
Virové vektorové vakcíny.

Tento druh vakcín používá jiný oslabený nepatogenní virus jako vektor neboli nosič. V případě vakcín proti onemocnění COVID-19 je takovým virem nejčastěji adenovirus, který je upraven a slouží jako vektor potřebné genetické informace. Geneticky upravený adenovirus se dostane do buněk, které pak na základě vnesené genetické informace produkují proteiny koronaviru. Jako reakci na tyto proteiny začne tělo generovat bezpečnou imunitní odpověď. Nevzniká tedy onemocnění, ale je stimulována imunitní odpověď, která v ideálním případě chrání příjemce před budoucími setkáními se skutečným virem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
30.10.21 19:08
@Jahru píše:
Snaha rozpoutat další očkovací diskusi?

Neeee, fakt nevím a co se píše tomu nerozumím. Myslím to fakt vážně. Já fakt zítra zavolám do centra ať mi to řeknou. Že na netu si myslí, že si buď dělám srandu nebo jde mi o to rozpoutat další diskuzi. Mě jen zajímá co to je za vakcínu.

Příspěvek upraven 30.10.21 v 19:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
30.10.21 19:11
@Jahru píše:
Ale budiž, tak tu hru budu hrát s tebou :mrgreen:
Virové vektorové vakcíny.Tento druh vakcín používá jiný oslabený nepatogenní virus jako vektor neboli nosič. V případě vakcín proti onemocnění COVID-19 je takovým virem nejčastěji adenovirus, který je upraven a slouží jako vektor potřebné genetické informace. Geneticky upravený adenovirus se dostane do buněk, které pak na základě vnesené genetické informace produkují proteiny koronaviru. Jako reakci na tyto proteiny začne tělo generovat bezpečnou imunitní odpověď. Nevzniká tedy onemocnění, ale je stimulována imunitní odpověď, která v ideálním případě chrání příjemce před budoucími setkáními se skutečným virem.

No dobře, ale pořád tomu nerozumím. Takže je lepší nebo horší než pfizer, atra žen., Johnson?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28268
30.10.21 19:12
@ZuzannaEi píše:
Neeee, fakt nevím a cose píše tomu nerozumím. Myslím to fakt vážně. Já fakt zítra zavolám do centra ať mi to řeknou. Že na netu si myslí, že du buď dělám srandu nebo jde mi o to rozpoutat další diskuzi. Mě jen zajímá co to je za vakcínu.

@Jahru ti to ale v příspěvku nad tebou teď napsala 8o ty neumíš ani číst? jestli to nechápeš, co to znamená, to ale není chyba @Jahru ani Google

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2885
30.10.21 19:15
@ZuzannaEi píše:
No dobře, ale pořád tomu nerozumím. Takže je lepší nebo horší než pfizer, atra žen., Johnson?

Víš co je to trojský kůň? Vektorová vakcína je něco podobného. Vezmou virus, na který je solidní imunitní odpověď a není nebezpečný, trochu ho vykuchají, strčí do něj informaci z viru, proti kterému se očkuje a píchnou. Tělo si pak vytváří protilátky jak proti viru - nosiči, tak proti viru, jehož informace je v něm „schovaná“.
Co je lepší a horší je na posouzení tvého zdravotního stavu, věku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
30.10.21 19:24
@Jahru píše:
Víš co je to trojský kůň? Vektorová vakcína je něco podobného. Vezmou virus, na který je solidní imunitní odpověď a není nebezpečný, trochu ho vykuchají, strčí do něj informaci z viru, proti kterému se očkuje a píchnou. Tělo si pak vytváří protilátky jak proti viru - nosiči, tak proti viru, jehož informace je v něm „schovaná“.
Co je lepší a horší je na posouzení tvého zdravotního stavu, věku…

Trojsky kůň nějaký program v počítači. Už chápu, děkuji za vysvětlení :hug:
No a teď už když je mi napsáno co je to za vakcínu, tak můžu diskuzi ukončit.
I když tomu ještě pořádně nerozumím, takže snad mi ještě někdo někde vysvětlí co a jak.
Jaký je mezi atra zen. pfizer, johnson a touto vakcínou rozdíl.

Ale to už se raději zeptám jinde, někoho jiného.
Tady si myslí, že si dělám srandu a jde ji jen o rozpoutáni diskuze.

Tak to zkusím jinde. Ale děkuji, trochu už jsem pochopila. :hug: :srdce: :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat