Čo jesť a piť, aby sa zmenila chuť mlieka - odstavenie

164
26.7.15 21:58

Čo jesť a piť, aby sa zmenila chuť mlieka - odstavenie

Ahojte, prosím o radu, čo mám jesť alebo piť, aby sa zmenila chuť mojho mlieka, teda aby malému prestalo chutiť? Sme vo fáze odstavovania, kojím už len večer před spaním a max. 2× za noc, denné kojenie som mu úplne zatrhla, postupne ho odstavujem, čo je pre mojho 21mesačného syna prijatľnejšie. Kamarátka mi poradila šalviovy čaj, pijem už druhé malenie, má to zastaviť tvorbu mlieka a zmeniť aj jeho chuť, no stále mi to funguje a malému to zatiaľ aj chutí, aj keď je pravda, že už toľko neťahá čo předtím.
UM mi odmieta, neviem ho na to naučiť, ani kravské ani ochutené grankom. Bolo by fajn, keby před spaním niečo vypil, miesto toho mojho, aby mu to nechybalo, aby mal náhradu, no nejde nám to.

Ďakujem za každú radu!
Sisa

Příspěvek upraven 27.07.15 v 08:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7499
26.7.15 22:04

Tak to si taky počkám na odpovědi. Ale o šalvějovém čaji jsem nevěděla, zkusím, díky za informaci. Taky bych už ráda odstavila, ale syn je závislák a bude to asi hodně těžké. Ani za milion nepřipustí, abych mu místo prsa strčila lahev.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
26.7.15 22:07

@Monysek8 co je lahvi tak hrozného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
26.7.15 22:14

Řekla bych, že v tomto věku už je spíš než o chuti o tom podudlání. Třeba ho to postupně přestane bavit, až mléka bude míň a míň. Osobně ale nechápu snahu odstavit dítě od MM, které je primárně určené právě pro to dítě, a jako náhradu mu cpát mléko určené pro tele :nevim: Z výživového hlediska je to asi úplně jinde. Když už odstavit, tak bych mu nic z toho nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
26.7.15 22:31

Já si myslím, že cíleně změniť chuť mléka tak, aby to prckovi nechutnalo, nejde. Pokud chce pít, tak pít bude, zvlášť v tomto věku. Asi bych pokračovala v postupném omezování, píšeš před spaním a 2× za den, tak ještě se zbavit toho kojení přes den no a na to spaní zas až za nějakou dobu. Nechceš jít třeba 3 večery po sobě někam pryč? Dcerka má čerstvě 2 roky, když nejsem doma, večerní mlíčko jí nechybí, když doma jsem, žadoní, chodí prosit, blbě se odolává a popravdě nevím, kdy to utnu úplně, zatím mě to nijak neomezuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7499
26.7.15 22:33

@Raddkka To se zeptej jeho, ale prostě vříská a nevezme si jí ani za nic. Já to vím, že je to už hlavně o tom podudlání a odstavení bude těžké. Kdyby mu mlíko přestalo chutnat nebo ho nebylo tolik, bylo by to nejlepší. I když mu ráda dám, už mě to vyčerpává. Navíc není možné, aby usnul s někým jiným než se mnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.15 22:44

.Syn bude mit 20 mesicu a uz 14 dni jsem kojila jen odpoledne pred spanim.Ted uz 2 dny nekojim ani odpol. Syn uz mliko nevyzaduje. Nejak jsem sama prekvapena, jak to najednou jde. Jeste pred mesicem sem kojila vecer a 3 krat v noci, rano a odpoledne. :D Misto kojeni davam piti ve flasce od Kubika, z hrnku mi nechtel pit vecer.Ja zas resim problem, ze se mi furt tvori moc mlika. Anonym, rodina vi, ze odstavuju, tak aby me nepoznali pod nickem. Preji at se odstaveni podari. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.7.15 22:48

Asi jsem neporadila.Jen chci podporit, ze ikdyz ma nekdo zavyslaka, za par tydnu se to muze zmenit.Syn uz jen podudlaval, takze zrejme dospel k tomu, ze uz kojit nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
7499
26.7.15 22:58

Ty jo, tak snad se taky takhle nenásilně zadaří u nás! Jen ta tvorba mlíka, s tím pak taky budu bojovat, už teď mám pěkně nalitá a bolestivá prsa, když přes den někde jsme a nekojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
164
27.7.15 09:09

Ahojte, v uvode som to zle napisala, kojime max. 2× v noci! Maly bol velky zavislak, to ze uz cez den nekojim je uspech a aj to nocne kojenie sme znizili o polovicu.
A dnes sa stalo nieco neskutocne - maly prespal celu noc! Sme na dobrej ceste, teraz by som mozno mohla ist na par noci mimo, lebo jeho zavislost uz nie je taka velka a asi by to aj zvladol.
A preco chcem odstavit? Potrebujem sa zacat ja liecit, co pri kojeni nejde. Myslim, ze 21 kojenych mesiacov je krasnych. Este to par dni potrva a myslim, ze bude maly odstaveny. Hladala som este nejake dalsie typy.
Salvia kamaratke zmenila chut mlieka a po tyzdni zastavila tvorbu mlieka, nieco na tom bude, maly pije ale uz len malo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama