Co je "zdravý" a "nezdravý" pláč u vojtovky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malyprinc12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 08:50
Co je "zdravý" a "nezdravý" pláč u vojtovky?

Maminky, jste tu některá, co cvičíte s dítětem Vojtovku? Chlapeček 4 roky, cvičíme od narození, po mém návratu na celý úvazek jsme se rozhodli 1× týdne platit fyzioterapeutku (která nás „nahradí“ v denním cvičení, páč cvičit několikrát denně, když malý je na celý den ve školce a my celý den v práci-skoro nemožné…), má indikovanou fyzio, která má bohužel ale tak plno, že se k ní dostaneme tak jednou za 3 týdny, což v případě, že jsem byla doma, nebyl zas až tak problém, což nyní je…navíc narovinu uznávám, že z hlediska kvality s nim zacvičí o mnoho líp…já jsem do cvíča už dávno zapojila i manžela, ale i tak je toho dost..

Teď k dotazu - malý celé cvičení neskutečně prořve, ale protože je mu rozumět, tak slyším i „Mami já už nemůžu“…tak 20× dokola..""Mami drž mě za ruce"…maminky co cvičí jistě pochopí, jak mi trhá srdce, když tohle říká/řve…je to možné že tohle je reakce na vojtovku? Není to už přes čáru? Není možné že to s nim cvičí špatně? (což výsledkově ne, je na něm hned vidět viditelné zlepšení, mj. si toho všimli i ve školce „laikové“ - takže smysl to má)

Po cvičení jako když utne, nic, po řevu, opuchlé oči jsou jediným znakem…

Nevím, mám pocit, že si úplně nesedli…prosím o váš názor, zda byste dál jezdili cvičit…děkuji

Reakce:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 04.02.17 09:09

Ahojky, můžu se zeptat, proč takový velký kluk cvičí Vojtovou? Určitě jste se snažili si s ním rozumně promluvit, že to prostě být musí, že musí vydržet, že je to šikulka…Já si myslím, že to prostě na Vás zkouší, jestli ho „zachráníte, vysvobodite“ Nás Malej taky hrozné řval a nejvíc, když jsem byla u cvičení, když tam byl sám, tak byl v poho…

malyprinc12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:13
@Danulinka16 píše:
Ahojky, můžu se zeptat, proč takový velký kluk cvičí Vojtovou? Určitě jste se snažili si s ním rozumně promluvit, že to prostě být musí, že musí vydržet, že je to šikulka…Já si myslím, že to prostě na Vás zkouší, jestli ho „zachráníte, vysvobodite“ Nás Malej taky hrozné řval a nejvíc, když jsem byla u cvičení, když tam byl sám, tak byl v poho…

Z hlediska rozhodnutí fyzio je to pro něj momentálně nejlepší varinta…a Vojtovku normálně cvičí i větší děti, i dospělí (cvičila jsem jí např. i já kvůli zádům…)…je vhodná pro více věkových skupin…kolem třetího roku, kdy se s ním nedalo domluvit, jsme cvičili něco jiného, ale nyní je nutné se k ní opět vrátit…už pochopí, že si má např. lehnout, posadit, řekne si, to kolem 3.roku nebylo, ale že u toho bude dělat takový cirkus, to jsme asi nečekal nikdo…taky přemýšlim, jestli nemam jít pryč…třeba by to pomohlo…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 04.02.17 09:20

To vím, že to cvičí i dospělí :)…No já bych to zkusila, vysvětlila bych mu, že musím odejít, že za chvíli přijdu… uvidíš, jak to půjde :) za zkoušku nic nedas
Edit:já se ptala jen ze zvědavosti, protože náš malý je pořád trošku slabší na jednu stranu, tak jestli nemáte podobnou zkušenost ;)

malyprinc12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:29
@Danulinka16 píše:
To vím, že to cvičí i dospělí :)…No já bych to zkusila, vysvětlila bych mu, že musím odejít, že za chvíli přijdu… uvidíš, jak to půjde :) za zkoušku nic nedas
Edit:já se ptala jen ze zvědavosti, protože náš malý je pořád trošku slabší na jednu stranu, tak jestli nemáte podobnou zkušenost ;)

Malý se narodil s hlavičkou ke straně, byl silně zafixovaný, prý už polohou v bříšku, nestalo se to při porodu, a tahle „polohová“ je hůře rozcvičitelná (někdy se řeší i operací - také znám děti, které byly operovány, my ne)…a má tendenci křivit zádíčka..proto se cvičí…

kkoule
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 04.02.17 09:42

Cvičím s 3,5roku. Chápu tě. taky slyším, nech i cvičit, řev, vzdělání, jindy zas klid bez problémů. doufam, že časem to pochopí a nebude protestovat.kdyz se rozhodne to bojkotovat, moc toho neodcvicime.mame cvičit tak 3-4× za den, dávám to tak 2X max třikrát. cvicim i s mladším 1,5 roku. nekdy je toho na mě moc a říkám si, proč to tak mame

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.02.17 09:42

@malyprinc12 s rve kazdemu? ve 4letech pokud cvici od narozeni uz by mohl byt zvyklý ono je to fakt neboli nase mala uz pred 3m prestala v jedne polozenbrecet..kam jezdite na fizio? nebylo by lepsi najit jinou (pokud si nesedli?)…

malyprinc12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:45
@kkoule píše:
Cvičím s 3,5roku. Chápu tě. taky slyším, nech i cvičit, řev, vzdělání, jindy zas klid bez problémů. doufam, že časem to pochopí a nebude protestovat.kdyz se rozhodne to bojkotovat, moc toho neodcvicime.mame cvičit tak 3-4× za den, dávám to tak 2X max třikrát. cvicim i s mladším 1,5 roku. nekdy je toho na mě moc a říkám si, proč to tak mame

My jsme se i rozhodli odsunoout/možná vůbec nemít druhé…po tomhle boji, který bude i nadále pokračovat…obdivuji Vás, s druhým bych to nedala už vůbec…

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.02.17 09:46

Aha ted ctu ze jste se kmtomu vratili po necem jinem..no zkusila bych at je v mistnosti sam jen s fyzio… oni si dedicky myslej, ze je maminka vzdy zachrani..nase mala ted na lyzich dokud sem byla pobliz rvala maminko maminko nechci zmizela sem z dohledu prestala rva a zacala se aspon trochu snazit…

malyprinc12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 09:48
@Samuše píše:
@malyprinc12 s rve kazdemu? ve 4letech pokud cvici od narozeni uz by mohl byt zvyklý ono je to fakt neboli nase mala uz pred 3m prestala v jedne polozenbrecet..kam jezdite na fizio? nebylo by lepsi najit jinou (pokud si nesedli?)…

Ano, právě s tímhle řevem si mi vybavil úplně stejný řev, který předváděl při cvíču po narození…i to jak protáhne tu pusu…ale to ještě nemluvil, to jak si říká o tu pomoc je pro mě fakt hrozný…a proto si i myslím, že to ze mě vycítí…proto váhám, jestli odejít, ona je fakt super, profík…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 11.02.17 23:05
@malyprinc12 píše:
Malý se narodil s hlavičkou ke straně, byl silně zafixovaný, prý už polohou v bříšku, nestalo se to při porodu, a tahle „polohová“ je hůře rozcvičitelná (někdy se řeší i operací - také znám děti, které byly operovány, my ne)…a má tendenci křivit zádíčka..proto se cvičí…

Ahoj, ráda bych se ještě vrátila k tvé diskuzi.To má tvůj chlapeček ještě ve 4letech patrně, že dává tu hlavičku ke straně? Nás Malej totiž taky na to trpí a mě to docela trápí, aby v tom nebylo něco víc a nebo neměl kriva záda. Ja si toho začla všímat, když se začal otáčet na bříško, že má tendenci se sklánět k té jedné straně. Ale dle fotek už to měl od miminka…No trošku jsme se na to zaměřily s fyzio a já si pořád říkala, že až poleze, začne chodit, tak se to dorovná, ale nic. Nekdy je krásně rovnej a někdy je celej dost do prava. Muzes mi prosím napsat, jak to vypadá u vás a u jakého dr jste s tím byly?

malyprinc12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 10:14
@Danulinka16 píše:
Ahoj, ráda bych se ještě vrátila k tvé diskuzi.To má tvůj chlapeček ještě ve 4letech patrně, že dává tu hlavičku ke straně? Nás Malej totiž taky na to trpí a mě to docela trápí, aby v tom nebylo něco víc a nebo neměl kriva záda. Ja si toho začla všímat, když se začal otáčet na bříško, že má tendenci se sklánět k té jedné straně. Ale dle fotek už to měl od miminka…No trošku jsme se na to zaměřily s fyzio a já si pořád říkala, že až poleze, začne chodit, tak se to dorovná, ale nic. Nekdy je krásně rovnej a někdy je celej dost do prava. Muzes mi prosím napsat, jak to vypadá u vás a u jakého dr jste s tím byly?

Ahoj maly ma skoliozu ktera je udajne castecne zapricinena torticollis a castecne dedicna…kolik ceho ma jaky vliv vi Buh…hlavu ke strane uz nema, ale ztuhle svaly v krcku, ktere nespravne drzi, castecne ano+ma skoliozu (ale nevi se presne proc viz vyse-ja ji mam taky)

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 13.02.17 19:36

Děkuji za odpověď, no je pravda, že manžel má taky skoliózu, která je viditelná i laikovi a možná tedy polohovou tortikollis, je pravda, že v bříšku se skoro nehýbal…No tak uvidím :think: Mějte se fajn :kytka:

malyprinc12 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.17 08:31

…jinak pro informaci pro maminky, časem jsem usoudila, že si malý s paní nesedl, ten pláč se mi prostě nelíbil, podle mých pocitů byl „přes čáru“…takže jsme vyzhledali jinou fyzioterapeutku A MALÝ JE SPOKOJENÝ!!!…takže dejte na svůj mateřský cit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >