Na co si dát pozor při kojení?

534
28.9.04 15:42

Co jíst a nejíst při kojení?

Ahoj maminky. Abyste dobře rozumněly, v podstatě vím, co nemůžu jíst, aby moje Eliška neměla bolení bříška (kapusta, pórek, okurka atd. :oops: ) nebo vyrážku (citrusy :? ). Problém je spíš v tom, že nevím co můžu jíst, abychom obě měly dost vitamínů. Hlavně nemám inspiraci na vaření. Zdá se mi, že z toho co zbylo, se moc uvařit nedá. Máte někdo zajímavé tipy, co přidat do jídelníčku, eventuelně nějaké zajímavé recepty, které nám nezpůsobí nadýmání? Moc děkujeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
28.9.04 23:19

Zdravím tě milá Karolíno,vím o čem mluvíš - vlastně píšeš ,mám shodou okolností taky Elišku - je to po 12-ti letech a třech synech naše sluníčko.Začátky kojení mě i jako dalo by se říct ostřílené mamině dalo pořádně zabrat. Elinka i když se to tvrdí o klucích byla větrová ,ale jak,ať jsem jedla co jsem jedla, už jsem myslela,že snad i kdybych jedla jen suchý chleba ,že na větry trpět bude.Vyřešily tento problém kapičky SAB SIMPLEX . Ohledně vitamínu jsme to vyřešili vitamíny pro kojící,abych měla jistotu,že je v mlíčku vše co má být,ještě dnes je tak 2-3× v týdnu beru ,i když už má beruška 26.měs. stále se kojí a asi ještě nějaký čas bude mě to nevadí a nyní na zimu odstavit není moc vhodné.Myslím ,že kdykoli budeš potřebovat poradit v oblasti výživy a kojení rady a pomoc ti poskytnou www stránky mamita, nebo laktační liga ,kojení.Jsou to super stránky a najdeš tam mnoho užitečných rad.Měj se krásně i když jsem ti možná moc neporadila,přeji ti hodně krásných chvil s Elinkou a úspěchů při kojení.
P.S vydrž s kojením co nejdéle je to krásné a stojí to za to - mám názor ten,že láhev může dát mimískovi kdokoliv,ale mateřské mlíčko jen ty sama!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
29.9.04 10:56

Ahoj Karolíno,
i já se musím přidat. Z počátku jsem se snažila vyeliminovat ze stravy nadýmavá jídla, ale po čase, když jsem občas trochu zapomněla, že kojím a nacapala jsem do sebe třeba zapékané kapustičky nebo salátovou okurku, zjistila jsem, že to s mýma dvěma prckama nic nedělá (kluk a holka). Brali jsme 3× denně kapičky Sab Simplex dle předpisu od lékařky a na spinkání jsem je dost často dávala a dávám na bříško (tedy v noci, kdy skoro ani jinak po kojení neusnou) a vše bylo naprosto bez problémů. Hodně jsem také prďolky klubíčkovala, takže se jim bříško mačkalo přirozeně.
Myslím, že když postupně budeš jednotlivé dobroty zkoušet, co na Elišce provádějí, poznáš sama co ano a co ne. Samozřejmě, pokud toho nesníš třeba kilo :o)

Držím palečky a přeji Vám oběma hodně zdravíčka
Petronella + Peťula a Fanda (4 měs.a týden)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
30.9.04 09:32

Ahoj Karolíno, řešila jsem a stále ještě trochu řeším stejnou otázku. Kromě klasických věcí jako zelí, luštěniny, květák jsem slyšela, že riziková je třeba i šlehačka, kečup, majonéza, hořčice, droždí… Tak jsem se toho snažila vyvarovat, ale pak mi toho moc nezbylo. Postupně jsem zjistila, že chleba můžu klidně i čerstvý, ale nee rohlíky! Cibuli nahrazuji pórkem, květák brokolicí a rajčata a papriky si dopřávám skoro denně. Včera jsme měla neskutečnou chuť na kynutou makovou buchtu a kupodivu se nic nestalo - myslím, že si miminka postupně zvykají a ty můžeš začít zkoušet i to rizikové.

Jitka a Hanička (skoro 3 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama