Co je víc nebezpečné – kůň nebo paragliding?

418
7.1.20 01:13

Co je víc nebezpečné kůň nebo paraglajding

Ahoj, hádáme se s přítelem co je víc nebezpečné jestli jezdit na koni nebo paraglajding… Já sem začátečník s koněm on chce začít létat v nebesích :roll: tak se dohadujem co je horší protože mu to nechcu dovolit ale zároveň chci chodit na hodiny ježdění… :roll: dovolili byste svojemu partnerovi takovou šílenost? Můj názor je ten že kůň je v pohodě a jeho sport v pohodě není… Díky všem za reakce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

565
7.1.20 01:30

Vy si navzájem dovolujete koníčky :think:??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1142
7.1.20 01:58

A vy jste pro sebe partneri nebo jeden druhemu ditetem? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40179
7.1.20 02:14

Partner je tvoje dítě, že mu chceš něco zakazovat/dovolovat. Takovýho partnera bych poslala míst, kam. slumce nesvítí a věnovala se koníčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
7.1.20 02:32

Tak statisticky je nebezpečnější ten kůň, podobně jako je statisticky nebezpečnější jízda autem než let letadlem. V praxi ani jedno nepovažuji za šílenost, byť mi není blízké ani jedno. A osobně ta negativa mám víc u toho koně - jednak je to kruté, navíc to dělá prapodivně zdrclý zadek a nohy do O, smrdí to, ty pády jsou mnohdy stejně vážné jak při paraglidingu (akorát že u paraglidingu ti pomůže dobrý výcvik, kdežto u koníka to moc neovlivníš - jsou to svéhlavičky). Ale teda nikomu bych to nezakazovala. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
524
7.1.20 05:47

Hele, já celé mladí (cca 7 až 25 let) dělala jezdce. Tzn. za příspěvek na ustájení jsem jezdila koně lidem, co na ně neměli čas. Chlap celý mladí trávil na motorce. Pak jsme se popichovali, protože on chtěl pořádnej stroj a já vlastního koníka… NO! Máme děti a tyhle srandy nás přešly :grin: :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 06:39

Paraglidisty neznám, tak nevím, ale pokud jde o pády z koně, tak jen za předminulý rok vím mezi rodinou a známými o jedné s těžkým otřesem mozku, jedné s totálně rozflákaným ramenem (jakože pár měsíců pracovní neschopnost) a jedné s odstraněnou slezinou… klidně se můžeš (při)zabít i na koloběžce když budeš mít smůlu :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813
7.1.20 06:57

Ani já moc paragliding neznám, ale co se týče koně.. dělala jsem u koní. Každý kůň byl svůj. Co kůň to jiná povaha. Za mě, pokud nevíš jak se ke koním chovat, tak to může být dost nebezpečné a ne, nemluvím o nějakých pádech.
Kdežto paraglidisti by měli dostat nějaké školení ne, výcvik. Nemůže jít a sám se do toho vrhnout.
Každopádně, navzájem si zakazovat koníčky je fakt divný. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 07:54

Zajímavá otázka. :mrgreen: Za mě je to prašť jako uhoď. Byla jsem na kurzu paraglidingu - ač jsem ho udělala, moc jistá co dělat jsem si nebyla - asi jako čerstvý absolvent autoškoly. Chce to cvik. S manželem jsme se dohodli, že létat nebudeme, chce to pak skutečně mít svůj paraglide a létat a létat, jinak hrozí nebezpečí, že zapomeneš, jak to vše správně složit a připravit a není to bezpečné. Jinak jsem se setkala nedávno s manžely - absolutními blázny do paraglidu, kteří tím žijí cca 20 let a jednou sešroubovaná páteř, jednou sešroubovaný kotník. Myslím, že u koní to hude zhruba na stejno - velice bude záležet na koni.

Manžel jezdil na koni léta, zbožňoval to, ale zakázal mi dát na kon děti právě kvůli tomu, jak je to nebezpečné. Nakone ale obě děti jezdí a jen jsme oba s manželem trochu na mrtvici. Letos jsem poprvé zkoušela také jezdit na koni - je to nádhera, ale já se koní bojím. Přeci jen tam nejde jen o to, jestli neudělá chybu člověk, ale kůň je sám o sobě velkým rizikem jen když ho třeba něco štípne. Navíc tě třeba pokope, když se o něj jen staráš - to padák ne. :-)

Takže za mě srovnatelné - nebezpečnější mi přijde spíš ten kůň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
7.1.20 08:09

Rizikovější je paragliding. Stačí se podívat na nabídku pojišťoven. Některé ho nepojistí vůbec, některé stanovují pojistné individuálně. Ježdění na koni se pojišťuje běžně. Zajděte si do pojišťovny a podle nabídnuté pojistné částky si porovnejte rizikovost svých koníčků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5169
7.1.20 08:12
@listento píše:
Tak statisticky je nebezpečnější ten kůň, podobně jako je statisticky nebezpečnější jízda autem než let letadlem. V praxi ani jedno nepovažuji za šílenost, byť mi není blízké ani jedno. A osobně ta negativa mám víc u toho koně - jednak je to kruté, navíc to dělá prapodivně zdrclý zadek a nohy do O, smrdí to, ty pády jsou mnohdy stejně vážné jak při paraglidingu (akorát že u paraglidingu ti pomůže dobrý výcvik, kdežto u koníka to moc neovlivníš - jsou to svéhlavičky). Ale teda nikomu bych to nezakazovala. :lol:

Prosím Tě, co je to za nesmysl s tím zdrclým zadkem o nohami do O? MOje dcera jezdí už docela dlouho a nohy má pěkné rovné a zadek taky normální. A ještě, co je kruté na ježdění na koni? Toto je obvyklý pohled totálních laiků, kteří o koních a lidech kolem nich nemají nejmenší potuchy. Moje dcera se snaží poslední měsíce jezdit zcela přirozeně, jen s dekou a bez otěží, prostě jen tak. Kdyby ten kůň chtěl, sundá ji hned, ale jeho to baví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 09:41

Tak muj táta byl trenerem paraglidingu dlouhou dobu, letsl s ruznymi druhy padaku a sam rikal, ze nezalezi ani tak na tom, jak moc dobre to umis, ale spis jak moc riskantni mas povahu. Byli lidi zbrkli, kteri to proste nesmyslne hnali nadoraz treba blizko stromu, zeme, predvadeli se. nebo naopak podcenovali pocasi, atd. No dopadlo to tak, ze i jemu se kvuli povetrnostnim podminkam padak slozil ;/ holky tech nasledujich par let nikomu nepreju zazit. Jedna operace za druhou, neustale zanety, srouby po celem tele, táta neustále dopován morfiem. Zmenilo ho to. Paragliding teda musel povesit na hrebik, ale zacal se naplno venovat rodine a uplne se mu hnuly priority. Ja bych muze, co dela paraglide nikdy nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
375
7.1.20 10:06

Mně se nejvíc „líbí“ holky, co jedou na koni a telefonují mobilem. Neměly by dostat trestné body? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23394
7.1.20 10:21

Nejhorší úrazy jsem osobně viděla z jízdy na kole a na koloběžce, tam jsem se taky pěkně domlátila…

Znám i paní, která závodně létala s tím padákem a musela toho nechat, protože se vybourala blbě na kole…

Myslím, že velkou roli bude hrát povaha…jak je kdo opatrný a jak si kdo rád zablbne a taky štěstí, když je prostě smůla, tak se člověk umlátí i na chodníku… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.1.20 13:36

Pokud se dodržují u paraglidingu zásady bezpečného chování a přítel si vybere opravdu dobrou školu (lepší si připlatit než šetřit), nevím, proč by to měl být problém, pády jsou pak nešťastné náhody ne? Zabít se můžeš i v autě. Nemohla bych koukat na chlapa, kterého něco láká, někde by se chtěl realizovat a dřepí doma jen proto, že já jsem podělaná za něj.

Co se týče koní - je to stále živé zvíře s vlastním mozkem a i nejotrlejší bard se může vlivem vnějších vlivů vylekat. Dost úrazů v dnešní době vzniká nevzdělaností majitelů koní a jezdců. Dřív člověk zaměstnaný u koní musel mít doklad, že umí zacházet s velkými zvířaty - dnes se z hospodářského stalo „pet“ zvíře - a to je špatně. Šílím, kolik lidí jezdí bez uzdy, sedla a helmy na koních, kteří nejsou téměř ani základně přiježdění, jen se zatím nelekli. Pokud má člověk svého koně X let…budiž, ale my už to bohužel učíme i děti, které berou udidlo jako nástroj týrání koně - a při tom je to zatím častokrát berlička pro jezdce, který nedokáže koni přestat cukat v hubě.
Základem je dobrá stáj, kde je dbáno o welfare koní a dbá se důsledně o bezpečnost. Tzn. nepustí vás na koně bez helmy. Nechtějí po vás to, na co jezdecky nemáte, neposadí vás na zkaženého koně…atd. V době recenzí opravdu vybírat ty stáje, kde se řada lidí shodne na kvalitě.

Závěrem, pokud si takto budete zakazovat…moc daleko se nedostanete. JÁ bych nesnesla, aby mi někdo diktoval a určoval mi, co můžu, když se chystám za vlastní prachy dělat naprosto běžnou věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama