Co jiného může dělat účetní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 17:46
Co jiného může dělat účetní

Prosím anonym citlivé. Ahoj, pracuji už asi 8 let jako účetní. Práce samotná mě baví, ale po těch 8 letech už mě nebaví jak musím svůj osobní život podřizovat práci. V současné práci si můžu vzít dovolenou jen max. od 10. do 20. v měsíci a před a po návratu z dovolené trávit v práci pomalu 16hodin. Snažíme se teď s přítelem o miminko a současné zaměstnání mě dost stresuje. Vůbec si nedovedu tuhle práci dělat s malým dítětem. Marně přemýšlím co jiného než účetnictví bych mohla dělat? Je tady nějaká bývalá účetní, která změnila obor?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinenini77
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 8 inzerátů 03.02.18 17:52

Tak asi buď dělat přímo pro účetní firmu, kde se dá při dovolené čekat zástup za sebe. Nebo jít do nějaké administrativní pozice typu asistentka nebo tak. Nebo rekvalifikace na něco úplně jiného.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6869 příspěvků 03.02.18 17:59

Jo. Po 10 letech co jsem byla účetní a potom co jsem několikrát potratila, jsem dala výpověď. Bylo to nejlepší rozhodnutí. Teď jsem zaměstnanec ve státní správě. Práce je dost, ale mohu si to uzpůsobit, je to klidnější a já jsem v pohodě.

feova
Kecalka 174 příspěvků 03.02.18 18:00

A co třeba finanční kontrolor? Setkala jsem se u firem s tím, že na tuto pozici hledají zkušenou účetní.
Nevím, jestli dělat pro účetní firmu bude výhra, z mé zkušenosti je to větší stres než dělat v interní účtárně…ale to může být dané firmami, kde jsem dělala.
každopádně, hodně štěstí při rozhodování, hledání a snažení se :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 18:08
@feova píše:
A co třeba finanční kontrolor? Setkala jsem se u firem s tím, že na tuto pozici hledají zkušenou účetní.
Nevím, jestli dělat pro účetní firmu bude výhra, z mé zkušenosti je to větší stres než dělat v interní účtárně…ale to může být dané firmami, kde jsem dělala.
každopádně, hodně štěstí při rozhodování, hledání a snažení se :)
Účetní firmu bych nechtěla. Byla jsem v jedné velké 3 roky úplně na začátku. Byla to fajn zkušenost, měli jsme hodně školení atd. ale bylo to mizerně placené. Teď jsem v interní uctarne plat je tedy lepší ale vykoupeny časem a stresem. O kontrolingu jsem taky přemýšlela, ale asi také záleží na firmě. Když jsem kdysi byla na pohovoru v personálce, tak mi řekli, že prý z účetní nemám šanci na kontrolera. Ale to bylo někdy těsně po krizi. Zakl.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 18:11
@lachtanice86 píše:
Jo. Po 10 letech co jsem byla účetní a potom co jsem několikrát potratila, jsem dala výpověď. Bylo to nejlepší rozhodnutí. Teď jsem zaměstnanec ve státní správě. Práce je dost, ale mohu si to uzpůsobit, je to klidnější a já jsem v pohodě.

O státní správě také uvažuji. Ale desim se platu a vztahů a celkově prostředí (aby člověk nezakrnel). Přítel mě od státní správy odrazuje kvůli nemožnosti růstu atd. A co jsem se dívala většinou mají úvazky na dobu určitou. Zakl.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6869 příspěvků 03.02.18 18:20
@Anonymní píše:
O státní správě také uvažuji. Ale desim se platu a vztahů a celkově prostředí (aby člověk nezakrnel). Přítel mě od státní správy odrazuje kvůli nemožnosti růstu atd. A co jsem se dívala většinou mají úvazky na dobu určitou. Zakl.

S platem nemám problém. V soukromém sektoru jsem po 10letech měla nižší plat než teď. A já jsem na oddělení kde je náš 15 a po roce co tam sem nemám žádnou špatnou zkušenost s kolektivem. Práce mě baví. Navíc já jsem ve správě a jsou pořád nové zákony a změny, takže školení jsou. Úvazky jsou na dobu určitou ale když udělám úřednickou zkoušku a na pracovišti vypisou státní místo můžeš se přihlásit do výběrového řízení a získat tak místo na neurčito. Ale urcite záleží jaký úřad. Jak říkám, já jsem spokojená.

Russet
Extra třída :D 13061 příspěvků 03.02.18 19:23
@Anonymní píše:
Prosím anonym citlivé. Ahoj, pracuji už asi 8 let jako účetní. Práce samotná mě baví, ale po těch 8 letech už mě nebaví jak musím svůj osobní život podřizovat práci. V současné práci si můžu vzít dovolenou jen max. od 10. do 20. v měsíci a před a po návratu z dovolené trávit v práci pomalu 16hodin. Snažíme se teď s přítelem o miminko a současné zaměstnání mě dost stresuje. Vůbec si nedovedu tuhle práci dělat s malým dítětem. Marně přemýšlím co jiného než účetnictví bych mohla dělat? Je tady nějaká bývalá účetní, která změnila obor?

Celní úřad? Ale nevím, kde žiješ.

heia
Kecalka 164 příspěvků 03.02.18 19:37

A co účetní v jiné firmě? Každá firma je jinak velká, má jindy vrchol sezony… nepomohlo by to? Třeba v naší firmě má účetní poměrně klídek přes léto. Ale nevím, nezažila jsme na vlatsní kůži, takže těžko posoudit.

Jinak kamarádka dělá účetní ve státní správě, na stres si nestěžuje (s výjimkou konce začátku roku) a plat má myslím slušný… možná by to stálo za zkoušku.

carsa
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 03.02.18 19:43

Účetnictví je jedna z prací, které se v pohodě dá později s dětmi dělat z domu. Koupíš si nějaký účetní program, uděláš si ŽL a je spousta malých živnostníků, co takhle účetní využívají. Já bych se té profese teda nevzdávala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 23:56
@Russet píše:
Celní úřad? Ale nevím, kde žiješ.

Celní úřad mě vůbec nenapadl. Vůbec si nedovedu představit náplň práce. Máš nějaké informace nebo zkušenosti? Jinak jsem z Prahy. Ono se sice řekne, že je tady jedna z nejnižších nezaměstnaností, ale za jakou cenu? Je to tady samé servisní centrum, kde by z člověka nejraději sedreli kůži.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 00:02
@carsa píše: Účetnictví je jedna z prací, které se v pohodě dá později s dětmi dělat z domu. Koupíš si nějaký účetní program, uděláš si ŽL a je spousta malých živnostníků, co takhle účetní využívají. Já bych se té profese teda nevzdávala.

Jj tohle jsem si taky říkala. Ale hrozně se podnikání bojím. Jednak je v téhle profesi člověk stále pomalu jednou nohou v kriminále a pak nezaplacení za práci a hlavně jak a kde sehnat dlouhodobe klienty? I když já asi nejsem typ člověka pro korporatni alpinismus, celkově jsem spíš introvert a možnost dělat si sama na sebe a z domu nebo z kanceláře, kde budeme třeba dve je pro ideální.

Russet
Extra třída :D 13061 příspěvků 04.02.18 00:04
@Anonymní píše:
Celní úřad mě vůbec nenapadl. Vůbec si nedovedu představit náplň práce. Máš nějaké informace nebo zkušenosti? Jinak jsem z Prahy. Ono se sice řekne, že je tady jedna z nejnižších nezaměstnaností, ale za jakou cenu? Je to tady samé servisní centrum, kde by z člověka nejraději sedreli kůži.

Nejsem celnice :mrgreen:, ale na úřad jsem chodila vyřizovat doklady. V Praze bys mohla mít docela příležitost. Ale nevím, jestli nabírají. Celníky znám víceméně jako úředníky, co musí mít přehled v celních zákonech. Ti, se kterými jsem přišla do styku, byli u počítače a nebo přišli na kontrolu zboží. Musí projít asi fyzickými testy jako policisté, skládají přísahu. Školí je docela fest a mají po určité době nárok na výsluhu. Platové ohodnocení netuším, ale rodiny zakládali, tak snad dobrý :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 12:30
@Russet píše:
Nejsem celnice :mrgreen:, ale na úřad jsem chodila vyřizovat doklady. V Praze bys mohla mít docela příležitost. Ale nevím, jestli nabírají. Celníky znám víceméně jako úředníky, co musí mít přehled v celních zákonech. Ti, se kterými jsem přišla do styku, byli u počítače a nebo přišli na kontrolu zboží. Musí projít asi fyzickými testy jako policisté, skládají přísahu. Školí je docela fest a mají po určité době nárok na výsluhu. Platové ohodnocení netuším, ale rodiny zakládali, tak snad dobrý :mrgreen:

Díky za tip. Zkusím zjistit víc. :)

EliskaMaxova
Povídálka 18 příspěvků 13.04.18 09:58

Holky, neznáte nějakou super účetní na mateřské? Potřebuji pomoc do naší malé firmy. Díky moc za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Prokleté Pardubice: Svoboda málem zabil, Lubina úplně! A v čem jede Čáslava?

Hokejové Pardubice jsou snad doopravdy prokleté. Nejenže zažívají naprosto... číst dále >

Potměšil končí s herectvím! Po operacích znovu chodí, před kameru ale nesmí

Patří k legendám české kinematografie, lidé ho znají nejen jako populárního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >