Co (jedlého) pěstujete na balkoně?

434
6.5.20 20:04

Co (jedlého) pěstujete na balkoně?

Krásný večer všem. :) Poprvé zkouším zahradničit na balkoně, spíš pro radost dětí ze zalévání a snad i budoucí sklizně. ;) Balkon máme bohužel nezastřešený, ale úspěšně jsem zasadila měsíční jahody, rajčata a papriky. Co všechno pěstujete vy a nějaké nápady čemu se u vás daří a mám ještě čas zasadit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13376
6.5.20 20:09

Um… CBD konopí :-D

Zelenina je na zahradě.

Ale jinak určitě do truhlíku či většíh květináče můžeš hodit špenát a ředkvičky, listovou zeleninu jako jsou česací saláty, argula, mizuna atp., hrášek a nebo zelené fazolky. Jeden rok jsme měli balkon obrostlý ačočkou, rostlo to samo a ochotě, ale teda nemá to moc žádnou chut…

Zábavný mi přijdou takový ty pytle na balkovné pěstování brambor, jen si nejsem jistá poměrem prostor/úpoda, aby to bylo alespoň na jednu večeři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
6.5.20 20:12

Tak ja mam na balkone okurky, rajcata, pazitku, jarni cibulku, jahody, petrzel + kvetiny :palec: Taky nemam zastreny, jinak treba okurky mam zasazeny ve velkych sklenicich treba od utopencu nebo nakladacek :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5662
6.5.20 20:15

Na balkoně mám majoránku, petržel, pažitku, meduňku, bazalku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
6.5.20 20:15

Zahradu máme jen u babiček. Takže tohle je spíš pro velkou zábavu a rozptýlení v bytě. Ale ten hrášek bych ještě mohla zkusit vymyslet v balkonovém provedení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
6.5.20 20:16
@Safrik píše:
Tak ja mam na balkone okurky, rajcata, pazitku, jarni cibulku, jahody, petrzel + kvetiny :palec: Taky nemam zastreny, jinak treba okurky mam zasazeny ve velkych sklenicich treba od utopencu nebo nakladacek :lol:

A pak se ti „plazí“ po zemi? :) Ustojí ta jedna nádoba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16285
6.5.20 20:16
@TeiM píše:
Krásný večer všem. :) Poprvé zkouším zahradničit na balkoně, spíš pro radost dětí ze zalévání a snad i budoucí sklizně. ;) Balkon máme bohužel nezastřešený, ale úspěšně jsem zasadila měsíční jahody, rajčata a papriky. Co všechno pěstujete vy a nějaké nápady čemu se u vás daří a mám ještě čas zasadit?

Ahoj, ja snad zkusila vse.

1. Cemu se na balkone dari: papriky, rajcata, tomatillo, jahody, mrkev, cibule, redkvicky, salaty, kedluby, petrzel koren, celer, mangold, pak choi, spenat, bylinky (mata, tymian, salvej, rozmaryn, koriandr, petrzel, bazalka). Dale mam na balkone i fikovnik, tomu klima vyhovuje maximalne.

2. cemu sa darilo jenom napul: hrasek, fazole. U obojiho je podle mne hodne dulezite vysit co nejdrive. Obzvlaste hrasek nema rad horko, cim driv tim lip. I tak je napada snet a svilusky masivne a sklizen je skromna.

3. cemu se absolutne nedarilo: cuketa a dyne. Oboji urodilo neco malo, pak to zaziva pred ocima sezrali svilusky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
6.5.20 20:17

@TeiM Ustoji, to se neboj :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
6.5.20 20:22

@warita Díky za rady. Fíkovník je určitě super, ale počkám jestli přežije aspoň balkonové rajče. Když už jsem to rozjela, něco ještě doplním, budu se držet odstavce č. 1. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
6.5.20 20:23

Ja mam na balkone krome klasiky jeste stromek balkonovych hrušek a merunek. Chtela jsem jeste tresen, ale tu prodejce nakonec nemel.Ale asi se juknu, jestli ji uzto neprodává, láká mě to.Mam to tam prvni rok, tak nevim, jaky to bude.Se „sklizni“ tento rok ale ještě nepočítám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16285
6.5.20 20:25
@TeiM píše:
A pak se ti „plazí“ po zemi? :) Ustojí ta jedna nádoba?

po zemi se nesmi plazit nic. Jakmile uhodi horka, sala z dlazby balkona vyhen, ktera spali absolutne vsechno.

Pomoci zkousky a omylu jsem prisla na to, ze mrkev a cibule nesmi stat na dlazbe balkona, jinak vadnou a skomiraji, nejlepe se jim dari zavesene na zabradli.

Pazitku jsem moc chtela a nakonec po 3 letech vzdala, napadaji ji masivne msice tak, ze stvoly pazitky jsou jimi komplet obalene a neda se s tim prakticky nic delat, strikat chemii se mi to nechce.

Petrzel, koriandr a bazalka taky skomiraly na balkone, nez jsem prisla na to, ze jim vyhovuje polostin. Je zapotrebi je zasadit do kvetinace treba ZA papriky. Papriky z velke casti stini tyto bylinky a diky tomu se jim nebyvale dari. Vsude jinde mi to chciplo. To same plati pro matu. Mata nesnese horko a prudke slunce, polostin az stin ji vyhovuje a velmi vydatna zalivka.

Rozmaryn ma balkon rad, ale potrebuje byt na miste, kde hodne pofukuje. Nejradsi ma zabradli, lec tam je problem jiny. Rozmaryn a salvej oba potrebujou VELKY kvetinac pro sve koreny. Neda se to zasadit do zadneho zavesneho kvetinace. Mozna prvni rok budou jako tak prezivat, dalsi uz budou tak oslabeni, ze je napadnou cizopasnici a konec zazvonil zvonec.

Na zaver ale reknu, ze kazdy balkon je jiny, je treba zkusit co pujde a co ne. Muj balkon je zastreseny a ze stran mam steny, cili je to spis lodzie a mam tam dost drsne mikroklima, ktere vyhovuje jenom odolnym rostlinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
6.5.20 20:27

@lísteček1 balkonové ovocné stromy? Tak to slyším prvně. Musím se na to podívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16285
6.5.20 20:27
@lísteček1 píše:
Ja mam na balkone krome klasiky jeste stromek balkonovych hrušek a merunek. Chtela jsem jeste tresen, ale tu prodejce nakonec nemel.Ale asi se juknu, jestli ji uzto neprodává, láká mě to.Mam to tam prvni rok, tak nevim, jaky to bude.Se „sklizni“ tento rok ale ještě nepočítám.

no, priprav se na to, ze budes mit problem se sviluskami. Za zkousku to stoji, doprej jim ten nejvetsi kvetinac, jaky se ti podari sehnat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
434
6.5.20 20:30

@warita Dobrý postřeh. U nás by mi fakt horko z podlahy asi všechno spálilo.

Vidím, že už jsi toho vyzkoušela dost, ráda si nechám poradit, protože u nás je to zatím fakt zkouška, ale o to větší bude radost z „úspěchu“, tak snad díky radám eliminuju případné zklamání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16285
6.5.20 20:34

@TeiM muzes se inspirovat mym balkonem. Kdysi jsem mela blog o zahradniceni na balkone, mrkni tady: https://www.facebook.com/…onygardening

Chtela bych zase zacat psat, jenom kde na to vzit cas? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama